Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki "Silesia Samurai" 18/19 06 2016 Radlin Śląsk

7 medali: 2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe

 

Kamil Pasik  I - point fighting, I - kata, II - rozbicia, II - soft stick

Martyna Woch  III - point fighting, III - soft stick

Magdalena Gadomska  III point fighting

 

fotki dla nas wykonał Patryk Sikorski, ogladaj tu:  

https://drive.google.com/folderview?id=0B-GAUVMB38xOQlZpUlRlaFc0VUE&usp=drive_web

 

 

 

Dla klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów zwieńczeniem sportowych startów w sezonie 2015/2016 był udział w 5 edycji Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki „Silesia Samurai” rozgrywanych tym razem w dniach 18 i 19 czerwca w śląskim Radlinie koło Rybnika.

 

W rywalizacji sportowej z ramienia klubu brała udział trójka zawodników: Kamil Pasik (18l), Martyna Woch (16l) i Magdalena Gadomska (14l). Drużyną kierował szef klubu – Jacek Kesler.

 

Dwa dni zmagań przyniosło stanisławowskiej trójce efekt w postaci zdobycia 7 medali mistrzostw, dwóch złotych, dwóch srebrnych i trzech brązowych.

 

Najlepszy rezultat osiągnął doświadczony już zawodnik, pełnoletni Kamil Pasik, który zdobył aż 4 medale. Dwa złote i dwa srebrne. Pierwszy był w konkurencji walk point -fighting i konkurencji kata (Hard Style Kata). Drugie lokaty uzyskał w konkurencji rozbić (Break Special Technique) i konkurencji walk na miękkie pałki ( Soft Stick Fight).

 

Dwa brązowe medale to efekt startu szesnastoletniej Martyny Woch, która był trzecia w konkurencji walk point-fighting oraz Soft Stick Fight.

 

Kolejny brązowy medal dorzuciła do kolekcji – czternastoletnia Magdalena Gadomska plasując się na trzeciej lokacie w konkurencji walk point-fighting.

 

Obie wspomniane wyżej zawodniczki mogą dobrze rokować w przyszłości. Wszystko zależy od ich determinacji i wytrwałości oraz konsekwentnych startów popartych treningami.

 

Bardzo ciekawa forma rywalizacja to rywalizacja w kategorii form i kata. Odbywała się ona w Miejskim Ośrodku Kultury na teatralnej scenie. Prezentacji zawodników towarzyszyła oprawa świetlna i muzyczna, a zgromadzona publiczność znajdująca się w mroku na fotelach widowni mogła z podziwem obserwować występy zawodników. Rywalizacja w takim miejscu i w takiej oprawie jak by uzasadniała nazwę „sztuki walki”.

 

 

Udział w Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki „Silesia Samurai” był dla zawodników klubu TSD „Ronin” Stanisławów udanym zwieńczeniem sportowego sezonu 2015/2016, ale także formą nagrody za swoją postawę w czasie jego trwania. Wszyscy troje zachowali wspaniałą postawę wykazując się systematycznością, zaangażowaniem i rozwojem w trakcie trwania minionego sezonu. Dzięki temu ich wyjazd był finansowany z uzyskanych środków klubowych oraz środków udostępnionych przez trenera.

 

Pobyt na zawodach to nie tylko sportowe starty ale też czas spędzony na wspólnych rozmowach czy odwiedzeniu ładnego Rynku w Rybniku. Rybnik jak się okazuje to miejsce, które ma bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Podobnie jak okolice czy pobliskie Czechy. Następnym razem zakładamy bliżej przyjrzeć się temu miejscu.

 

Zapraszam do obejrzenia fotem z naszego pobytu na turnieju, fotki wykonał dla nas Patryk Sikorski: 

https://drive.google.com/folderview?id=0B-GAUVMB38xOQlZpUlRlaFc0VUE&usp=drive_web