IV LETNI OBÓZ SPORTOWO WYPOCZYNKOWY WASZETA MAZURY 2016. RELACJA

 

 Jeśli Ci się podobało i Cię na to stać :) to może teraz by przeżyć podobne chwile i w podobnym towarzystwie ruszaj z nami w Góry. Ja Cię proszę, wyciągnij te grosze  - chodź z nami w Karkonosze od czwartku 4 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia. 397 PLN za 4 dni z dojazdem. Bierz siostrę i brata (może mamę i tatę) i w Góry z nami wymiataj. Zobaczysz Zamek w Chojniku, Wodospad Podgórnej i piękne stare miasto Jeleniej Góry. A wszędzie tam dojdziesz pieszo, w wodospadzie może zażyjesz kąpieli. Szczegóły w innym art.

fotki z mazurskiego obozu, ich masa tu: https://www.facebook.com/ObozySzkolenieWyjazdyTSD/photos

25 czerwca 2016 Sobota. Pierwszy dzień Letniego Obozu TSD.

 
Poranne godziny dworca Warszawa Wschodnia skąd wyjeżdżamy w kierunku Olsztynka. Po dwóch godzinach jesteśmy na miejscu. Pozostawiamy bagaże i w sile 19 osób udajemy się na zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego. Tam dopiero w środku panuje temperatura, lejący się żar z nieba w tym momencie nie ma porównania. Na miejscu oglądamy piękne wyroby ze szkła, a Pan opowiada nam o cyklu produkcji. Omawia zadania poszczególnych pracowników, opowiada o hucie, a naszych oczach w ciągu zaledwie kilku minut i dla nas powstały ze szkła odzyskanego piękne szklane figurki ptaszka, ślimaka czy kwiatu na łodydze. Coś niesamowitego.
 
 
Po zwiedzaniu udajemy się wynajętym busem do ośrodka, gdzie czeka na nas bardzo smaczny obiad.  Kwaterujemy się w czterech sześciosobowych drewnianych domkach.  Wymalowani barwami narodowymi na twarzach, gromadzimy się w kawiarni ośrodka gdzie zasiadamy przed rozwieszonym telebimem robiąc naszą strefę kibica i z niezwykłymi emocjami kibicujemy naszym podczas meczu Polska - Szwajcaria. Z radością ale i niezwykłą ulgą przyjmujmemy korzystny wynik naszej reprezentacji po serii rzutów karnych. Uff, Yeah !! :)
 
 
Jeszcze tylko jeden trening sparingowy i czas na odpoczynek  i sen w domkach.
 
 
 
26 czerwca 2016 Niedziela. Drugi dzień Letniego Obozu TSD.
 
Niedzielny poranek przywitał nas słonecznie. Trener Michał Majewski przeprowadził o 7.00 pobudkę i rozruch poranny by obudzeni o godz. 8.00 zjeść smaczne i jakże zróżnicowane śniadanie. 
 
O godzinie 10.00 na większość z nas czekała na terenia ośrodka Msza Święta, którą odprawił ksiądz będący na wypoczynku z grupą dziewcząt "Marianki" z Parafii Św. Jacka z Opola. Prawdopodobnie bielanki lub schola. Osoby, który nie uczestniczyły we mszy wzięły udział w treningu na Sali Morskiej, która była do naszej dyspozycji podczas pobytu.
 
Do obiadu odbyliśmy spacery po okolicy. Wędrując leśnymi duktami odwiedziliśmy dwa sąsiednie ośrodki wypoczynkowe Mierki i Perkoz, gdzie nie obyło się bez sesji zdjęciowych. 
 
 
I przyszedł wyczekiwany czas na kąpiel w jeziorze. Kąpielsko i wody jeziora Plusznego okazały się przyjazne i ciepłe dla naszej gromadki. Nastały wodne szaleństwa. Podzieleni na kilkuosobowe grupki wchodziliśmy do wody, a tam...skoki do wody, salta, nury i inne akrobacje - dziś jeszcze dozwolone :)
 
 
 
Jeszcze treningi przygotowawcze, kolacja, piłka i wypoczynek w domkach. 
 
 
 27 czerwca 2016 Poniedziałek. Trzeci dzień Letniego Obozu TSD.
 
Nadszedł czas atrakcji. Po śniadaniu ruszyliśmy na Spływ Kajakowy rzeką Marózką.  Właściciel wypożyczalni kajaków www. kajakimazurskie.pl przysłał po nas dwa busy, które zawiozły nas na miejsce wodowania i początek szlaku. Przed nami 7 km szlak biegnący malowniczą rzeką Marózka rozpoczynający się na jeziorze Pawlik a kończący na jeziorze Święte.
 
 
 
W grupie 10 kajaków, dobierając pary ruszyliśmy na szlak.  Szlak zapiera dech w piersiach. Obcujemy tylko z przyrodą. W okolicy nie ma skupisk ludzkich. Jesteśmy tylko my i przyroda. Kajaki, woda, ptactwo i rośliność. Rzeka płytka ale z dość wartkim nurtem. Meandruje, wymaga umiejętności sterowanie kajakiem,co sprawia nam niesamowitą frajdę. Trzeba pokonywać zakręty, liczne przeszkody. Czasem kajak osiądzie na kłodzie w wodzie, na mieliżnie. Czasem nawet czeka przenoska kajaka nad zwalonym do rzeki drzewem. Naprawdę super przygoda i relaks. Polecamy!  Szlak pokonujemy w planowane dwie godziny, choć było założenie, że może zejść nam się dłużej. Nasza trasa to Swaderki - Kurki rzeką Marózka. 
 
 Przy moście w miejscowości Kurki odbierają nas busy, które życzliwie zawożą nas do sklepu spożywczego. Jest to wynik prośby uczestników obozu albowiem w pobliżu ośrodka nie ma żadnego sklepu spożywczego :), a na terenie ośrodka tylko kawiarnia.  W sklepie największym powodzeniem cieszą się....chipsy; Michałowi Łokietkowi zaś sprzedawczyni odmawia zakupu napoju energetycznego Burn. W gronie kadry żartujemy sobie  by powiedział " ...a to LMy proszę":)
 
Busy zawożą nas do ośrodka, gdzie czeka nas obiad oraz kolejne treningi szkoleniowe i przygotowawcze, a także kąpiele w wodach naszego jeziora. Kolejny dzień szybko mija zakończony dyskoteką w ośrodku oraz grą w bilarda.
 
 
28 czerwca 2016 Wtorek. Czwarty dzień Letniego Obozu TSD.
 
Czwarty dzień obozu trener Michał Majewski rozpoczyna pobudką i porannym rozruchem, trener i wychowawca Damian Buczek parzeniem kawy dla Kadry Obozu, a trener i kiero obozu Jacek Kesler organizacją planów na dzień. 
 
Ten dzień to czas pobytu na ośrodku i intesywnej pracy przygotowawczej pod kątem egzaminów na kolejne stopnie w TSD. Oczywiście tego dnia korzystamy również ze sprzętu wodnego ośrodka udając się na krótką przejeżdżkę wodną kajakami, rowerami wodnymi i łodzią wiosłową po jeziorze Pluszne. Dopływamy do ośrodka Kormoran, skąd powracamy do naszego. Łodzią nie dało się wiosłować, wyrobiona dulka na wiosło z jednej strony. Obawialiśmy się, że nie damy rady dopłynąć :).
 
Kolejny dzień spędzony na treningach i rekreacji przemknął przez palce:)
 
 
29 czerwca 2016 Środa. Piąty dzień Letniego Obozu TSD.
 
Dzień wita nas tradycyjnie piękną pogodą. Ten dzień to Szkolenie Łucznicze. Wcześniej jeszcze wykorzystujemy karnet na sprzęt wodny.  Do ośrodka przyjeżdża Pan z łukami dwóch typów i na torze organizuje szkolenie z postaw łuczniczych, naukę strzelania aż by serii próbnych strzałów przejść do małych zawodów łuczniczych pomiędzy 19tką uczestników.
 
 
 
W wyniku eliminacji do finału dostaje się czworo zawodników: Martyna Woch, Roksana Powała, Adrian Witek i kiero obozu Jacek Kesler. Finał kończy się zwycięstwem Martyny Woch, która I miejsce uzyskuje z wynikiem 51 punktów, II miejsce to Roksana Powała z sumą punktów 34 i na trzecim plasuje się kiero Jacek Kesler uzyskując 31 punktów.
 
Martyna i Roksana w nagrodę uzyskują pamiątki zakupione w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku.
 
Po obiedzie czekają nas atrakcje w postaci kąpieli w wodzie w dobokach, fotkach a następnie bardzo intesywnych treningach przygotowawczych do egzaminów cząstkowych.  Tego dnia odbywają się również egzaminy cząstkowe, podczas których większość z TSD "Ronin" uzyskuje upragnione trzy belki upoważniające do zdawania na pełny stopień tsd jeszcze tego lata. Następuję ceremonia ogłoszenia wyników i nadania belek.
 
Jak by tego było mało tego dnia, po kolacji, mamy również ognisko gdzie opowiadamy sobie dowcipy przy pieczonej w ogniu kiełbasce a Wiktoria wymyśla animacyjną zabawę.
 
 
 
  
 
30 czerwca 2016 Czwartek. Szósty dzień Letniego Obozu TSD
 
Minęło pięć dni  i żegnamy się z ośrodkiem śniadaniem i sprzątaniem domków. Przyjeżdża po nas z Mińska Mazowieckiego bus, którym wracamy do domu. Po drodze jednak zahaczamy o Olsztynek, gdzie zwiedzamy Skansen Budownictwa Ludowego. Jeszcze zakupy w Biedronce i zakup pamiątek w Hucie Szkła Artystycznego i biegusiem powracamy do domu, by zdążyć na mecz Polska - Portugalia. Mimo pięknej gry naszego zespołu nie zakończył się on korzystnym rozstrzygnięciem dla Polski po serii rzutów karnych. Troszkę szkoda.:(
 
My jednak mamy jeszcze w pamięci piękne dni spędzona na Mazurach w spokojnej okolicy jeziora Pluszne i liczne, prócz treningów, atrakcje których doświadczyliśmy:  SPŁYW KAJAKOWY MARÓZKĄ, SZKOLENIE ŁUCZNICZE, HUTA SZKŁA ARTYSTYCZNEGO, KĄPIELE WODNE I SPRZĘT PŁYWAJĄCY, SKANSEN W OLSZTYNKU  itp.
 
 
 
Podsumowując był to jeden z najbardziej udanych obozów TSD. Mamy nadzieję, że uczestnicy i ich rodzice myślą podobnie. Bardzo przyjazny ośrodek z miłą obsługą. Bardzo smaczne posiłki z deserami. Jednym słowem extra!
 
Wspaniale się bawili na obozie: najmłodsza i super uczestniczka Julia Jeżak, Michał Tymiński, Michał Łokietek, Wiktoria Banaszek, Roksana Powała, Barabara Rogala, Martyna Woch, Magdalena Gadomska, Dominik Kaim, Mateusz Pasik, Mateusz Ciok, Filip Szymaszczyk, Tomasz Rek, Tomasz Wytrykus, Patryk Cacek, Adrian Witek oraz kadra: Jacek Kesler, Michał Majewski i Damian Buczek.
 
Jeśli Ci się podobało i Cię na to stać :) to może teraz by przeżyć podobne chwile i w podobnym towarzystwie ruszaj z nami w Góry. Ja Cię proszę - chodź z nami w Karkonosze od czwartku 4 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia. 397 PLN za 4 dni z dojazdem. Bierz siostrę i brata (może mamę i tatę) i w Góry z nami wymiataj. Zobaczysz Zamek w Chojniku, Wodospad Podgórnej i piękne stare miasto Jeleniej Góry. A wszędzie tam dojdziesz pieszo, w wodospadzie może zażyjesz kąpieli. Szczegóły tu:
 
 Masa fotek z obozu tu: