II Turniej Międzyklubowy Tang Soo Do. 28.09.2013 Poświętne

W dniu 28 września 2013r. w miejscowości Poświętne (pow. Wołomin) rozegrano II Międzyklubowy Turniej Tang Soo Do zorganizowany przez Klub Tang Soo Do "Ronin" z Jackiem Keslerem 3 gup na czele, i przy dużym wsparciu starszych uczniów klubu oraz rodziców trenujących dzieci. 

  

Do startu w hali sportowej w Poświętnym stawiło się około 30 zawodników reprezentujących ośrodki Tang Soo Do w Poświętnym, Wołominie i Stanisławowie. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach z podziałem na 4 kategorie wiekowe, chłopcy i dziewczynki razem. Na najlepszych czekały dyplomy i medale, dodatkowo zdobywcy I miejsca otrzymali plakat Tang Soo Do. Wszyscy zaś otrzymywali dyplom z uzyskaną lokatą i drobny upominek.

Na konkurencje złożyły się:

1. Mini-Kumdo (piankowe pałki, soft-stick)  punktowane walki w których trzeba celnie trafić przeciwnika w punktowaną strefę.

2.Walki Semi-Contact - kontaktowe walki sportowe w rękawicach i ochraniaczach. Walka typu szermierczego, gdzie  dominuje szybkość, spryt, taktyka i technika. Walka punktowana za celne trafienia w punktowane strefy.

Celem turnieju była wspólna zabawa i integracja zawodników z w/w trzech ośrodków, zapoznanie młodszych adeptów z konkurencjami, które czekają ich podczas przyszłych sportowych startów. Dla starszych zawodników i trenerów był to też sprawdzian przed zbliżającymi się w końcu października bardzo dużymi Mistrzostwami Polski Tang Soo Do z udziałem bardzo wielu utalentowanych zawodników. Podczas tego turnieju można było obserwować zachowania zawodników i sprawdzić ich przygotowanie techniczne, jak i ujawnić kolejne osoby z predyspozycjami czy talentem do kadry klubu. Ideą również było pozyskanie środków finansowych na udział Kadry Klubu TSD "Ronin" w Mistrzostwach Polski Tang Soo Do w Pionkach. Wszystkie wymienione cele zostały na miarę możliwości zrealizowane.

 

Turniej, mimo, iż nie był wielkiej rangi i nie był zbytnio promowany. Było to raczej spotkanie na zasadzie wspólnego sparingu między sekcjami, to i tak zgromadził dość sporą widownię w postaci rodziców ,zawodników jak i osób zainteresowanych. Niektóre walki były bardzo dynamiczne, przemyślane i stojące na bardzo dobrym poziomie, a przez to emocjonujące. Udanym akcjom towarzyszył aplauz i kibicowanie swoim zawodników. W planach klub ma zorganizowanie w grudniu 2013 III Turnieju Świąteczno-Noworocznego lub w lutym 2014 większego turnieju dla Dzieci i Młodzieży w związku z 10 leciem prowadzenia działalności. Ale o tym będziemy informować na bieżąco. A poniżej wyniki z minionego turnieju:

A. MINI-KUMDO  do lat 8

I m. Krzysztof KASPRZAK TSD Poświętne

II m. Norbert SOCHA TSD Poświętne

III m. Patrycja BIEDRZYCKA TSD Stanisławów

IVm. Damian Powała, Jakub Ludwiniak (obaj TSD Poświętne), Igor Szymaszczyk (Wołomin)

 

 B. MINI - KUMDO  8-10 lat

I m. Jakub SUCHOCKI  TSD Stanisławów

II m. Monika BANASZEK TSD Wołomin

III m. Karolina PIATIKOW  TSD Wołomin

IV m. Magda GNICH  TSD Stanisławów

V m. Adrian Socha, Damian Powała (obaj Poświętne), Adrian Gontarczyk (Wołomin).

VI.m. Damian Gontarczyk (Wołomin), Dominik Kaim,Jakub Słowik, Jakub Kozłowski (wszyscy Stanisławów)

 

 C. SEMI-CONTACT  10-12 lat

I m. Albert SUDAK TSD Wołomin

II m. Igor DĄBROWSKI  TSD Poświętne

 

D. SEMI-CONTACT  pow. 12 lat

I. Patryk GNICH TSD Stanisławów

II. Adrian LASKOWSKI TSD Stanisławów

III. Karol KAPS  TSD Poświętne

IV. Wiktoria BANASZEK TSD Wołomin

V. Angelika Szczęsna, Natalia Gawryś (obie Poświętne)

VI. Bartłomiej Popielarz (wołomin), Natalia Gnich (Stanisławów), Paweł Szczęsny (Poświętne).

 

Drużynowo: 

Stanisławów 4 medale: 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy

Poświętne 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy

Wołomin 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy.