MISTRZOSTWA POLSKI SZTUK WALKI ICO TAE CUP OPEN 15.10.2016 SULEJÓWEK

20 MEDALI dla Tang Soo Do "Ronin" Stanisławów podczas MISTRZOSTW POLSKI SZTUK WALKI ICO TAE CUP OPEN w dniu 15.10.2016 r.w Sulejówku

20 medali: 9 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Taki wynik wypracowało 13 zawodników klubu.

 

Nie zawiódł obecny lider kadry klubowej:
Mateusz PASIK (2003) 3 złote: 1 point fighting, 1 układy stylowe, 1 techniki specjalne 45 punktów(zawodnicze)

Adrian Laskowski (99) 1 walki kick light, 1 walki point fighting, 3 układy stylowe 35 pkt zawodnicze
Kamil Pasik (98) 1 kick light, 1 point fighting, 4 formy 34 pkt zawodnicze
Dominik Kaim (04) 2 point fighting, 2 kalaki, 2 techniki specjalne 30 pkt zawodnicze

Magdalena Gadomska (02) 1 point fighting 15 pkt zawodnicze
Emilia Chodara (06) 1 układy stylowe 25 punktów, w tym 15 zaw.
Jaś Sawicki (08) 2 m kalaki, 3 układy stylowe 25 pkt, 15 zaw
Michał Tymiński (03) 3 układy stylowe, 3 tech. specjalne 20 pkt, 10 zawodniczych
Martyna Woch (2000) 2 układy stylowe 10 pkt zawodniczych
Cezary Wieczorek (2003) 2 układy stylowe 10 pkt zawodniczych
Damian Szczęsny 3 układy stylowe
Kasia Wierzbicka udział 10 pkt
Barbara Rogala 2 point fighting nierankingowe 10 pkt

Jest to bardzo dobry występ zawodników klubu niejako na własnym terenie, którym jest powiat miński dzielony z zaprzyjaźnionymi klubami KSW TAE Sulejówek Bartłomieja Turczyńskiego (organizator mistrzostw) i Walhalla Mińsk Mazowiecki Kamila Chłopika.

Jak zostało wspomniano wyżej nie zawiódł obecny LIDER KADRY KLUBOWEJ - Mateusz PASIK (2003), który swoim startem i zdobyczą trzech złotych medali potwierdził, że słusznie posiada taki status w kadrze klubu.

Odpowiedni poziom w walkach kontaktowych utrzymuje również Adrian Laskowski (99), który zdecydowanie wygrał swoje starcia w walkach kick light i point fighting. Jego walki były czyste, techniczne wyraźne zaznaczane techniki bez wymiany ciosów w klinczu. Wyraźnie zaznaczał swoją przewagę przez co i werdykty sędziowskie były jednogłośne. W kategorii układów stylowych był trzeci ulegając między innymi klubowej koleżance - Martynie Woch, co dla każdego było zaskoczeniem, ale miłym:)

Nie inaczej w kategorii seniorów było z Kamilem Pasikiem (98), który pewnie wygrał swoje walki w formułach kick light i point fighting. Również ataki seriami,odskok, unikanie wymiany ciosów w klinczu. W jednej z walk light contact jego rywal nadział się na bardzo silną technikę dwit chagi na korpus co skończyło się nokautem i eliminacją z dalszej walki, a wygraną Kamila. W układach stylowych Kamil był czwarty za Martyną Woch i Adrianem Laskowskim z klubu.

Nie zawodzi również Dominik Kaim (2004), który zdobył trzy srebrne medale w walkach point fighting, kalaki i technikach specjalnych.

Systematyczność, zaangażowanie i dbałość o precyzję ruchów (tu również duża zasługa rodziców) zaprocentowała również u naszego najmłodszego zawodnika. Jaś Sawicki (2008) 8 lat był drugi w walkach kalaki i trzeci w układach stylowych, gdzie zmierzył się z bardzo utytułowanym zawodnikiem z klubu "Egida" Olsztynek Marcelem Castellano. Bardzo ciekawa kategoria dzieci i ich poziom techniczny.

Nie sposób opisać występy wszystkich naszych zawodników, których wyniki podano wyżej. Wszystkim jednak serdecznie gratulujemy startu i życzymy zaangażowania, motywacji a następnie w ślad za tym sukcesów. Każdy start to wygrany start bez względu na wynik. W kilku przypadkach należy jeszcze nauczyć się by kontrolować emocje i pogodzić z występującymi sytuacjami.

Ciekawostką był występ w walkach point fighting Magdaleny Gadomskiej (2002) która po wygranych walkach zdobywa złoto swojej kategorii. Jest to bardzo udany debiut zawodniczki na zawodach o tak poważnej randze jaką są Mistrzostwa Polski.

Cieszy zawziętość młodziutkiej Emilki Chodara (2006), która zdobywa złoty medal w konkurencji układów stylowych, niestety w pierwszych startach eliminując z dalszej rywalizacji w konkurencji klubową koleżankę - Kasię Wierzbicką (2006). Zawziętość Emilki nie wystarcza w walkach point fighting i kalaki, ale przegrywa je minimalnie, często tylko 1 punktem. A to powinno wróżyć dobrze na przyszłość.

Zupełne zaskoczenie, niemniej jednak bardzo przyjemne to srebrny medal Martyny Woch w konkurencji układów stylowych w kategorii junior/senior. Martyna, która jeszcze ma krótki staż w klubie oraz treningowy zdobywa srebro konkurencji znajdując się w finałowej czwórce wraz z Bartoszem Zabłotnym trenerem klubu "Egida" Olsztynek oraz doświadczonymi klubowymi kolegami: Kamilem Pasikiem i Adrianem Laskowskim. Martyna zajmuje drugie miejsce ulegając Bartoszowi Zabłotnemu zmuszając Adriana i Kamila do walki o trzecie miejsce, które na swoją korzyść rozstrzyga Adrian.

Podsumowując był to dobry start dla klubu, który był sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Północnej Taekwondo ZS PUT, które odbędą się pod koniec października w Ostródzie. 
Funkcję kierownika ekipy pełnił Kamil Pasik asystenta Adrian Laskowski. Obaj to również zawodnicy.
Trenera: Jacek Kesler
Fotoreportera i zawodniczki: Barbara Rogala.

Dziękujemy Bartłomiejowi Turczyńskiemu i KSW TAE Sulejówek za zaproszenie na turniej a klubom i

trenerom m.in KSW TAE, Walhalla Mińsk Mazowiecki Kamil Chłopik, KS Piechotka Team Jarosław Piechotka, TSD Wołomin Michał Majewski i innym tu nie wymienionym za wspóle spotkanie i rywalizację. Tang Soo !

więcej fotek w albumie niebawem