VIII Mistrzostwa Polski Tang Soo Do 24/25 lutego 2018 Wołomin

24 i 25 luty 2018 roku to szczególne daty na kartach historii Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Tęcza Stanisławów. W tych dniach bowiem w pobliskim Wołominie odbyły się:

VIII Mistrzostwa Polski Tang Soo Do z udziałem ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy reprezentujących style i sporty walki jak taekwondo, kick boxing, karate i oczywiście tang soo do.

Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów wystawia ekipę 22 zawodników, która zdobywa uznanie zdobywając 32 medale: stając w szranki w 8 konkurencjach: walk kontaktowych semi i light contact oraz konkurencjach technicznych jak formy, formy z bronią, techniki specjalne czy rozbicia desek.

Mimo, że nie są to nasze pierwsze zawody tej rangi i nie są to pierwsze Mistrzostwa Polski Tang Soo Do – te są jednak dla nas szczególne. Do sportowej rywalizacji staje aż 4 świeżo upieczonych zdobywców stopnia CDB w Tang Soo Do. Stopnia, który jest najbardziej wyczerpujący i wymagający przy składaniu egzaminu. Dajemy się poznać jako super ekipa, o dobrym umiejętnościach, predyspozycjach i przygotowaniu do turnieju. Płyną pozytywne komentarze. Znajduje to odzwierciedlenie również w naszych wynikach.

Dwójka naszych reprezentantów zostaje uznana:
Najlepszymi Zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych.
Są nimi: Magdalena Gadomska i Adrian Laskowski

nastoletnia, ambitna i już utytułowana Magdalena Gadomska, która tego dnia z każdej z możliwych konkurencji wychodzi z medalem. Zdobywa aż 8 medali: 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale

Utytułowany, doświadczony i wszechstronny zawodnik Adrian Laskowski CDB, 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Tych dwoje w ramach wyróżnienia i uznania otrzymuje wspaniałe Puchary opatrzone tabliczką z odpowiednim napisem, a trener się cieszy i puszy :)

To te dwie osoby miały swój największy wkład w zebraną kolekcję medali dla naszego teamu. Gdzieś tam dalej z dorobkiem trzech medali goni rozpoznawalny Dominik Kaim złoto, srebro i brąz czy wyłaniający się Patryk Skowronek z dorobkiem również trzech medali: złotego i dwóch brązowych.

Pełne wyniki naszego teamu jak już pisano:
2 Puchary dla Najlepszych Zawodników; Magdalena Gadomska i Adrian Laskowski
32 medale: 12 złotych, 5 srebrnych, 15 brązowych.

Pełne zestawienie wyników ( o ile nie ma pomyłki:P):

Magdalena Gadomska PUCHAR DLA NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI :)
1 semi contact, 1 light kick, 1 techniki specjalne wyskok, 2 semi contact, 2 rozbicia desek, 3 formy, 3 formy z bronią, 3 walki light contact.
100 punktów zawodniczych w klubie:)
.
Adrian Laskowski CDB PUCHAR DLA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA:)
1 walki light contact, 1 light kick, 1 formy 2 semi contact +185cm, 3 semi contact - 185, 3 formy z bronią, 85pkt

Dominik Kaim 1 light contact, 2 formy z bronią, 3 light contact, 30pkt
Patryk Skowronek 1 formy z bronią, 3 formy, 3 kopnięcie dosiężne, 25pkt
Damian Szczęsny 1 formy, 2 formy z bronią 25pkt
Szymon Szulc 1 light kick, 3 light contact 20pkt
Cezary Wieczorek 3 semi contact, 3 kopnięcie dosiężne 10 pkt
Julia Brulińska 3 rozbicia, 4 formy (super występ tu) 9pkt
Mateusz Pasik 1 rozbicia 17pkt
Kamil Skowronek 3 formy z bronią, 7 pkt
Kamil Pasik CDB 3 semi contact, 7pkt
Damian Buczek CDB 3 semi contact 7pkt
Jacek Kesler CDB 1 formy tradycyjne :)

Naprawdę cieszą też występy Julia Jeżak, Patrycja Biedrzycka, Przemek Kosiński, Ola Kalata, Jakub Pasik, Klaudia Szponarr, Arek Hodzyński, Norbert Socha, Adrian Socha
niektórzy z Was pełni obaw wychodzili do startu ale wychodzili. Często powygrywali walki czy w technicznych przeszli eliminacje i nie doszli do finału. Przy tej klasy jednak imprezie i obsadzie by uzyskać sukces jest to naprawdę ciężkie wyzwanie i nie każdemu będzie dane. Dali z siebie wszystko i z tego tytuły jest ta duma trenerska :)

Drugi dzień zawodów to walki w formułach ciągłych: light contact, light kick. Tego dnia reprezentuje nas zaledwie czwórka zawodników,Adrian Laskowskii, Magdalena Gadomska, Dominik Kaim i Szymon Szulc ale dzień jest nam wyjątkowo sprzyjający. Z każdej konkurencji walk każdy z zawodników schodzi z medalami i to najczęściej koloru złotego: 5 złotych i 3 brązowe. Świadkami tych walk i wydarzeń są Martyna Woch i Przemek Kosińskii, Kamil Pasik i Damian Buczek wcielają się w role sędziów:).

Walki są bardzo ciekawe, widowiskowe, techniczne i bardzo przyjemnie się na to patrzy. Gromadzą widzów przy matach, wbrew zakazom i woli organizatorów, emocje i chęć dopingu jest jednak silniejsza. Bardzo dobry poziom walk.

Ten niezwykle przyjazny turniej okazał się dla nas dużym sukcesem, nie tylko w sensie osiągnięć medalowych, ale pokazał, że możemy stworzyć niezły, zgrany i liczący się skład. Dał motywującego kopniaka dzięki ciepłym słowom pojawiającym się na hali zawodów, często przecież teoretycznie od rywali, a tak naprawdę przyjaciół. Dzięki komentarzom płynącym z facebooka.

W tym miejscu wszystkim zawodnikom TSD Ronin, rodzicom i naszym sympatykom z całego serducha dziękuję. Wam „Roninowcy”, brawo za to, że nawet Ci, którzy byli pierwszy raz, mimo strachu, stresu, a nawet czasem łez podejmowali wyzwania często w nieznanym im jeszcze rzeczach. Brawo i Duma rozpiera mnie i moich kolegów trenerów, zawodników. :).

Fotki na facebooku, filmik ze dwa też.

PFTSD (Marcin Kostyra, Marek Czapka) i MC TSD oraz Wołominskie Centrum Sztuk Walki (Michał Majewskii i ekipa) dziękujęmy za wspaniały turniej.

Więcej fotek na fecebooku i tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1daqpmLSXkCMMStGXuEAV8dr1k0pBFcO2

Tang Soo ! :)