I MIĘDZYKLUBOWY TURNIEJ TANG SOO DO "RONIN CUP" 28 .04.2013 POŚWIĘTNE

Tang  Soo Do „Ronin” Poświętne: 14 medali;  6 złotych, 4 srebrne  i 4 brązowe.

Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów:  15 medali: 6 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych

alt alt

więcej fotek:https://plus.google.com/photos/112528492832847812054/albums/5872975228624846753?authkey=CJGphPTtkr6n2gE

W dniu 28 kwietnia 2013r.(niedziela)  w niewielkiej gminnej miejscowości jaką jest Poświętne (pow. Wołomin) odbył się:

I Międzyklubowy Turniej Tang Soo Do dla Dzieci i Młodzieży „Ronin Cup” Poświętne 2013

Organizatorami , pomysłodawcami oraz gospodarzami turnieju byli: Fundacja „Kibicuj Rodzinie”, Grupa Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Poświętnym,  Gimnazjum Poświętne, Klub Tang Soo Do „Ronin” oraz grupa miejscowych wolontariuszy złożona z uczniów szkoły oraz mieszkańców gminy Poświętne. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Poświętnym.

Do hali sportowej w Poświętnym zjechało wraz ze swoimi trenerami  około 70 zawodników  reprezentujących 6 klubów. W turnieju udział brali adepci  Tang Soo Do zrzeszeni w klubach w Pionkach, Wołominie, Stanisławowie i Poświętnem. Reprezentanci klubów Ju-Jitsu z Rudy k/Dębego Wielkiego oraz z klubu „Grappler” Mińsk Mazowiecki, a także przedstawiciele Taekwondo z Lubelskiego Klubu Sportów „Dan” Świdnik.

Rywalizowano w pięciu konkurencjach:  techniki specjalne (kopnięcie dosiężne), sumo-grappling (mocowanie) i odmiana tej konkurencji dla najmłodszych: walka o szarfę, mini-kumdo (walki na piankowe pałki), formy tradycyjne, oraz walki semi-contact. Konkurencje rozgrywano z podziałem na kategorie wiekowe oraz z podziałem na płeć, gdzieniegdzie też na wagę lub wzrost. Rywalizacja odbywała się równolegle na trzech polach/planszach na której pracowały stałe zespoły sędziowskie.

Na najlepszych w swoich kategoriach i konkurencjach czekały dyplomy i medale, a każdy uczestnik zawodów niezależnie od osiągniętych rezultatów otrzymywał specjalnie wykonaną na tę imprezę okolicznościową czapeczką z napisem „TSD Ronin Cup Poświętne 2013”. Kluby o najlepszych wynikach w danej konkurencji otrzymywały  pamiątkowe statuetki składane na ręcę kierowników/trenerów ekip.

Sam turniej nie był szeroko propagowaną imprezą. Przedsięwzięcie miało stanowić też próbę sprawności organizacyjnej i uzyskania odpowiedzi czy jesteśmy w stanie zorganizować turniej o randze Pucharu Polski lub Mistrzostw Polski. Liczba zawodników i publiczności w dniu turnieju może świadczyć, że była to dość udana impreza sportowa sprzyjająca promocji sportu i kultury fizycznej oraz sekcji pośród lokalnej społeczności, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Ideą turnieju była integracja klubów członkowskich Polskiej Federacji Tang Soo Do oraz klubów blisko współpracujących z klubem Tang Soo Do „Ronin”.

W trakcie rywalizacji można było obejrzeć wiele ciekawych występów i pojedynków w różnych konkurencjach. Rodzice i krewni kibicowali i dopingowali swoim pociechom.  Zawodom towarzyszyła atmosfera rodzinnego niedzielnego święta sportowego i wspólnej zabawy. Emocji nie brakowało.

W całości turnieju bardzo dobrze wypadł Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki z trenerem Dariuszem Sułkiem na czele. Większość medali i statuetek zabrali z sobą do domu.  Gratulacje!.

Na starcie imprezy również stanęli również zawodnicy obu sekcji Tang Soo Do „Ronin” czyli  Stanisławów i Poświętne.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik  zaledwie 5letni -  Karol Stępień  Tang Soo Do „Ronin” Poświętne, który otrzymał wspaniały Puchar ufundowany przez  władze powiatu w Wołominie

Nasi adepci najlepiej wypadli w konkurencjach technik specjalnych oraz sumo-grappling, za który również zdobyli statuetkę (TSD „Ronin” Stanisławów).  Nie oznacza to jednak że nie zdobywali medali w innych konkurencjach.

Tang  Soo Do „Ronin” Poświętne: 14 medali;  6 złotych, 4 srebrne  i 4 brązowe.

Złote: Natalia Gawryś, Mateusz Wróbel (oboje sumo-grappling, kadeci), Szymon Nowosiński i Norbert Socha (obaj techniki specjalne pośród najmłodszej kategorii),  Krzysztof Kasprzak walki mini- kumdo posród najmłodszych., Igor Stępień (sumo-grappling dzieci)

Srebrne: Kamil Perzanowski (sumo-grappling kadeci), Krzysztof Kasprzak i Adrian Socha (obaj  sumo-grappling pośród dzieci, Norbert Socha walki mini-kumdo wśród najmłodszych.

Brązowe: Angelika Szczęsna (semi –contact i sumo grappling kadetki), Jakub Laskowski (semi-contat kadeci), Szymon Nowosiński (walka o szarfę).

 

Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów:  15 medali: 6 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych.

Złote: Paulina Milewska (semi-contact dzieci, techniki specjalne), Magda Gnich (mini-kumdo dzieci), Cezary Wieczorek (tech. specjalne młodzicy), Szymon Szulc (tech. specjalne młodzicy, sumo-grappling)

Srebrne: Magda Gnich (semi-contact dzieci), Szymon Szulc (semi-contact młodzicy), Jakub Suchocki (sumo-grappling młodzicy).Kamil Pasik (sumo-grappling juniorzy)

Brązowe: Cezary Wieczorek (semi-contact młodzicy, sumo-grappling), Sylwia Soszka (semi-contact juniorki), Paulina Milewska (mini-kumdo dzieci), Szymon Szulc (formy tradycyjne młodzicy).

 

Podsumowując turniej należy uznać za udany a założone cele za osiągnięte. Mogliśmy wzajemnie się pobawić i w duchu fair-play rywalizować, zacieśnić znajomości i nawiązać nowe.

W tym miejscu złożyć  pragnę  serdeczne podziękowania w imieniu swoim, klubu, zawodników   komitetowi organizacyjnemu, p. dyrektor A. Pasiecznej, wszystkim sędziom , OSP Poświętne, Policji, wszystkim wolontariuszom rodziców i wszystkim, których nie sposób wymienić imiennie, gdyż lista była by długa – podziękowania – za przygotowanie i organizację turnieju. Z Wami można zdziałać wiele. Dziękujemy! Tang Soo.