Letni Obóz TSD "Ronin" nad jeziorem Firlej. 26.06 - 30.06.2018 Firlej.

Tang Soo Do „Ronin” zakończył sezon a rozpoczął lato obozem na jeziorem Firlej na Lubelszczyźnie. 

Miejscem zakwaterowania 20 uczestników był zaprzyjaźniony ośrodek „Wodnik” z sympatycznymi i przychylnymi nam gospodarzami, panią Jolą i panem Wiesławem. Do dyspozycji mieliśmy pomieszczenia, boiska i tereny ośrodka, sprzęt wodny i plażę ośrodka wraz z kąpieliska. Skrupulatnie z wszystkich darów korzystaliśmy

Celem obozu była integracja pomiędzy uczestnikami, wypoczynek i rekreacja  czemu służyły kąpiele wodne i słoneczne, rejsy rowerkami wodnymi gry piłką, badmintonem czy zabawy integracyjne jak rzut klapkiem na odległość, rzut kijem zamiast oszczepem czy kalambury na przysłowia, a także długie przesiadywania w pokojach do późnych godzin nocnych, a może i rannych. Wszystkim sprawiało to frajdę i nikt nie miał problemów z pobudką.

Głównym celem obozu były przygotowania do egzaminów na stopnie gup i w większości na tym zagadnieniu koncentrowała się większość prowadzonych treningów.

W trakcie obozu odwiedzili nas goście jak reprezentanci Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki (Michał Majewski, Damian Gębal, Wiktoria Banaszek i Dominika Sidor)którzy poprowadzili trening i zabawę integracyjną, nasi trenerzy klubowi: Damian Buczek, Kamil Pasik i Adrian Laskowski, który został z nami do końca obozu.


Najważniejszym jednak gościem, który spędził z nami na obozie dwa dni wraz ze swoją rodziną, był trener Marcin Kostyra IV dan. Szef instruktorów Polskiej Federacji Tang Soo Do.  Trener Marcin Kostyra IV dan przeprowadził z nami kilka treningów podczas których skupił się na doskonaleniu ciosów i bloków jak np. ha dan maki, sang dan maki itp. W  sobotę 30 czerwca odebrał egzaminy na stopnie gup od większości uczestników obozu oraz osób, które specjalnie tego dnia przyjechały na egzamin do Firleja.  Opis egzaminów w osobnym materiale:

Przedostatni dzień to zwieńczenie pobytu obozowym ogniskiem w czasie którego ucinaliśmy sobie pogawędki przy pieczonej kiełbasce.

W trakcie naszej obozowej przygody trwał konkurs w którym uczestnicy zbierali punkty za udział w różnych konkursach: form, walk soft stick, rzut klapkiem, rzut kijem, kalambury, czystość w pokojach itp.  Wyróżnienia i nagrody nastąpiły ostatniego dnia. Uczestnicy podzieleni byli wg kolorów posiadanych pasów, a zwycięzcy z 1 miejsca otrzymali nagrodę w postaci piłki nożnej. Nagrodę pocieszenia dla wszystkich stanowiły słodkie upominki.

I tak w grupie białych i biało żółtych pasów zwycięzcą został: Jan Boński (50 pkt)
w grupie pomarańczowych i niebieskich: Ola Kalata (53 pkt)                                                                                         w grupie fioletowych pasów: Norbert Socha (71 pkt)
w grupie zielonych i czerwonych pasów: Dominik Kaim (46 pkt).

Po egzaminach i wręczeniu wyróżnień zaczęliśmy rozjeżdżać się do domu.  Obóz był udany, a teraz czas na letni odpoczynek i do zobaczenia już pod koniec sierpnia, w sezonie treningowym i startowym oraz na zimowisku, o które już pojawiły się pytania.

Fotki z obozu na facebooku w albumach: (rozwiń dalej artykuł)


https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1884948134882503

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1885748981469085

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1886508074726509

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1888157911228192

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1890313017679348

https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1891062177604432