WSPANIAŁE SUKCESY SPORTOWE TSD RONIN STANISŁAWÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU 2016

W pięknym stylu kończą sportowe starty roku 2016 zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów.

 

34 medale: 13 złotych, 13 srebrnych, 8 brązowych, 2 finały form tsd (4 miejsce).

Otwarty Puchar Tang Soo Do 26.11. 2016 Wołomin

około 110 zawodników Tang Soo Do, Taekwondo, Karate i Kick-boxingu

4 medale: 3 złota i 1 srebro, dwóch zawodników klubu: Adrian Laskowski i Patryk Gnich.

X Mazovia Cup International (Międzynarodowy Puchar Kick-boxingu) 3.12.2016 Tarczyn

Kilkuset zawodników kick-boxingu, taekwondo, karate, savate. Ekipy m.in. z Francji, Słowacji itp.

 

 

Ich ostatnie występy to 34 medale (13 złotych, 13 srebrnych, 8 brązowych) podczas Otwartego Pucharu Tang Soo Do w Wołominie w dniu 26 listopada oraz 4 dodatkowe krążki (3 złote i 1 srebrny) wywalczone przez tylko dwuosobową reprezentację klubu podczas X Mazovia Cup International (Międzynarodowego Pucharu Kickboxingu) w dniu 3 grudnia w Tarczynie. Adrian Laskowski pośród juniorów złoto walk point-fighting i drugie złoto point-fighting wyższej kategorii, srebro walk kick-light. Patryk Gnich złoto walk point fighting pośród seniorów.

 

Te wyniki to bardzo świetne zwieńczenie sportowych startów kończącego się kalendarzowego roku 2016 i ukoronowanie dobrej pracy trenerskiej sztabu szkoleniowego klubu z Jackiem Kesler na czele oraz wysokim wkładem Kamila Pasika, Patryka Gnicha, Adriana Laskowskiego oraz Damiana Buczka.

 

Wyniki ze startu podczas Otwartego Pucharu Tang Soo Do 26.11.2016 Wołomin:

34 medale: 13 złotych, 13 srebrnych, 8 brązowych oraz dwa finały form , IV miejsce.

Michał Cudny 1 formy, 1 semi, 1 techniki specjalne, 2 mini kumdo
Mateusz Pasik 1 semi, 1 techniki specjalne, 2 semi, 2 formy tsd
Dominik Kaim 1 formy z bronią, 1 techniki specjalne, 2 semi, 3 mini kumdo, 4 formy tsd
Julia Brulińska 1 mini kumdo, 2 mini kumdo, 2 formy tsd, 2 techniki specjalne
Natalia Wojtyńska 1 semi, 1 mini kumdo, 4 formy
Magdalena Gadomska 1 semi, 1 techniki specjalne
Magda Gnich 1 tech.specjalne, 3 mini kumdo
Jan Sawicki 2 formy, 3 techniki specjalne
Emilia Chodara 2 mini kumdo, 3 formy
Norbert Socha 2 formy
Kamil Skowronek 2 mini kumdo
Patrycja Biedrzycka 2 tech.specjalne
Jakub Pasik 2 semi, 3 techniki specjalne
Cezary Wieczorek 2 tech. specjalne (nrk)
Damian Szczęsny 3 mini kumdo, 3 techniki specjalne
Julia Jeżak odpadła dopiero pośród finalistów w tech. specjalnych
Klaudia Kaim 2 m (nrk)
Patryk Skowronek udział
Adrian Suchocki udział
Adrian Socha 3 techniki specjalne

 

Podczas startu w Wołominie aż czwórka wojowników „Ronina” zdobyła po 4 medale. Byli to Michał Cudny, Mateusz Pasik, Dominik Kaim i młodziutka debiutantka – Julia Brulińska.

 

Rewelacyjnie w kategorii młodzików spisał się Michał Cudny, który zdobył 3 złote medale w konkurencjach walk semi-contact, konkurencji technik specjalnych oraz form tradycyjnych, srebro walk mini-kumdo (soft stick).

 

Ponownie nie zawiódł pośród kadetów, lider kadry klubowej – Mateusz Pasik, który zdobył 2 złota: walki semi contact i techniki specjalne oraz 2 srebra: formy TSD i walki semi-contact, gdzie wyrównaną finałową walkę poddał decyzją trenera i lekarza przez niedyspozycję zdrowotną pomimo której upierał się by walczyć dalej. Schodząc z maty, w dowód uznania, został nagrodzony brawami obserwującej publiczności a nawet strony przeciwnej. Na pewno to miły akcent turnieju.

 

Cztery medale: 2 złote: formy z bronią i techniki specjalne oraz srebro (semi contact) i brąz w mini kumdo a także finał (4 miejsce) form tsd to uzyskany wynik przez doświadczonego młodzika – Dominik Kaim.

 

Niespodziewanie 4 medale zdobyła również młodziutka debiutanka – Julia Brulińska. Złoto walk mini-kumdo podczas oficjalnego otwarcia występując przeciwko zawodniczce gospodarzy, a także 3 srebrne medale w walkach mini-kumdo, formach tsd i technikach specjalnych.

 

Na wyróżnienie zasługuje również Magdalena Gadomska, która uzyskała 2 złote medale. W walkach semi contact złoto zdobywa przez wysoki nokaut techniczny stosunkiem punktów 10:0, głównie dzięki wysokim technikom nożnym. W technikach specjalnych uzyskuje wyższą wysokość niż jej konkurentka.

 

Te wyniki bardzo cieszą i są bardzo budujące. Motywują do dalszej pracy. Co bardzo miłe i równie budujące to, że postawa zawodników jest zauważona przez trenerów i zawodników innych klubów, sędziów, a nawet głównych liderów federacji. Na pewno pozwoli to z nadzieją wkroczyć w sportowe współzawodnictwo roku 2017 i chcielibyśmy mieć nadzieję, że osiągnięcia pozostaną co najmniej na podobnym poziomie.

 

Przed zawodnikami teraz jeszcze tylko, już raczej w formie zabawy, Mikołajkowy Turniej Tang Soo Do przeznaczony głównie dla zawodników klubu oraz dwóch współpracujących.

 

Do zobaczenia na sportowych arenach roku 2017. Tang Soo!