V Mistrzostwa Mazowsza w Sztukach Walki 15.10.2017 Mińsk Mazowiecki

14 pucharów dla Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów ( 8 zawodników) podczas:

 

 V Mistrzostw Mazowsza Sztuk Walki w Mińsku Mazowieckim, 15.10.2017

2 złote, 7 srebrnych, 5 brązowych.

 

 

Patryk Skowronek 1m walki semi contact, 3m tech spec dosiężne, 3m tech spec yup lot

Kamil Skowronek 1m tech. specjalne dosiężne ap, 2m walki light contact

Julia Brulińska 2m semi contact, 2m tech. spec dosiężne, 3m tech. spec yup w locie

Julia Jeżak 2m tech spec dosiężne, 2m tech spec yup w locie

Cezary Wieczorek 2m formy otwarte, 2m light contact

Patrycja Biedrzycka 3m semi contact, 3m tech spec ap

Michał Cudny poddaje walki light będąc w finałach (kontuzja)

Bartosz Barszczewski udział

 

Kolejna, piąta już edycja Mistrzostw Mazowsza Sztuk Walki organizowana przez Akademię Sztuk Walki (Dawid Matwiej) zgromadziła ponad 80 zawodników taekwondo, tang soo do i karate z 6 klubów rywalizujących w

konkurencjach walk najmłodszych: soft-stick, walk kontaktowych: hogo semi contact oraz light contact oraz w konkurencjach technicznych: układów tradycyjnych i nożnych technik specjalnych.

 

Ekipę naszego klubu reprezentowało 8 zawodników przy wsparciu trenerów, asystentów i sędziów:

Jacek Kesler, Adrian Laskowski, Martyna Woch i Adrian Laskowski.

 

Spośród zawodników „Ronina” najlepiej wypadli dwaj bracia, Patryk Skowronek i Kamil Skowronek, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkurencji walk i technicznych. Kamil w technikach specjalnych (dosiężne), a Patryk w walkach semi contact. Patryk stoczył bardzo ładną, techniczną i wyrównaną walkę z zawodnikiem klubu taekwondo Drache Leszno, która zakończyła się remisem. Dopiero dogrywka przyniosła Patrykowi zwycięstwo, ale różnicą tylko jednego punktu. Ten pojedynek był b. ładny

Patryk dorzucił do swej kolekcji jeszcze dwa brązy w technikach specjalnych, a starszy brat puchar za 2 miejsce walk light contact.

 

Świetny start ma za sobą również nasza najmłodsza zawodniczka, zaledwie dziesięcioletnia Julia Brulińska zdobywa 3 puchary w swoich konkurencjach. Drugie miejsce w walkach semi contact i dwa trzecie w technikach specjalnych: dosiężne ap chagi, i boczne w locie yup-chagi.

Należy zaznaczyć bardzo świetny występ Julki w walkach semi contact. W finale tej konkurencji ulega zawodniczce z braterskiego klubu tsd z Wołomina – Oliwii Winiarek. Walka początkowo jest bardzo korzystna dla Julki o czym świadczy przewaga punktów. Starcie jednak kończy się remisem. Dogrywka przynosi rozstrzygnięcie na korzyść zawodniczki z Wołomina i tym sposobem nasza Jula zdobywa puchar za II miejsce tej kategorii walk.

 

Bardzo dobry start to również start Juli Jeżak, dwa puchary za dwa drugie miejsca w konkurencjach technik specjalnych: dosiężne oraz boczne w locie.

 

Podobnie Patrycja Biedrzycka – dwa puchary za trzecie miejsca w tych samych konkurencjach co Julia Jeżak.

 

Cezary Wieczorek to jedyny nasz finalista w konkurencji form otwartych. Zdobywa puchar za drugie miejsce rywalizując z zawodnikami tang soo do i karate. Drugie miejsce i puchar to również wynik jego dramatycznych startów w walkach light contact. Czemu dramatycznych? Obsada kategorii nie sprzyja Czarkowi. Zawodnicy są znacznie wyżsi, ciężsi i bardziej solidniejszej budowy ciała. Wyglądają często na starszych. Przy drobnej budowie ciała Czarka ma to znaczenie, jednak nasz zawodnik, mimo emocji, nie odpuszcza. Rywalizuje i kończy wygrane walki nie tyle dynamiką co umiejętnościami technicznymi. Dochodzi do finału. Finałową walkę poddaje w trakcie jej trwania co ostatecznie plasuje go na 2 miejscu konkurencji.

 

Niefortunnie ułożył się los dla Michała Cudnego w walkach light contact. Wygrywając wchodzi do strefy finałowej, gdzie w jednej walk wskutek kontuzji poddaje ją w trakcie trwania. Wskutek kontuzji nie jest w stanie również podjąć walki o trzecie miejsce kategorii. Zawody tym razem już dla niego się kończą.

 

Stawkę naszych zawodników zamyka Bartosz Barszczewski, które dopiero zaczyna swoje sportowe starty nabywając doświadczenia. Brak ochraniacza zębów wyeliminował go z walk ze względów bezpieczeństwa.

 

Był to kolejny bardzo dobrze zorganizowany turniej przez ekipę ASW TKD (Dawid Matwiej, Monika Matwiej, Damian Walas i inni), za który serdecznie dziękujemy oraz zaproszenie i dobre przyjęcie. Dziękujemy współzawodnikom, trenerom i rodzicom za wspólną zabawę na turnieju.

Dziękuje bardzo swoim zawodnikom oraz asystentom na turnieju. Tang Soo!

 

Turniej pozwolił zacieśnić współpracę, nawiązać nowe znajomości, pobawić się poprzez rywalizację sportową.

Wnioski: Roninowcy muszą więcej poświęcić czasu na doskonalenie form. Owszem kategorie nie były łatwe, ponieważ w formach tsd/karate nie było podziału na stopień a jedynie kategorie wiekowe. Niemniej jednak dziś były przykłady, że wykonując bardzo prostą formę ale technicznie można uzyskać dobrą lokatę, niż prezentując wyższy układ ale nie przygotowany należycie. :)

Tang Soo !!! Do następnego razu:)