Wizyta sensei Dariusza Winarskiego 4 dan w klubie i trening Ashihara Karate

W środę 3 grudnia 2014 w  klubie w Stanisławowie przebywał  główny szkoleniowiec i Prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) z siedzibą w Darłowie – sensei Dariusz Winiarski 4 dan, który przeprowadził dla naszych adeptów trening przybliżając nam nieco prezentowany przez siebie styl karate.

Sala zgromadziła około 40 osób reprezentujących obie sekcje TSD „Ronin” tj. Stanisławów i Poświętne. W treningu brali udział zarówno najmłodsi zawodnicy klubu, jak też młodzież a nawet osoby dorosłe. Sam trening obejmował elementy charakterystyczne jak rozgrzewkę, ćwiczenia gibkościowe i wytrzymałościowe, elementy gier i zabaw ruchowych, w części technicznej nasz gość zaprezentował nam podstawowe elementy samoobrony charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate oraz zejścia z linii ataku (sabaki). To oczywiście mało by można poznać styl, ale na pewno ciekawe doświadczenie dla adeptów zetknąć się z czymś innym, czego nie znają z własnej sali.

Polska Organizacja Ashihara Karate z Darłowa z sensei Dariuszem Winiarskim 4 dan na czele  i TSD „Ronin” Stanisławów/Poświętne to ośrodki blisko współpracujące z sobą ( o czym można przeczytać na stronie POAK). Biorąc pod uwagę znaczną odległość około 500 km należy przyznać, że często gościmy w Darłowie i Darłówku w ramach wiosennych, letnich czy..zimowych wyjazdów. Szum morza działa na nas kojąco, a miejsce jest ładne.

Więcej fotek z seminarium w albumie na fb:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.589754581128654.1073741875.262507063853409&type=1

Więcej  info o organizacji sensei Dariusza Winiarskiego, nim samymi Ashihara Karate tu:http://www.ashihara-karate.afr.pl/