Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki IMAF - Słupsk.

7 medali: 1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe

Od 31.05 do 02.06.2013r. reprezentacja Tang Soo Do "Ronin" Stanisławów i Poświętne przebywała na wyjeździe sportowym w Ustce i Słupsku, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sztuk Walki Federacji IMAF. 

IMAF (International Martial Arts Federation) to Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki, której w polskim oddziale federacji przewodzi Piotr Witkowski trener karate i ju-jitsu z Inowrocławia.

alt alt

więcej fotek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.555878417789488.1073741836.203411993036134&type=1 , https://www.facebook.com/media/set/?set=a.555535774490419.1073741834.203411993036134&type=3

W składzie reprezentacji wytypowanej i kierowanej przez Jacka Keslera udział wzięło 14 zawodników: Damian Buczek, Patryk Gnich, Natalia Gnich, Kamil Pasik, Adrian Laskowski, Szymon Szulc, Sylwia Soszka, Natalia Gawryś, Igor Dąbrowski, Agnieszka Socha, Norbert Socha, Adrian Socha. Jacek Kesler oraz gościnnie z nami, występujący w barwach swojego klubu Emil Adamkiewicz od zaprzyjażnionego trenera: sensei Adama Żukowskiego z Klubu Sportowego Ju- Jitsu Ruda.

Hala Sportowa w Słupsku zgromadziła przeszło 150 zawodników reprezentujących różne kluby karate, ju-jitsu, nasz tang soo do rywalizujących z sobą  w konkurencjach: kata, kata z bronią, kata ju-jitsu parami, kumite (walki karate), walki semi-contact, fighting mixed ju-jitsu, grappling oraz Sport - Kenjutsu (bezpieczna odmiana samurajskiej szermierki)

Nasz region reprezentowało 14 zawodników , a udział zakończył się wywalczeniem 7 medali: 1 złotego, 3 srebrnych i 3  brązowych. Wyniki: 

Największy sukcesz odniósł Kamil Pasik (15l), który zdobył złoto w walkach semi-contact. Srebrne medale tej samej konkurencji to wynik startu naszych dziewcząt: Natalii Gnich(14l) i Sylwii Soszka (16l), które twardo krzyżowały rękawice ze swoimi rywalkami, osiągając tym samym turniejowe srebro. 

Nie zawiódł również najmłodszy zawodnik teamu, zaledwie sześcioletni Norbert "Apcagi" Socha, który dzięki spokojowi i kontroli emocji wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji Sport Kenjutsu. Jak już kiedyś padło Norbert być może staje się wyróżniającym zawodnikiem klubu pośród najmłodszych jego adeptów.

Brązowy medal mistrzostw wywalczył również Adrian Socha (7l) w konkurencji Sport -Kenjutsu, a jego i Norberta mama: Agnieszka Socha medal tej samej barwy w kokurencji kontaktowych walk sportowych formuły semi-contact. 

To co ciekawe i godne podkreślenia i pochwały, a zarazem stanowiące godny wzór do naśladowania:  w naszym klubie trenują rodzice wraz z dziećmi: mama Agnieszka Socha wraz z dwoma synami: Adrianem i Norbertem. Norbert vel "Apcagi" (nie mylić z ap-chagi ;p) wyróżnia się pośród najmłodszych uczestników zajęć, nie tylko sportowo. 

W zawodach startował również szkoleniowiec klubu: Jacek Kesler. który wywlaczył turniejowy brąz w konkurencji semi-contact pośród seniorów.

Emil Adamkiewicz z Klubu Sportowego Ju-Jitsu Ruda wywalczył srebro w Sport-Kenjutsu.

Dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy klubu, choć zabrakło troszkę im szczęścia, a niektórzy mówią, że i przychylności sędziów ;p.

Turniej należy uznać za bardzo trudny dla naszych zawodników; zarówno w bliskiej nam konkurencji semi-contact jak i tych innych. Odmienność przepisów semi-contact, trudności z ich interpretacją i założeniami powodowała, że  nasi zawodnicy staneli jak by do nowej formuły semi-contactu, która nie występuję w innych federacjach poza IMAF. Było to dla nas nowe doświadczenie, cenne, ale daliśmy też radę. Co ciekawe walki niektórych naszych zawodników były ocenianie, że to "pokaz" a nie robili nic czego o wiele lepiej nie robią od nich inni zawodnicy z kręgu naszej federacji i zaprzyjażnionych. Nie jesteśmy pewni czy weźmiemy udział jeszcze w rywalizacji federacji IMAF, mając (mimo też drobnych różnic) w zasadzie bliższe nam przepisy w naszej federacji jak i zaprzyjażnionych jak PUT, UFR, WFMC, Kong Sao czy PFSW i SO. 

Wyniki: 

Kamil Pasik   I m - semi contact

Natalia Gnich II m - semi contact

Sylwia Soszka II m - semi contact

Norbert Socha II m - sport kenjutsu

Agnieszka Socha III m - semi contact

Adrian Socha III m - sport kenjutsu

Jacek Kesler III m - semi contact

Emil Adamkiewcz - II m - sport kenjustu (KS Ju-Jitsu Ruda)

więcej fotek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.555878417789488.1073741836.203411993036134&type=3 , https://www.facebook.com/media/set/?set=a.555535774490419.1073741834.203411993036134&type=3