I OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI SZTUK WALKI FEDERACJI WFMC. 19 STYCZNIA 2013r. MIŃSK MAZOWIECKI

20 MEDALI:  7 ZŁOTYCH, 6 SREBRNYCH, 7 BRĄZOWYCH; II MIEJSCE DRUŻYNOWO NA 23 KLUBY. PATRYK GNICH I DOMINIK KAIM NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI W SWOICH KATEGORIACH.

I

alt alt alt

W sobotę 19 stycznia 2013r. 19 osobowa reprezentacja Tang Soo Do "Ronin" , sekcje Stanisławów i Poświętne brała udział w   I OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POLSKI SZTUK WALK WFMC rozgrywanych w Mińsku Mazowieckim,  zdobywając łącznie 20 medali. Stanowi to bardzo dobry wynik oraz bardzo ładne rozpoczęcie sportowych startów w roku 2013r.

Organizatorem turnieju  z ramienia WFMC był trener Kamil Chłopik z zaprzyjźnionego klubu "Walhalla Fight" Mińsk Mazowiecki. Na konkurencje złożyły się walki semi-contact, light-contact, formy z bronią, formy freestyle przy muzyce. Atrakcją były pokazy sztuk walki w połączeniu z akrobacjami wykonywane przez grupę Kawashi z Siedlec.

Na bardzo duży sukces naszej drużyny , w gronie około 135-150 zawodników, złożyły się wyniki uzyskane przez:

KAMIL PASIK   I miejsce - formy tradycyjne, I miejsce - formy z bronią, III miejsce - semi-contact  - 165 cm kadeci, III m. - light contact - 52 kg kadeci

DOMINIK KAIM  I m. - semi-contact + 140 młodzicy,I m. - formy tradycyjne, II m. - semi-contact - 140 cm młodzicy

PATRYK GNICH I m. - semi-contact + 165 cm kadeci, II m. - light-contact -60 kg kadeci, II m. - formy tradycyjne

ADRIAN LASKOWSKI I m - semi-contact - 165 cm kadeci, II m. - light-contact - 52 kg kadeci, III m. - formy tradycyjne

SYLWIA SOSZKA  I m. - formy tradycyjne, II m. - semi-contact +170 cm, III m. - semi-contact - 170 cm

MATEUSZ PASIK  II m - formy tradycyjne, młodzicy.

MAGDA GNICH III m. - semi-contact młodzicy

ADRIAN SOCHA III m. - semi-contact młodzicy

NATALIA GAWRYŚ III m. - - semi-contact kadetki

Bardzo udanym występem była dla nas konkurencja walk semi-contact. Podobał mi się występ tzw. "świętej trójcy stanisławowskiej" Patryk Gnich, Adrian Laskowski oraz Kamil Pasik. Chłopcy dość dobrze dają sobie radę w walkach semi-contact, ale też zaczynają przenosić nawyki z tej formuły często z korzyścią do formuły light-contact, z którą  dopiero zaczynają przygodę. Nawet jeśli nie osiagają wyników, miło się ich ogląda ;p.Bardzo lubię wszechstronność Kamila Pasika, który nie tylko rywalizuje w formule walk, ale również w konkurencjach technicznych jak formy czy formy z bronią itp. Również Adrian Laskowski i w mniejszym stopniu Patryk Gnich..

Cieszę się, żę w walkach semi-contact  Patryk Gnich zrewanżował się wygraną 8:0 za dość kontrowersyjną porażkę w dogrywce do pierwszego punktu z turnieju w Ciepłowodach.;p

Bardzo możliwe, że w formule semi-contact  zacznie odnajdywać swoje szanse również Sylwia Soszka.  Duży potencjał mają również najmłodsi oraz debiutujący zawodnicy: Adrian Socha, Norbert Socha, Karol Kaps, Igor Dąbrowski, Angelika Szczęsna, Paweł Szczęsny, Damian Jackowicz, Patrycja Biedrzycka,  Natalia Gawryś.  Już kilkoro z nich uzyskało wynik medalowy, co jest dobrym prognostykiem. Brakuje jeszcze doświadczenia, pewności wykonywanych technik oraz stażu. Ale wszak to przychodzi z czasem pod warunkiem wytrwałości i systemtyczności.

więcej zdjęć niebawem: