I Turniej dla Dzieci w Grapplingu 13.10.2012r. Mińsk Mazowiecki

I TURNIEJ DLA DZIECI W GRAPPLINGU / III Turniej Subbmission Fighting Grappler Cup  13.10.2012r. Mińsk Mazowiecki

alt alt altalt

więcej fotek:http://www.facebook.com/media/set/?set=a.288489977921784.56511.262507063853409&type=3

Dziś: 13.10.2012r. w Mińsku Mazowieckim odbył się III Turniej Subbmission Fighting Grappler Cup (patronat Burmistrza Miasta). Do hali sportowej przy ul. Dąbrówki zjechała grubo ponad setka zawodników wraz ze swoimi instruktorami z różnych klubów ju-jitsu, mma.

Turniejem towarzyszącym wspomnianemu wyżej był I Turniej dla Dzieci w Grapplingu, polegający na walce na macie na chwyty, obalenia, przetoczenia, podcięcia, dosiadzie, wyjścia z gardy w parterze, wypchnięcia za matę, wyniesienia, lżejsze rzuty itp., z których to technik każda była odpowiednio punktowana.

Dla dzieci, tych najmłodszych 5-6 lat, też odbyła się świetna konkurencja, która bawiąc uczy. Walka o szarfę wetkniętą z tyłu za pas. Wygrywa zawodnik który dwukrotnie uniesie rękę w górę z szarfą wyrwaną przeciwnikowi. Konkurencja jest zabawą sprawiająca wiele frajdy jej uczestników, uczy chronić plecy przed zajściem/obejściem z tyłu. Było wesoło i z uśmiechem na buźkach dzieci.

Pośród rywalizujących zawodników w Turnieju dla Dzieci w Grapplingu swój udział mieli również   młodsi i najmłodsi zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” – UPLKS Stanisławów z sekcji w Stanisławowie, Pustelniku i Poświętnem kierowani przez Jacka Keslera i Damiana Buczka. Ośmioosobowa ekipa klubu wywalczyła osiem medali. Każdy z jej uczestników wniósł swój udany wkład w turniej. W efekcie finalnym zaowocowało to zdobyciem II miejsca w końcowej klasyfikacji drużynowej na 5 startujących ekip i przyznaniem dla teamu srebrnej statuetki.  To cieszy. ;p

II miejsce (srebrna statuetka) – w końcowej klasyfikacji drużynowej. (5 ekip)                                                               

8 medali: 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe

Kamil Pasik (14) – złoto

Dominik Kaim (8) – złoto                                                                                                                                   

Patrycja Biedrzycka (6) – złoto                                                                                                                                    

Jakub Pasik (6) – srebro                                                                                                                                           

Norbert Socha (6) – srebro                                                                                                                                          

Adrian Socha (7) – brąz                                                                                                                                           

Zuzanna Skuza (6) – brąz                                                                                                                                          

 Szymon Szulc (10)  - brąz

W zawodach z klubu wystąpili w większości debiutanci, których pierwszy start okazał się od razu udanym. Frajda dla nich, rodziców oraz oczywiście trenerów.

Na szczególne wyróżnienie z teamu  zasługuje Kamil Pasik startujący pośród zawodników wieku gimnazjalnego. Jego determinacja i wola walki podczas tego turnieju jest godna podziwu i zasługuje na pochwałę. Wspominali o tym nawet sędziowie. Kamil trafia zawsze na roślejszych i cięższych przeciwników co na ogół stawia go z góry na przegranej pozycji i wiadomym zakończeniem pojedynku w tego typu konkurencjach, gdzie prócz techniki ma jednak znaczenie i siła.  Dziś  dawał z siebie wszystko. Wychodził zdawałoby się z niekorzystnych dla siebie sytuacji i zdarzało się, wykonując jednocześnie dość dobrze punktowane techniki zaliczane mu na jego konto. Na pewno sprawiał przeciwnikom trudności. Efekt jest – złoto. Cieszy to, tym bardziej, że na naszych treningach rzadko mamy do czynienia z technikami ju-jitsu. Sam zawodnik na pewno jest dumny z tak wypracowanego ciężko medalu.

Weteran turniejów ju-jitsu to Szymon Szulc (10). Nie było chyba turnieju ju-jitsu z którego Szymon nie przywiózłby medalu. W dniu dzisiejszym postanowił wystartować, mimo dokuczającej mu choroby. Zauważalna była jego mniejsza dyspozycja do walki, niemniej jednak wykonał niezwykle efektowny (jak na filmach ;p) rzut przez bark. Oczywiście nie zapomniał też o wywalczeniu medalu – brąz ;p.

Nie zawiódł również Dominik Kaim (8) który walkę o finałowe złoto stoczył jako „bratobójczą” z kolegą z klubu Adrianem Sochą (7). Pozostali zawodnicy startowali zdobywając swoje pierwsze medale.

Był to udany start naszych zawodników, którzy wypadli dość dobrze na tle zawodników z  klubów ju-jitsu. Prawdopodobnie byliśmy jedynym klubem/przedstawicielem sportów „nie chwytanych”.