Nowe stopnie w klubie - Egzaminy TSD 30.06.2018 Jezioro Firlej.

Sobota 30.06.2018 to dzień w którym odbyły się egzaminy na pasy i pełne stopnie GUP w klubie TSD „Ronin”. Egzaminy odbierał szef instruktorów, lider Polskiej Federacji Tang Soo Do – Marcin Kostyra IV dan.

W tym roku letnia sesja egzaminacyjna była wyjątkowa albowiem odbyła się nad jeziorem Firlej w ośrodku wypoczynkowym „Wodnik”, który był miejscem obozu letniego TSD „Ronin” (26-30.06.2018). Niektórzy z naszych adeptów, którzy nie uczestniczyli w obozie, specjalnie dojechali na dzień egzaminu by go złożyć. Przez to był to jeden z największych egzaminów w historii naszego klubu.


Do egzaminu przystąpiło 20 osób, w tym jedna osoba na dwa stopnie aż na dwa stopnie. To spowodowało, że egzamin trwał nieco ponad 4 godziny. Egzaminator był zadowolony z przygotowań do egzaminów i prezentowanej na nim formy. Udzielił też cennych wskazówek zarówno w trakcie trwania egzaminu jak i po jego zakończeniu. Szczególnych porad udzielił która zmieniała poziom z początkującego na średniozaawansowany czyli kandydatom na 6 gup oznaczany zielonymi obszyciami doboku i zielonym pasem z trzema czarnymi belkami.

Wszyscy przeszli test pozytywnie i otrzymali nominacje na wyższe stopnie. Trener Marcin Kostyra pochwalił wszystkich za egzaminy i formę. Kilku osobom pogratulował doskonałej techniki, między innymi Mateuszowi Pasikowi. Szczególne jednak wyrazy uznania skierował do Martyny Woch, która w świetny sposób zdała egzaminy aż na dwa stopnie uzyskując 3 gup oznaczany czerwonymi obszyciami doboku i czerwonym pasem z trzema czarnymi belkami.

Promocję na wyższe stopnie otrzymali: 

na stopień 10,3 gup - pas biało/żółty z dwoma czerwonymi belkami:  Mateusz Bożym  (egzaminator: Jacek Kesler)

na stopień 9 gup pas pomarańczowy: Bartek Wieczorek, Jan Boński, Masza Wydra, Krystian Śledziewski, 

na stopień 8 gup pas niebieski: Ola Kalata, Natalia Dąbrowska, Klaudia Szponar, Kuba Suchenek, Julia Brulińska

na stopień 7 gup pas fioletowy:  Kuba Pasik, Michał Łokietek

na stopień 6 gup pas zielony 3 czarne belki: Damian Szczęsny, Kamil Skowronek, Emilka Chodara, Norbert Socha, Patryk Skowronek

na stopień 4 gup pas zielony z 1 czarną belką:  Martyna Woch

na stopień 3 gup pas czerwony z 3 czarnymi belkami:  Mateusz Pasik, Martyna Woch

na stopień 2 gup pas czerwony z 2 czarnymi belkami: Dominik Kaim

Gratulujemy zdanego egzaminu i życzenia dlalszych sukcesów i rozwoju na drodze Tang Soo Do (TSD) a fotki z egzaminu do obejrzenia tu: https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1891062177604432K
olejny krok zrobiony czas na następne. Teraz zielone i czerwone pasy trzeba obszyć na odpowiedni kolor Wasze doboki. Brawo:)