Puchar Polski Tang Soo Do i VI International Mazovia Cup UFR 08.12.2012r. Tarczyn

9 medali dla Tang Soo Do "Ronin" Stanisławów. 2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe 

Ponad 500 zawodników reprezentujących tang soo do, kick-boxing, różne odmiany  taekwondo oraz karate, a nawet kung-fu stawiło się do rywalizacji w ramach Pucharu Polski Tang Soo Do i International Mazovia Cup UFR, która odbyła się 8 grudnia br. w Tarczynie k/Warszawy.

alt alt alt

Przed połączonymi sztabami organizacyjnymi: Polskiej Federacji Tang Soo Do (M. Kostyra) i federacji UFR (P. Bąkowski) stanęło niesamowicie trudne i wymagające poświęcenia zadanie by taką imprezę sportową z tak dużą ilością zawodników i mnogością konkurencji przeprowadzić w jeden dzień. Zadaniu temu, ku zaskoczeniu wielu, w zupełności podołano organizując bardzo atrakcyjny i profesjonalny turniej sztuk walki o bardzo dobrym poziomie zawodniczym.

Konkurencje rozgrywane były na 8 planszach oraz profesjonalnym ringu. Na wachlarz konkurencji złożyły się konkurencje walk kontaktowych w formułach: Point-Fighting, UFR Tatami, Light-Kick,Light-Contact, Free Fight (mma) oraz konkurencje sprawnościowe i prezentacyjne: soft-stick (piankowe pałki), touch-contact (piankowe pałki), rozbicia desek, formy tradycyjne, formy z bronią, formy przy muzyce itp.

Duży wkład w pomoc przy organizacji i przebiegu imprezy oraz zawodniczo miała ekipa wychowanków Jacka Keslera z Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów. Aż 5 osób tego teamu pełniło na zawodach funkcję licencjonowanych sędziów turnieju, natomiast 17 zawodników klubu podjęło rywalizację sportową w  wyżej podanych konkurencjach.

Efekt startu teamu Kesler TSD „Ronin” Stanisławów to 9 medali: 2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe.

1.      Szymon Szulc    złoto – rozbicia desek

2.      Magda Gnich     złoto – walki point-fighting

3.      Kamil Pasik  srebro – walki point-fighting, srebro – rozbicia desek, srebro-formy z bronią

4.      Adrian Laskowski  brąz – rozbicia desek

5.      Sylwia Soszka brąz – formy tradycyjne

6.      Dominik Kaim brąz – walki touch-contact

7.      Norbert Socha (Poświętne)  brąz – walki touch-contact

Start zakończył się największym sukcesem dla Kamila Pasika, który wywalczył trzy srebrne medale. Bardzo piękny, choć bez medalu, występ odnotował również Patryk Gnich w silnie obsadzonej kategorii kadetów starszych w formule point-fighting. Po uprzednio wygranych walkach w ćwierćfinale spotkał się z federacyjnym kolegą z klubu TSD Pionki- Arturem Kozłowskim (późniejszym zwycięzcą całej kategorii), któremu ulega minimalnie w wyrównanej walce. Debiutuje również w formule UFR Tatami, gdzie wygrywa swoją pierwszą walką  w czysty, ładny sposób. Rezygnuje jednak z dalszego udziału w konkurencji na rzecz skupienia się na starcie w dwóch formułach point-fightingu. W formule UFR Tatami(I runda: same ręce, II runda: ręce i nogi, III runda: ręce, nogi, plus kopnięcie low-kick) swoje pierwsze występy odnotowują również Kamil Pasik i Adrian Laskowski. Występy te można udać za udane, gdyż pokazały, że chłopcy mają spore szanse w tej konkurencji jeśli popracuje się nad słabszymi elementami do tej konkurencji w ich wyszkoleniu. Obraz ich walk był korzystny.

Woli walki jak i ambicji nie można odmówić pozostałym zawodnikom klubu. Próbują swych sił, podejmują rywalizację i poprzez nią zdobywają nowe doświadczenie i umiejętności.

Podsumowując był to udany start zawodników z klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów na tak dużym i prestiżowym turnieju sztuk walki.

Kolejnym wyzwaniem będzie turniej WFMC w styczniu w Mińsku Mazowieckim, a w lutym może udział w turnieju kickboxingu organizacji WAKO w niemieckim Eberswalde jeśli uda się pozyskać środki na kilku zawodników z klubu. 

Fotki z turnieju:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4640534865341.170432.1652134856&type=3

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4957535424566.191815.1484421523&type=3