Kick-boxing: "Eberpokal Turnier" - Eberswalde, Niemcy 16.02.3013

W  dniu 16 lutego 2013r.niewielka reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do  pod przewodnictwem Jacka Keslera, wzięła udział w otwartych zawodach kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde.

alt

PF TSD reprezentowało czworo zawodników: Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian Laskowski ( wszyscy TSD „Ronin” Stanisławów) oraz Agnieszka Smolak (Centrum Walki TSD Warszawa).

alt

Bardzo dobrze przygotowany turniej zgromadził zawodników nie tylko z Niemiec, ale także z klubów z Polski, czy nawet Danii. Rywalizacja odbywała się w formułach semi-contact oraz light-contact. Można było podziwiać starty zawodników o bardzo wysokim poziomie zaawansowania i dobrym wyszkoleniu technicznym. Poziom turnieju należy oceniać jako wysoki.

Zawodnicy Tang Soo Do walczyli w obu formułach, semi-contact oraz light-contact. Najlepszy wynik uzyskał Patryk Gnich uzyskując w jednej z kategorii walk semi-contact – złoty medal. W drugiej z kategorii uległ minimalnie w pierwszym starciu. Adrian Laskowski i Kamil Pasik powygrywali pojedyncze starcia uzyskując brązowe medale.

Udział w tym turnieju był dla nas bardzo emocjonujący. Pozwolił na poznanie bardzo dobrych zawodników oraz na podjęcie rywalizacji z nimi, które wzbogaciły na pewno o nowe doświadczenia i pozwalają wyciągnąć wnioski nad czym pracować. Ponadto odświeżyliśmy kontakty, nawiązaliśmy nowe znajomości.

Udział naszej ekipy nie byłby możliwy bez organizującej ten wyjazd ekipy „DAN” Świdnik.  Wielkie podziękowania należą się p. Piotrowi Bernatowi i całej będącej z nami (a raczej my z nimi) ekipie „Danowców”, którzy nam pomagali na miejscu, w tłumaczeniu, byli naszymi kibicami i sekundantami, udzielając cennych rad. Wspólnie dzieliliśmy czas na tym turnieju. Piotr Bernat bardzo często zasiadł na krześle sekundanta i prowadził zawodnika jak swojego udzielając cennych wskazówek.

Pełne wyniki:

Patryk Gnich  I miejsce – semi-contact +69kg

Kamil Pasik  III m. – semi-contact  - 52 kg, III m. - semi-contact  -57 kg (jedno nierankingowe)

Adrian Laskowski III m. – semi-contact – 52 kg, III m. – semi-contact -57 kg (jedno nierankingowe)

Agnieszka SmolakIII m. – semi-contact -50kg, III m.- semi-contact -55kg, IIIm light-contact – 50 kg (nierankingowe)