Nowe stopnie GUP w TSD "Ronin" UPLKS Tęcza Stanisławów. Zima 2018

W sobotę 3 lutego w Stanisławowie odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe gup w Tang Soo Do. Egzaminatorem był Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do, Mistrz Marcin Kostyra 4 dan. Towarzyszył mu  – Marek Czapka 3 dan

 

Obecność dwóch osób z tak wysokimi stopniami świadczyła nie tylko o doniosłości egzaminu, ale była też dodatkowym czynnikiem stresującym dla zdających.

 

Do egzaminu przystąpiło 9 kandydatów, którzy musieli wykazać się znajomością technik ręcznych i nożnych, form tradycyjnych oraz z długim kijem, umiejętnością samoobrony przed określonymi uchwytami czy atakami, a także terminologią i umiejętnością rozbicia desek.

 

W tej ostatniej dziedzinie największy hart ducha wykazała najmłodsza uczestniczka, Natalia Dąbrowska, która rozbiła deskę o większej grubości niż wymagana na jej stopień. Zyskała tym aplauz obecnych. Natalia zdała na pierwszy pełny stopień w TSD 9 gup oznaczany pasem koloru pomarańczowego. Na ten sam stopień również uzyskał promocję jej młodszy kolega – Jakub Suchenek.

 

 

 

 

 Z kolei najwyższym stopniem zdawanym tego dnia (nie licząc Cho Dan Bo – patrz artykuł tu:) był egzamin na 3 gup czerwony pas z trzema czarnymi belkami. Do tego egzaminu, zakończonego wynikiem pozytywnym przystąpił Dominik Kaim, który młody wiekiem jest weteranem klubowym. Świetnie prezentuję się w technikach nożnych, rozbiciach itp. Jest on dość wszechstronny.

 

Równie wysokie stopnie to egzaminy na 5 gup, zielony pas z 2 czarnymi belkami - Martyny Woch i Magdaleny Gadomskiej, dwóch klubowych koleżanek, które świetnie się uzupełniają. Te egzaminy były bardzo dobrze ocenione przez egzaminatora i opatrzone komentarzem „ Dziewczyny spodziewam się po Was bardzo dobrego występu podczas Mistrzostw Polski TSD w Wołominie”.
Dodatkowo Mistrz Marcin Kostyra wyróżnił Martynę Woch upominkiem w postaci koszulki TSD.

 

Na pas fioletowy 7 gup promocję uzyskało aż troje adeptów; Julia Jeżak oraz bracia Kamil i Patryk Skowronek, a na niebieski pas 8 gupMichał Łokietek.

 

Serdecznie gratulujemy promocji żywiąc nadzieję, że zmotywuję to do jeszcze większej pracy nad sobą w zakresie TSD i zachęci do jak najlepszego zaprezentowania się podczas Mistrzostw Polski Tang Soo Do w Wołominie w dniach 24 i 25 luty 2018.

 

Oczywiście obecność osób przyjmujących egzamin, o tak wysokich stopniach, to nie tylko weryfikacja umiejętności i postępów na drodze Tang Soo Do, ale też okazja do odebrania cennych wskazówek co można poprawić, nad czym się skupić, jak i też ocena mocnych stron.

 

Fotki z egzaminu:  (rozwiń niżej)

https://web.facebook.com/pg/Klub-Tang-Soo-Do-Ronin-TSD-Stanis%C5%82aw%C3%B3w-203411993036134/photos/?tab=album&album_id=1723942980983020