VII Międzyklubowy Turniej Ju Jitsu Ne Waza 19.01.2019 Ruda

17 medali: 6 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe ( w tym nierankingowe) dla 13 zawodników Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów – VII Międzyklubowy Turniej Ju Jitsu Ne Waza 19.01.2019 Ruda.

 Gabriela Przybysz - 1 miejsce, 1 miejsce
 Julia Drużyńska 1 miejsce
 Ola Kalata 1 miejsce
 Kamil Skowronek 1 miejsce,3 miejsce „super fight
 Szymon Szulc 1 m „super fight”, 2 m(nrk), 2 m (nrk)
 Oliwia Gałązka 2 miejsce
 Patrycja Biedrzycka 2 miejsce (nrk)
 Marcin Kalata 2 miejsce (nrk)
 Patryk Skowronek 2 miejsce (nrk)
 Jakub Kuba Suchenek 2 miejsce (nrk)
 Damian Szczęsny 3 miejsce (nrk)
 Maciej Przybysz 3 miejsce (nrk)
 Martyna Woch 3 miejsce (nrk)

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2188955934481720

Kolejna sobota, kolejne zawody 2019. Tym razem w innej formule, nietypowej dla nas – ju jitsu.
VII Międzyklubowy Turniej Ju Jitsu Ne Waza z udziałem 5 klubów: „Grappler” Mińsk Mazowiecki (pod kierownictwem niedobrego trenera Marcina Marcin Frankiewicz ), Ju Jitsu Fan Warszawa (Łukasz Budny), „Gladiator” Ostrołęka (Wojtek Dudkowski), my – TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów i oczywiście klub sprawcy zamieszania, organizatora Ju Jitsu Ruda pod przewodnictwem sympatycznego i otwartego Adam Żukowski .

Bardzo świetny, kameralny turniej rozgrywany w duchu sportowej i przyjacielskiej rywalizacji bez zbędnej napinki. Za to należą się brawa i podziękowania dla organizatora, zawodników oraz w/w trenerów, którzy dzielili czas pomiędzy swoje starty i świetne sędziowanie bez faworyzowania zawodników.

My zdobyliśmy 17 medali.
W gronie naszych adeptów najlepiej wypadli młodzi adepci z Międzylesia (gmina Poświętne) w tym zwłaszcza najmłodsi, a właściwie najmłodsza. .
Przebojowa Gabrysia Przybysz (lat 8) wygrywa wszystkie swoje walki (pokonując również chłopców) i zdobywa aż dwa złote medale w dwóch kategoriach. Tuż za nią plasuję się jej rówieśniczka, klubowa koleżanka Oliwia Gałązka zdobywając srebro. Obie zmuszone były stoczyć „siostrzaną” walkę finałową. Passę zwycięstw i 1 miejsce i złoto w kategorii wygrywa Julia Drużyńska (13l), czyli kolejna dziewczyna z Międzylesia. Wow super !. Maciej Przybysz zdobywa brązowy medal.
Wielkie brawa za wsparcie i kibicowanie swoim pociechom dla sportowych mam: Kasia Przybysz i Ewa Banaszek. Obie Panie od jakiegoś czasu jeżdżą z nami na zawody i chyba na dobre wsiąkły nam w sportowe klimaty. Ot sportowe rodziny. Obie mamy przebąkują nawet o rozpoczęciu treningów. Wow !. :)

Złoty medal zdobywa również Ola Kalata (14l) uzyskując przewagę nad klubową koleżanką Patrycja Biedrzycka (13l). Obie Stanisławów. Złoto to również efekt startu Kamil Skowronek (Poświętne), który pokonuje klubowego kolegę Marcin Kalata (Stanisławów). Kamil zdobywa również rankingowy brązowy medal w dodatkowej kategorii, którą nazwaliśmy „Super Fight”.

W tej kategorii czyli „Super Fight” bezsprzeczny prym wiedzie Szymon Szulc zdobywając 1 miejsce pokonując wszystkich trzech przeciwników. Jego walki są bardzo widowiskowe i skupiają przy macie znaczną rzeszę widzów, którzy biją mu brawa za udane akcje. Aż dwukrotnie Szymon stosuje efektowny, brawurowy i widowiskowy rzut przez siebie (tomoe – nage) czym zdobywa aplauz publiczności. Mało zabrakło a wyciągnął by również tzw. „balachę” na zawodniku ju jitsu. Szymon jest zadowolony z rozstrzygnięcia kategorii, a wynik zapewnia mu dodatkowe zawodnicze punkty klubowa.

Podsumowując – to świetny występ naszych zawodników, w dziedzinie sztuk walki którą na co dzień się nie zajmujemy. I to bardzo cieszy. Ten występ, uzyskane wyniki zapewniły nam 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej za co otrzymaliśmy dyplom, medal i wspaniały Puchar.

Serdecznie dziękuję zawodnikom i trenerom innych klubów za wspólną rywalizację.
Swoim zawodnikom bardzo dziękuję za udział, wyniki, ambitne walki. Jestem z Was wszystkich dumny. Dawaliście z siebie wszystko walcząc do końca. To lubię – daje lajka:).

Serdecznie dzięki Klaudia Kaim za obecność i duchowe wsparcie naszych wojowników, i jak zawsze szczególne podziękowania dla Iza Urbaniak mojej dorosłej „córy”, która trenuje z nami, towarzyszy nam niemal na każdych zawodach i dzięki której mamy pamiątkowe foty z zawodów, które możecie oglądać m.in. zamieszczonym albumie