VI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI TANG SOO DO 19/20.10.2013 PIONKI

VI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI TANG SOO DO

19/20. 10.2013 PIONKI

 14 medali: 4 złote, 3 srebrne, 7 brązowych

IV miejsce drużynowo na 32 startujące ekipy.

W dniach 19/20 października 2013r. w Pionkach odbyły się:

 VI Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do,  których organizatorem była Polska Federacja Tang Soo Do ( PFTSD,prezes Marcin Kostyra IV dan) i Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki kierowany przez wiceprezesa federacji Dariusza Sułka II dan.

 Do hali sportowej w Pionkach wraz ze swoimi trenerami zjechało ponad 240 zawodników z 30 klubów reprezentujących tang soo do, różne odmiany taekwondo, kick-boxingu, karate, ju-jitsu a nawet kluby mma czy kung-fu (modliszka). Zawodnicy podjęli rywalizację w 9 konkurencjach odbywających się na 4 planszach. Na wachlarz konkurencji złożyły się kontaktowe walki sportowe w formułach: semi-contact, touch-contact, light-kick, light-contact oraz konkurencje techniczne: formy tradycyjne, formy z bronią, techniki specjalne oraz widowiskowa konkurencja rozbić desek.

Odbyły się dwie konkurencje specjalne: Bicie rekordu w Technikach Specjalnych (wyskok dosiężny) oraz Ekstremalne Technik Rozbić. Zwycięzcy obu konkurencji oprócz innych nagród otrzymali również nagrody finansowe. Aktualny rekord, od 2013, w Technikach Specjalnych wynosi 2, 80 m.

 

Pośród startujących zawodników nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli powiatu mińskiego zrzeszonych w PFTSD, klubu Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów/Poświętne,  który był poniekąd współorganizatorem turnieju, użyczając swoich licencjonowanych sędziów.

15 osobowy team TSD „Ronin” UPLKS Stanisławów/Poświętne kierowany przez Jacka Keslera podjął rywalizację w większości dostępnych konkurencji co zaowocowało wywalczeniem 14 medali: 4 złotych, 3 srebrnych, 7 brązowych, a wielu przypadkach zawodnicy ocierali się o podium. Śmiało można rzec, że zawodnicy tym razem byli jednym z dominujących klubów w konkurencji rozbić, ponieważ aż 1/3 medali pochodzi z tej konkurencji.

Mistrzowie Polski Tang Soo Do 2013 TSD „Ronin”

Mateusz Pasik  I m. – rozbicia, I m.- techniki specjalne dzieci

Karol Kaps I m – rozbicia kadeci

Jacek Kesler I m. – formy tradycyjne weterani

 

Kamil Pasik  II m. – rozbicia, II m. – formy z bronią (kij) kadeci

Natalia Gawryś II m. – techniki specjalne kadeci

 

Adrian Laskowski III m. – rozbicia, III m. – walki light-contact kadeci

Patryk Gnich III m.- walki semi-contact, III m. – formy tradycyjne juniorzy

Szymon Szulc III m. – rozbicia młodzicy

Magda Gnich III m. – walki touch-contact dzieci

Jakub Suchocki III m. – walki touch-contact dzieci

 

Najlepiej z klubu wypadł zaledwie 9 letni Mateusz Pasik który zdobył dwa złote medale jeden w konkurencji rozbić i drugi w technikach specjalnych. Przeszedł również pierwsze szczeble eliminacji w konkurencji form tradycyjnych. Niefartownie sytuacja ułożyła się dla Dominika Kaim, który dotarł do finału i walki o 3 miejsce w konkurencji technik specjalnych. Wielokrotne dogrywki ( 5krotna) nie przynosiły rezultatu, i brak możliwości kolejnej przesądziły o rozstrzygnięciu poprzez pomiar wzrostowy, który nie ułożył się pomyślnie dla Dominika. Zwycięstwo i turniejowy brąz przypadł zawodnikowi z klubu taekwondo KSW-TAE z Sulejówka. Bardzo dużo ładnych i widowiskowych walk w semi-contacie stoczył wśród juniorów Patryk Gnich, którego z walk w formule light-contact wyeliminowała kontuzja ręki. Ładnie radził sobie stawiający swoje pierwsze kroki w formule light-contact  Adrian Laskowski, który stawiał bardzo dzielnie opór roślejszemu zawodnikowi z zaprzyjaźnionego klubu Walhalla Fight  (trener Kamil Chłopik) z Mińsk Mazowieckiego.

Można by jeszcze opisywać zawodników, ale niektórym zabrakło doświadczenia startowego i treningowego, a niektórym też troszkę szczęścia.

 Podsumowując był to udany turniej z pełnym przekrojem klubów, stylów, zawodników oraz poziomem ich umiejętności i doświadczenia zawodniczego. Prócz klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne brały udział również  takie kluby z powiatu mińskiego jak „Walhalla Fight” Mińsk Mazowiecki ( Kamil Chłopik) i Klub Taekwondo „KSW – TAE” z Sulejówka (Bartłomiej Turczyński)

Zainteresowanych nauką koreańskiego stylu walki Tang Soo Do zapraszamy na nasze zajęcia w Stanisławowie i Poświstnym, oraz do odwiedzenia stron www.tangsoodo.pl  i www.tangsoodo.stanislawow.com.

 Informacje: Jacek Kesler  tel. 668 826 405,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.