Medalowe żniwa TSD „Ronin” Stanisławów/Poświętne na „Gladius Cup” w Ostródzie

15 medali: 8 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Bardzo udany występ odnotował klub Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne podczas tegorocznej edycji otwartego turnieju taekwondo PUT „Gladius Cup” rozgrywanego w dniu  8/9  listopada w Ostródzie na Mazurach.

 Start 12 zawodników, podopiecznych Jacka Keslera przyniósł sukces w postaci 15 zdobytych medali , z czego aż 8 stanowiły te koloru złotego, 4 srebrnego i 3 brązowego. Pozwoliło to na umieszczenie ekipy na 4 lokacie w końcowej klasyfikacji drużynowej pośród 11 startujących ekip. Prawdopodobnie zabrakło tylko jednego złotego medalu by było to miejsce trzecie, choć ten wynik był w zasięgu. Dodatkowo reprezentant klubu Kamil PASIK (senior, 17l.)  został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju otrzymując pamiątkowy puchar.

Organizatorem turnieju był Marcin Dziliński, trener klubu taekwondo i kickboxingu „Gladius”  Ostróda zrzeszonego w Polskiej Unii Taekwondo (PUT). Do sportowej rywalizacji stawiło się 174 zawodników z 11 klubów reprezentujących taekwondo, kick-boxing, tang soo do, karate czy ju-jitsu.  Konkurencje stanowiły walki semi-contact, light-contact, light-kick oraz soft-stick i techniki szybkościowe.

Spośród zawodników „Ronina” najlepszy start odnotował wspomniany wyżej Kamil PASIK (17l.), który pośród seniorów był pierwszy zarówno w walkach semi-contact jak i light-contact. Dodatkowo zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Adrian Socha  w walce w locie  (e-dan yup chagi)

Najlepsza zawodniczka turnieju i Najlepszy zawodnik turnieju - Kamil Pasik

Kamil Pasik w walce (z prawej)

Dwa złote medale to również wynik startu Szymona SZULCa , który pośród młodzików był pierwszy w walkach semi-contact oraz technikach szybkościowych.

Powtórzenia ich sukcesu był bliski kadet Adrian LASKOWSKI, który dosłownie otarł się o złoto w rezultacie zdobywając  dwa srebrne medale; jeden w walkach semi-contact a drugi w walkach light-contact.

Nie zawiedli również Patryk GNICH i Natalia GAWRYŚ, którzy zdobyli po dwa medale w obu formułach walki. Patryk Gnich złoto w semi i brąz w light-contact, a Natalia srebro w semi-contact i podobnie brąz w light-contact.

Po jednym medalu zdobyli również Cezary Wieczorek, Dominik Kaim, Mateusz Pasik, Adrian Socha, Sylwia Soszka.

Zaskoczeniem turnieju były walki i wyniki Sylwii Soszka i Szymona Szulca w formule semi-contact oraz walki Natalii Gawryś w formule light-contact. Pokonywali oni często bardzo doświadczonych zawodników z renomowanych klubów. Powinno to dobrze rokować na przyszłość.

Oto pełne wyniki:

Kamil Pasik seniorzy   I m – semi-contact, I m – light contact. Puchar dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Szymon Szulc młodzicy  I m – semi-contact, I m – techniki szybkościowe.

Patryk Gnich seniorzy  I m – semi-contact, III m – light-contact.

Adrian Laskowski kadeci  II m –semi-contact, III m – light-contact

Natalia Gawryś kadetki  II m – semi-contact, III m – light-contact

Dominik Kaim młodzicy  I m – semi-contact.

Sylwia Soszka seniorki I m – semi-contact.

Cezary Wieczorek młodzicy I m. – techniki szybkościowe

Adrian Socha dzieci II m – semi-contact.

Mateusz Pasik młodzicy  III m – techniki szybkościowe.

Startowali również pośród dzieci Jakub Pasik oraz Norbert Socha, który po pierwszej wygranej walce w kolejnych musiał uznać wyższość rywali.

Klub wypadł bardzo dobrze w przekroju całości turnieju. Poziom walk i niekiedy ich efektowność wzbudzał sympatię dla naszych zawodników, a uznanie u sędziów, gdzie niektórzy z nich dopytywali skąd zawodnicy są i jaki klub reprezentują. J.

 

W turnieju brał również udział miński klub kick-boxingu „Walhalla Fight” kierowany przez trenera Kamila Chłopika.

Podsumowując był to bardzo udany występ. Nie oznacza to jednak wypoczynku dla zawodników „Ronina”, którzy mają przed sobą już kolejne starty jeszcze w listopadzie.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć na facebooku.