MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ TAEKWONDO PUT 29.10.2016 OSTRÓDA

5 medali dla TSD "Ronin" Stanisławów podczas Mistrzostw Polski Taekwondo PUT w Ostródzie w dn, 29.10.2016. 185 zawodników, 16 klubów.

4 złote, 1 brązowy oraz bardzo blisko co najmniej srebrnego. Taki wynik wypracowało zaledwie 4 zawodników klubu.

fotki na facebooku pod linkiem: https://web.facebook.com/Klub-Tang-Soo-Do-Ronin-TSD-Stanis%C5%82aw%C3%B3w-203411993036134/photos/?tab=album&album_id=1223114797732510

Formę nadal utrzymuje kadet Mateusz Pasik (2003), obecny lider kadry klubowej, który był nr 1 w walkach semi contact. W układach otwartych przeszedł pierwszy etap eliminacji, odpadając w kolejnym. Formuła light contact wymaga od niego jeszcze jednak lepszego przygotowania i większego doświadczenia. Tutaj bardzo wyraźna była przewaga techniczna przeciwnika. Niemniej jednak jest to dopiero drugi start zawodnika w tej formule.

Złoto w formule light contact pośród najstarszych juniorów pewnie zdobywa Kamil Pasik (1998), wygrywając przez bardzo wyraźną przewagę techniczną i pewną nonszalancję, na którą sobie pozwolił podczas finałowej walki. Walka na dystansie 3 rundy po 1,5 minuty. Mimo wskazówek, aby nie nadużywał obrotowych technik nożnych jak dwit chagi czy dwi huryo chagi, również często na wysokość głowy, ryzykuje ich wykonanie. Wiele z nich nie dochodzi do celu, zdecydowana większość jednak tak. W układach otwartych w kat. junior+senior był trzeci, ulegając m.in. federacyjnej koleżance z TSD Pionki Ola Grzywacz. W walkach semi contact odpada w pierwszej walce eliminacyjnej będąc pokonanym przez późniejszego zwycięzcę kategorii.

Dominik Kaim (2004), najmłodszy z ekipy zdobywa złoto w semi contact młodzików. Zdecydowanie przechodzi eliminacje, do wysokich technik nożnych dodaje wiele technik ręcznych w postaci wlotów. Co ciekawe finał tej kategorii należy całkowicie do Tang Soo Do. W finałowej walce Dominik spotyka federacyjnego kolegę z TSD Pionki - Kuba Płachta. Walka jest ładna technicznie, ale to Dominik rozstrzyga ją na swoją korzyść wygrywając stosunkiem punktów 6-2.

Coraz bardziej cieszą występy debiutującej kadetki Magdaleny Gadomskiej, która zdobywa złoto walk semi contact. Jej wysokie techniki nożne dochodzą do celu, często na wysokość głowy, co jest najwyżej punktowaną akcją (3 pkt.). Po raz pierwszy występuje w formule light contact. Zupełnie obce doświadczenie którego się obawia, jednak i tu dość dobrze idzie. Przechodzi eliminacje wchodząc do finału. Tutaj mimo bardzo wyraźnej przewagi zmuszeni jesteśmy przerwać walkę przez poddanie. Odzywają się u Magdy braki kondycyjne, emocjonalne, ale też prawdopodobnie inne powody. Dziewczyna jest bardzo ambitna, wynik sportowy to jednak nie wszystko. Jej starty powinny dobrze rokować w przyszłości.

Podsumowując, był to udany start dla zgłoszonej reprezentacji TSD "Ronin", obfitujący w wyniki sportowe i nowe doświadczenia.

Kierownikiem ekipy był Jacek Kesler, obsługa fotograficzna wyjazdu Martyna Woch.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi Marcin Dziliński za wspaniały turniej i serdeczne przyjęcie.

Fotki na facebooku pod podanym niżej linkiem;

https://web.facebook.com/Klub-Tang-Soo-Do-Ronin-TSD-Stanis%C5%82aw%C3%B3w-203411993036134/photos/?tab=album&album_id=1223114797732510

 

Wyjazd to nie tylko sportowe emocje, ale również czas na regeneracje zawodników. Ten czas wykorzystaliśmy na integracje oraz zwiedzanie Ostródy.