Egzaminy Tang Soo Do 13/02/2019 Stanisławów

W środę 13 lutego 2019 w Stanisławowie odbyły się egzaminy na pełne stopnie i pasy gup w Tang Soo Do przed Mistrzem Marcin Kostyra V dan; szefem instruktorów Tang Soo Do i Prezesem Polskiej Federacji Tang Soo Do.

Do egzaminu przystąpiło 12 adeptów klubu Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów oraz gościnnie jedna kandydatka z WCSW Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki (trener Michał Majewski 2 dan). Wynik egzaminu był zadowalający albowiem wszyscy zdający tego dnia otrzymali promocję na wyższe pasy i stopnie w TSD

Na najwyższe stopnie tego dnia:
1 i 2 gup czerwony pas z 1 czarną belką – Martyna Woch

na 3 i 4 gup czerwony pas z 2 czarnymi belkami - Szymon Szulc, Cezary Wieczorek

na 5 gup zielony pas z 2 czarnymi belkami – Damian Szczęsny
na 6 gup zielony pas z 3 czarnymi belkami – Julia Jeżak
na 7 gup pas fioletowy – Julia Brulińska, Ola Kalata, Kuba Suchenek, Klaudia Szponar
na 8 gup pas niebieski – Jan Boński Jan Bon
na 9 gup – pas pomarańczowy - Mateusz Bożym, Marcin Kalata oraz Zosia z Wołomina

https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2226337300743583&__tn__=-UC-R

Wynik egzaminu był zadowalający albowiem wszyscy zdający tego dnia otrzymali promocję na wyższe pasy i stopnie w TSD. Test został oceniony pozytywnie, co nie oznacza, że Mistrz Marcin Kostyra V dan nie udzielił wskazówek, na które elementy trzeba zwrócić uwagę i postarać się je dopracować, udoskonalić.

Należy jednak zaznaczyć że w tym dniu aż troje adeptów TSD „Ronin” Stanisławów podchodziło do egzaminów na czerwone pasy, dodatkowo podnosząc swój poziom aż o dwa stopnie. Z czego najwyższym egzaminem był Martyna Woch na stopnie 2/1 gup, który został bardzo wysoko oceniony przez egzaminatora jak i trenera klubowego i zgodnie uznany za egzamin niemal wzorcowy. Bardzo wysoko została oceniona znajomość i wykonanie form, siły oraz innych elementów, również technik nożnych, z nielicznymi elementami wymagającymi dopracowania. Równie wysoko zostały ocenione techniki nożne u Szymon Szulc, który zdawał również na czerwony pas i stopnie 4/3 gup oraz Julia Brulińska, która zdawała na fioletowy pas 7 gup. Również u innych zostały wskazane mocne elementy.
Na czerwony pas i stopnie 4/3 gup zdał również Cezary Wieczorek

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju na drodze Tang Soo Do. Wierzymy, że śladem swoich koleżanek i kolegów pójdą inni adepci naszego klubu przystępując do egzaminu na początku czerwca. Niektórzy już dawno powinni podejść do egzaminu i nosić z dumą wyższe pasy.

Pogratulujmy również osobom, które na zimowisku w Gołoborzu zdały egzaminy cząstkowe, na nie szczególnie liczymy i ich zaangażowanie. Są to:
Kamil Skowronek – 6,2 gup
Norbert Socha – 6,2 gup
Patryk Skowronek 6,1 gup.

Brawo i życzymy dalszych sukcesów.
Tang Soo !

A już na dniach w naszym klubie egzaminy cząstkowe, do których podejdą nasi kolejni adepci.

foty z egzaminu dzięki Iza Urbaniak wykonującej profesjonalne sesje zdjęciowe.