Maraton Zawodniczy TSD "Ronin Tęcza" Stanisławów. Wiosenny sezon sportowy 2017.

Zawodnicy Tang Soo Do „Ronin Tęcza” Stanisławów prowadzeni przez Jacka Keslera mogą odetchnąć po bardzo intensywnym wiosennym sezonie startowym, który od marca do końca kwietnia obejmował aż cztery turnieje w randze Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Taekwondo, Kick Boxingu i MMA.

 

 

Te starty przyniosły im zdobycze medalowe w postaci 31 medali (9 złotych, 10 srebrnych, 14 brązowych) i aż DWA MISTRZOWSKIE PASY (na wzór tych z boksu), które zdobyli Patryk Gnich w walkach point fighting seniorów oraz Magdalena Gadomska w walkach light kick kadetów podczas International UFR Cup – Międzynarodowy Puchar Polski UFR - Oborniki Śląskie.

 

I tak pierwszy udany występ to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT w Krakowie 18/19 marca, gdzie zawodnicy zdobywają 5 medali: złoto, srebro i 3 brązowe. Najlepiej spisuje się juniorka Martyna Woch zdobywając Mistrzostwo Polski w konkurencji walk semi-contact kobiet -160cm, oraz turniejowy brąz w konkurencji otwartych układów formalnych. Niefartownie rozstrzyga się sytuacja dla naszego jedynego seniora. Patryk Gnich kwalifikuje się do walki półfinałowej, którą kończy remisem w regulaminowym czasie. O przegranej decyduje jednak ostrzeżenie, które oznacza wygraną przeciwnika. Podczas walki o turniejowy brąz, decydujemy się ją poddać na skutek doznanej kontuzji.

 

Kolejny start to Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki „Silesia Samurai” mające miejsce w dniach 25/26 marca w Radlinie, które przynoszą 13 medali (5 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe). Świetny start odnotowuje Dominik Kaim, zdobywając aż 3 złote medale w konkurencjach point fighting, formy tradycyjne oraz w walkach soft stick fight w kategorii kadetów. Również szkoleniowiec klubu Jacek Kesler trzeci rok z rzędu staje na podium w konkurencji soft stick fight. Tym razem jest to miejsce trzecie.

 

Trzeci start to Międzynarodowy Puchar Polski Kickboxingu UFR (International UFR Cup) w Obornikach Śląskich w dniach 8/9 kwietnia, który przynosi dwa wyżej wymienione Pasy Mistrzowskie dla Patryka Gnicha i Magdaleny Gadomskiej. Dodatkowo, Magda zdobywa srebro w walkach light kick w wyższej kategorii. Adrian Laskowski zdobywa srebro walk point fighting, ma również za sobą debiut w formule MMA w Octagonie. Dopełnieniem startu jest brązowy medal Natalii Gawryś w konkurencji point fighting pośród seniorek.

 

Zwieńczenie sportowych startów to udział w najciekawszej chyba rywalizacji – Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT Zawiercie, 22/23 kwietnia. Efekt startu to 10 medali: złoty, 3 srebrne, oraz 6 brązowych. Martyna Woch w duecie pod nazwą Tang Soo Do 1 zdobywa złoty medal w konkurencji Double Fight Light Contact juniorek. Magdalena Gadomska i Natalia Gawryś występując w drużynie „Rzeźniczki” zdobywają brązowe medale w Double Fight Light Contact. Drużyna „Rzeźniczek” tym razem występując w składzie Woch, Gawryś i Gadomska sięga po srebro walk Tag Team Semi Contact. Ostatnie osiągnięcie to brązowe medale drużyny „Rudy 102”: Mateusz Pasik, Dominik Kaim, Szymon Szulc w konkurencji Tag Team Semi Contact.

 

Teraz zawodnicy mają czas na regenerację i przygotowanie się do egzaminów na pełne stopnie szkoleniowe oraz letni obóz w Karkonoszach. Kilkoro z nich weźmie jeszcze jednak udział w Otwartych Mistrzostwach Europy Taekwondo International w dniach 24/25 czerwca w Częstochowie. 

 

Więcej informacji na FanPage'u klubu