Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT 22.04.2018 Zawiercie

Nasza 16 osobowa ekipa  wróciła z zawodów w Zawierciu. Jako TSD Ronin wystawiliśmy dwu i trzyosobowe zespoły pod nazwami: "Pancerny i Pies", "Trufle w Pomidorach", "Aniołki Kesiego", "Rudy 102", "Lady MaNa GaGa", "Trybson Squad", Debiutanci" i "Light Team"
Filmik: https://web.facebook.com/TSDRonin/videos/1861814367195880/

 

Czytaj to: 
Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT 22.04.2018 Zawiercie.
Ponad 300 zawodników. 16 klubów.

Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów 2 zlota, srebro i brąz.

1 złoto – juniorzy -68kg: Szymon Szulc, Patryk Banaszek Double Match Light Contact . 
2 złoto – juniorzy: Szymon Szulc, Patryk Banaszek, Jakub Grzywacz Tag Team Semi Contact 
3 srebro – kadeci: Dominik Kaim, Mateusz Pasik, Cezary Wieczorek jako drużyna „Rudy 102” w Tag Team Semi Contact.                                                                                                                                            4 brąz - kadeci: Dominik Kaim, Mateusz Pasik jako drużyna „Trybson Squad” w Double Match Light Contact
5 Przegrana walka o 3 miejsce – seniorzy: Patryk Gnich, Dawid Janusz jako drużyna „Pancerny i Pies” w Double Match Light Contact.

Więcej o zawodach w poniższej relacji a zdjęcia do obejrzenia tu: https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1809138219130162

Szymon Szulc ponownie, jak w roku ubiegłym, podwójnym złotym medalistą walk.

Po dziewięcioletniej przerwie Polska Unia Taekwondo w 2015 roku przywróciła Drużynowe Mistrzostwa Polski w walkach i pomysł ten okazał się bardzo trafiony. Walki drużynowe są bardziej pasjonujące od rywalizacji indywidualnej. Ich ciągły charakter i dynamika dostarcza emocji a i wynik często jest trudny do przewidzenia.

W czwartej edycji Mistrzostw Polski, które odbyły się 22 kwietnia 2018 w Zawierciu wzięło udział ponad 300 zawodników z 16 klubów z całej Polski. To co dodaje koloru i humoru to również to, że zawodnicy startują nie tylko w barwach klubu ale też jako zespoły przybierają różne, często bardzo zabawne nazwy powodując grymas śmiechu na twarzy uczestników i widzów.

W formule walk semi contact „Tag Team” (trzyosobowe zespoły na dystansie 5 minut, zawodnicy zmieniają po komendzie stop w dowolnej chwili i kolejności) zawodnik naszego klubu Szymon Szulc (2002) występując w barwach drużyny KS Centrum TSD Pionki wywalczył wspólnie w drużynie z Patrykiem Banaszek i Kubą Grzywacz złoty medal tej konkurencji pośród juniorów. To dokładnie taka sama historia jak w roku ubiegłym, ten sam skład, to samo miejsce. Jedynie kategoria junior, w roku ubiegłym kadet.

Podobnie rzecz się miała w walkach light-contact „Double Match”( dwuosobowe drużyny na dystansie 4 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili), gdzie Szymon Szulc (ponownie w drużynie KS Centrum TSD Pionki) wspólnie z Patrykiem Banaszek wywalczył złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii juniorów – 68kg. Wynik drużyna i miejsce dokładnie to samo jak rok temu.

Świetny występ odnotowali nasi kadeci. Dominik KaimMateusz Pasik i Cezary Wieczorek jako drużyna pod nazwą „Rudy 102” zdobywa srebrny medal w konkurencji Tag Team Semi Contact. Ulegają jedynie federacyjnym braciom z TSD Pionki. W Double Match Light Contact Dominik Kaim i Mateusz Pasik jako duet pod nazwą „Trybson Squad” są trzeci, gdzie o obronę miejsca trzeciego ponownie zmuszają ich federacyjni braci pokonując ich w półfinale. TSD Pionki finał wygrywa i jest na pierwszym miejscu podium. Jest potencjał.

O braku szczęścia, a właściwie frustrującym pechu może mówić nasza klubowa, seniorska obsada Double Match Light Contact pod nazwą „Pancerny i Pies” : Patryk Gnich, Dawid Janusz (Janek Janek). Wyrównaną walkę o 3 miejsce przegrali w wyniku przewagi ostrzeżeń. Była to bardzo ładna, dynamiczna walka. |Sami sędziowie mówili, że w zasadzie tę walkę przegrali przez ostrzeżenia na ich koncie, finał mógł być różny. Nie dziwi fakt, że trudno przełknąć gorycz takiej porażki, bez możliwości dogrywki. Sport uczy pokory.

W Tag Team Semi Contact jak na pierwszy raz nawet dość ok zaprezentowała się nasza grupa świeżaków na tej randze zawodach. Kadeci zapisani pod nazwą „Dying Light” Damian SzczęsnyKamil SkowronekPatryk Skowronek wprawdzie bez medalu ale sprawdzili się jak takie walki wyglądają i jedno starcie wygrali nawet. Niestety w tak silnie obsadzonej kategorii 11/12 ekip trzeba by było wygrać co najmniej kilka walk by móc walczyć o którekolwiek miejsce na podium.

Nasz klub reprezentowało 16 osób. Tym razem mogliśmy wystawić 4 zespoły Tag Team Semi Contact i 5 zespołów Duoble Match Light Contact.

Nie rankingowe srebrne medale zdobyły jeszcze nasze dziewczęta występujące w seniorkach jako: 
srebro – „Aniołki Kesiego” Magdalena GadomskaNatalia GnichNatalia Gawryś w Tag Team Semi Contact srebro – „Lady MaNa GaGa” Magdalena GadomskaNatalia Gawryś w Double Match Light Contact.

Nie powiodło się również naszym seniorom: 
„Trufle w Pomidorach” Damian BuczekPatryk GnichKamil Pasik odpadają z dalszych eliminacji po pierwszej przegranej walce w Tag Team Semi Contact
W double light contact nie dają również rady nasze zespoły: „Light Team” Cezary Wieczorek i Patryk Skowronek oraz „Debiutanci” Damian Szczęsny i Kamil Skowronek.

No trudno, do zobaczenia za rok w Zawierciu .