III PUCHAR POLSKI TANG SOO DO 6 CZERWCA 2015 WOŁOMIN

16 MEDALI ; 5 SREBRNYCH 11 BRĄZOWYCH

W sobotę 6 czerwca 2015 w Wołominie odbył się III Puchar Polski Tang Soo Do który zgromadził przeszło 200 zawodników reprezentujących taekwondo, kick-boxing, karate i tang soo do. Rywalizację stanowiły konkurencję walk sportowych w formułach semi-contact, light-contact, light-kick a także konkurencje techniczne w formach tradycyjnych i formach z bronią, dla młodszych zawodników była również rozgrywana konkurencja walk mini-kumdo (walki „makaronami” basenowymi, piankowe pałki). Pośród startujących z oczywistych przyczyn nie mogło również zabraknąć przedstawicieli powiatu mińskiego i wołomińskiego – Klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów i Poświętne. Dla nich był już to ostatni start w tym półroczu po bardzo męczącym sezonie. Starty co tydzień a ten turniej był ósmym od początku bieżącego roku.

Na Pucharze Polski Tang Soo Do w Wołominie podopieczni trenerów Jacka Keslera i Damiana Buczka wywalczyli 16 medali: 5 srebrnych i 11 brązowych.

Szymon Szulc kadeci 2 m formy z bronią, 2 m light contact, 3 m light contact, 3 m  semi contact, 3 m semi contact
Natalia Gawryś juniorzy 3 m formy z bronią, 3 m formy tradycyjne
Magda Gnich młodzicy 2 m mini kumdo
Dominik Kaim młodzicy 2 m mini kumdo
Norbert Socha dzieci 2 m mini kumdo
Kamil Pasik juniorzy 3 m formy tradycyjne
Kasia Wierzbicka dzieci 3 m formy z bronią
Jakub Suchocki młodzicy 3 m mini kumdo
Patrycja Biedrzycka dzieci 3 m mini kumdo
Mateusz Pasik młodzicy 3 m mini kumdo
Adrian Laskowski juniorzy 3 m semi contact
Sylwia Soszka juniorzy 4 m formy z bronią

Turniej był bardzo wymagający i na dobrym poziomie. W rywalizacji uczestniczyło wielu utytułowanych zawodników z mat krajowych i zagranicznych. Z naszej strony apetyty były oczywiście na więcej, ale nie mogli wystartować w walkach z różnych przyczyn doświadczeni zawodnicy klubowi jak Patryk Gnich, Natalia Gawryś, Kamil Pasik, Mateusz Pasik, Sylwia Soszka a nawet w dalszej części Adrian Laskowski. Podjęliśmy też decyzję o nie wystawianiu do walk w formułach sportowych młodszych zawodników ze względu na braki sprzętowe w wyposażeniu ochronnym a mającym wpływ na przebieg turnieju.

Z naszych zawodników najcięższą przeprawę ale też i najlepszy rezultat miał kadet Szymon Szulc(2002), który zdobył 5 medali: 2 srebra i 3 brązy. W konkurencji walk semi contact był zmuszony toczyć kilka pojedynków pod rząd, bez przerwy w dodatku na różnych matach (różne kategorie wzrostowe do których był zgłoszony). Biorąc pod uwagę ilość walk ich czas a także niesamowity upał panujący na hali należy docenić obronę przed tego zawodnika dwóch brązowych medali w finale.

Dwa medale brązowe to również wynik startu juniorki Natalii Gawryś w konkurencjach form z bronią i bez.

Dobrze się spisywał w prestiżowej konkurencji walk GRAND CHAMPION SEMI CONTACT nasz junior Adrian Laskowski, który skutecznie walczył wygrywając walki z seniorami, również posiadaczami stopni mistrzowskich. Niestety nie dał rady dojść do finału.

Pozostałym zawodnikom z klubu tym razem się nie udało wejść do strefy medalowej, ale należy zaznaczyć że bardzo często przechodzili pierwszą strefę eliminacyjną przechodząc do kolejnego etapu. Tam niekiedy zabrakło szczęścia, niezależnie od konkurencji. Np. w konkurencji form często decydowały dziesiętne punktów, a walkach ostatnie ułamki nawet sekund. Ale taki jest sport, ponadto rywalizacji ma towarzyszyć radość z samego startu.:) Tang Soo Startowali również Jakub Pasik, Jakub Słowik, Arek Hodzyński, Krzysztof i Maciej Pietrzyk, Patrycja Urbanowska, Kacper Urbanowski, Cezary Wieczorek, Damian Powała, Jaś Sawicki, Roksana Powąła, Ernest Suchocki. Adrian Suchocki, Adrian Socha, Emilia Chodara , Igor rachalewski, Damian Rosłon, Jakub Rosłon, Maciej Przybysz.Mateusz Wróbel.

Z powiatu mińskiego w rywalizacji uczestniczyły również takie kluby jak Wallhalla Fight Mińsk Mazowiecki trener Kamil Chłopik, Akademia Sztuk Walki – trener Dawid Matwiej oraz Klub Sportów Wali Tae Sulejówek trener Bartłomiej Turczyński.