OTWARTY PUCHAR POLSKI PÓŁNOCNEJ TAEKWONDO ZS PUT 18.02.2017 OLSZTYNEK

11 medali, 3 złote, 3 srebrne, 5 brązowych. W tym dwa nierankingowe.

fotki tutaj dzięki Izabela http://izaurbaniakphotography.blogspot.com

Fotki z turnieju, dzięki Izabeli Urbaniak możecie zobaczyć tutaj: 
https://drive.google.com/open?id=0B5ZBmWVZD_KjRHNXR3hsa0xxWm8

skrót filmowy: https://youtu.be/ptPLbecqLVM

W dniu 18 lutego 2017 roku w Olsztynku odbył się Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwondo Związku Sportowego PUT z udziałem ponad 230 zawodników reprezentujących kluby taekwondo, kick boxingu, tang soo do i karate.

Kilkuosobowa reprezentacja Tang Soo Do „Ronin – Tęcza” Stanisławów zdobyła łącznie 11 medali: 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Pośród medali dwa nierankingowe.

Martyna Woch junior 1 m układy formalne otwarte, 3 m semi contact
Dominik Kaim kadet 1 m układy formalne otwarte, 3 m semi contact
Adrian Laskowskii junior 2 m układy formalne otwarte, 2 m semi contact, 3 m light contact
Adrian Socha młodzik 1 m soft stick, 2 m techniki szybkościowe (nrk), 3 m układy formalne otwarte

Dobry występ odnotowali kadet Dominik Kaim (złoto formy, brąz walki) i Martyna Woch pośród juniorek (złoto formy, brąz walki), którzy tego dnia dysponowali chyba najlepszą formą spośród startujących w teamie. Cieszy występ Martyny, która jest zawodniczką o krótkim stażu treningowym i zawodniczym. Są to jej pierwsze starty na zawodach z tego rodzaju obsadą, ale stara się w nie włożyć w nie tyle wysiłku ile jest w stanie wykrzesać. Do konkurencji form podchodzi bardzo starannie i zdaje się to być jej ulubioną konkurencją. Stąd złoto. Wprawdzie nie była to silnie obsadzona kategoria i w dodatku złożona z współzawodników macierzystego klubu, niemniej jednak nie była faworytem tej kategorii. Nie ma co ukrywać, że radość przyniosła również zdobycz brązowego medalu po trzech walkach: dwóch wygranej i jednej przegranej. Może uwierzy, że jest w stanie podejmować rywalizację, gdyż czasem pozostawało wrażenie, że z góry zakłada porażkę już w pierwszej walce. Owszem starty nie będą łatwe i tak będzie się zdarzać pewnie nie jednokrotnie. Każdy start to jednak nowe doświadczenie.

  

Dominik zdobywa złoto w konkurencji układów otwartych. Wykonanie formy przez niego jest ładne. Wyraźne i czyste pozycje, wydechy, twardość. Wygląda to dobrze. Tego samego zdania byli sędziowie. W walkach zmuszony jest do obrony trzeciej lokaty. W starciu rozpoczynającym kategorię trafią na utytułowanego federacyjnego kolegę Kubę Kuba Grzywacz z TSD Pionki.

Adrian Laskowski w walkach semi contact jak by nieco zbyt pewnie i butnie podszedł do dwóch ostatnich walk. Kosztowało go to trochę nerwów ostatecznie jednak uplasował się na drugiej lokacie kategorii osiągając turniejowe srebro. W walkach light contact odpuścił wygrywaną wyraźnie pierwszą walkę wskutek zmęczenia i długiego oczekiwania do późnych godzin wieczornych.

Magdalena Gadomska jest dobrze rokująca zawodniczką, mimo jej krótkie stażu. Wydaje się, że również często nie wierzy w siebie. W kategorii układów była w kategorii z zawodnikami ze swojego klubu. W walkach semi contact trafiła w pierwszej walce na wysoko notowaną zawodniczkę z Wejherowa – Zuzzanę Kalbarczyk, co u Magdy wywołało chyba pewnego rodzaju blokadę. Początki są zawsze trudne, ale wydaje się, że jest w stanie krzyżować rękawice z zawodniczkami i zbierać doświadczenie by potem je analizować.

Poza formą zupełnie był tego dnia Mateusz Pasik. Chłopak był chory. Miał wysoką gorączkę z którą próbowaliśmy się uporać. Wiadomym jest, że w takim stanie trudno funkcjonować. Jednakże starał się podjąć walkę, widać było że jest bardzo wyczerpany.

Brązowy medal to efekt startu Adrian Socha, który był trzeci w kategorii układów formalnych w swojej kategorii. Złoto w pewny sposób zdobywa w walkach soft-stick. Tutaj miał jednak zadanie bardzo uproszczone będą dużo wyższego wzrostu niż przeciwnicy.

Troszkę może szczęścia zabrakło Norbertowi Norbert Socha. Ale taki jest sport. Ktoś musi zwyciężyć a ktoś nie. Na to składa się bardzo wiele czynników.

Fotki z turnieju, dzięki Izabeli Urbaniak możecie zobaczyć tutaj: 
https://drive.google.com/…/fol…/0B5ZBmWVZD_KjRHNXR3hsa0xxWm8