Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki WFMC 18.01.2014 Mińsk Mazowiecki

13 medali: 3 złote, 7 srebrnych, 3 brązowe. V miejsce drużynowo na 23 ekipy.

Dominik Kaim – Najlepszy zawodnik w kategorii  dzieci

Rewelacyjna Magda Gnich, srebrna medalistka walcząca jako jedyna  pośród chłopców.

Klub Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne reprezentowało 13 zawodników zdobywając:

13 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe co w rezultacie przełożyło się na V miejsce naszej ekipy w końcowej klasyfikacji drużynowej na 23 startujące kluby.

Poniżej wyniki indywidualne:

V miejsce Drużynowo  na 23 kluby, Dominik Kaim najlepszy zawodnik swojej kategorii

Dominik Kaim  I m – semi, II m. – semi.  Najlepszy zawodnik kategorii

Patryk Gnich  I m – semi, II m – semi

Norbert Socha  I m semi

Igor Dąbrowski   II m – tradycyjne układy stylowe, III m – semi

Magda Gnich  II m – semi

Damian Buczek II m – semi

Mateusz Pasik  II m – semi

Agnieszka Socha II m – semi

Natalia Gnich III m semi

Adrian Socha III m – tradycyjne układy stylowe

Startowali również Natalia Gawryś, Mateusz Wróbel, Karol Kaps. Karol Kaps mimo wygranego starcia musiał się wycofać z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji palca ręki.

18 stycznia 2014 roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki WFMC

zorganizowane przez Kamila Chłopika, lidera klubu Walhalla Fihgt Club. Zmagania zgromadziły  wg. danych organizatora około 200 zawodników z 23 klubów reprezentujących kick-boxing, taekwondo, karate, ju-jitsu, karate, kung-fu, tang soo do . Przedmiot rywalizacji stanowiły konkurencje kontaktowych walk sportowych w formułach semi-, light- i full-contact oraz konkurencje techniczne w postaci tradycyjnych układów stylowych i układów przy muzyce.

Spośród naszych zawodników na szczególne wyróżnienie zasługuję Dominik Kaim (9l.Sokóle) charakteryzujący się dynamicznymi i silnymi technikami nożnymi. Dominik był jednym z bardziej dominujących zawodników w konkurencji walk semi-contact.  W jednej z tych kategorii zdobył turniejowe złoto, a w drugiej srebrny medal. Godnym podkreślenia jest fakt, że w walce o wygrane złote w finale spotkał się z….klubową koleżanką Magdą, która błyskawicznie torowała sobie drogę do finału.  Dominik uzyskał tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju w kat. Dzieci. , tym samym potwierdził swoją klasę, gdyż w zeszłym roku ten sam tytuł również należał do niego. J

Docenić należy wysiłek najmłodszego zawodnika  naszej ekipy, zaledwie 7 letni Norbert Socha (Choiny)  stoczył pod rząd szereg wyczerpujących pojedynków uzyskując złoty medal swojej kategorii w  walkach semi-contact.

Rewelacyjna okazała się drobniutka 9 letnia Magda Gnich (Sokóle). Nasze klubowe odkrycie na tym turnieju. Magda jako jedyna dziewczynka startowała w swojej kategorii pośród chłopców, skutecznie zdobywając  punkty i pokonując kolejnych przeciwników technikami nożnymi.  Wzbudzała podziw pośród publiczności, zawodników oraz trenerów przeciwstawnych drużyn.  Dzięki rezultatom swoich walk znalazła się w walce finałowej swojej kategorii krzyżując rękawice z   … klubowym kolegą – Dominikiem Kaim, którego musiała uznać wyższość. Niemniej jednak nie odpuszczała walki z nim :P

Nie zawiódł również Patryk Gnich, który w obu kategoriach walk semi-contact  w jednej zdobył złoto, w drugiej srebro. Przyznać jednak trzeba, że w niektórych miejscach werdykty sędziowskie były dość kontrowersyjne.  Nie jest to jednak rzadkie na różnych turniejach w których uczestniczymy.

Dość udany występ może odnotować Igor Dąbrowski (Choiny) , który w konkurencji tradycyjnych układów stylowych był drugi, zaś w walkach semi-contact trzeci.

Podsumowując był to udany turniej dla naszych zawodników pozwalający nabrać doświadczenia oraz obycia turniejowego oraz rozpoczynający sportowe starty roku 2014. Tang Soo !

Fotki do obejrzenia: 

https://www.facebook.com/sebastian.socha.313/media_set?set=a.252396271595159.1073741862.100004743642028&type=3,

https://www.facebook.com/sebastian.socha.313/media_set?set=a.251949348306518.1073741861.100004743642028&type=3