MEDALE NA PUCHARZE ŚWIATA KONG SAO W MIKOŁOWIE 25/26.10.2014

stoją od lewej: Adrian Laskowski, Damian Buczek, Jacek Kesler, Kamil Pasik, Patryk Gnich, wysunięty z przodu: Szymon Szulc

ADRIAN LASKOWSKI ZŁOTY MEDAL WALKI SEMI CONTACT JUNIORZY

PARYK GNICH ZŁOTY MEDAL WALKI SEMI CONTACT SENIORZY

SZYMON SZULC BRĄZOWY MEDAL WALKI SEMI CONTACT KADECI

KAMIL PASIK SREBRO (poza rankingiem) SEMI CONTACT

25 i 26 października 2014 w Mikołowie na Górnym Śląsku odbył się Puchar Świata Kong Sao z udziałem 219 zawodników z klubów z Polski, Ukrainy, Węgier, Azerbejdżanu, Szwecji i Słowacji. Rywalizowano w konkurencjach tradycyjnych oraz w konkurencjach kontaktowych walk sportowych różnych formuł.

Pośród startujących ekip dobry występ odnotowała ekipa Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów prowadzona przez Jacka Keslera i Damiana Buczka. Występ zaowocował wywalczeniem 2 złotych medali, brązu i nie ujmowanego w rankingu srebra.

Świetne starty w konkurencji walk semi-contact odnotowali Adrian Laskowski (juniorzy) i Patryk Gnich (seniorzy), którzy pewnie wygrali swoje kategorie eliminując kolejnych przeciwników i tym samym zdobywając turniejowe złota Pucharu Świata. Brązowy medal walk semi-contact to efekt startu Szymona Szulca pośród kadetów.

Nie będące w rankingu srebro przypadło w udziale Kamilowi Pasikowi, który skrzyżował swoje rękawice z trenerem z zaprzyjaźnionego klubu Fight Zone Wejherowo – Rafałem Karcz. Rezultat tego starcia to stosunek przewagi punktowej 10:5 dla zawodnika z Wejherowa.

O niekorzystnym losie podczas turnieju może mówić Damian Buczek, który po pierwszej wygranej walce w drugiej, mimo wygranej przez niego stosunkiem punktów, został zdyskwalifikowany za nadmiar ostrzeżeń technicznych (wyjścia poza pole walki). W rezultacie był zmuszony do walki w repasażach o brązowy medal, gdzie uległ swojemu rywalowi.

Podsumowując był to udany wyjazd, gdyż nie zawiedli chłopcy w czysty i techniczny sposób zdobywając swoje złote medale, wywołując przy tym uznanie sędziów i widowni.

Klub czekają kolejne sprawdziany: już w listopadzie na turnieju Gladius Cup w Ostródzie, w Radlinie na Mistrzostwach Polski Sztuk Nowoczesnych oraz w grudniu na bardzo dużym międzynarodowym turnieju Mazovia Open w Tarczynie.

Więcej zdjęć z Pucharu Świata w Mikołowie tu:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.809679712409356.1073741870.203411993036134&type=1

______________________________________________________________________________________________--------