CZARNE PASY W STANISŁAWOWIE – TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów Jacek Kesler, Kamil Pasik, Adrian Laskowski, Damian Buczek - 1 dan

8 września 2018 w Cezarynie w pobliżu Puław odbył się egzamin na czarne pasy i stopnie dan Cheezic Tang Soo Do Federation. Egzamin ten przejdzie do historii nie tylko dla polskiej federacji TSD, ale też w historii Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów jako bardzo podniosłe wydarzenie, o czym dalej. 
 
 od lewej: Damian Buczek, Jacek Kesler, Kamil Pasik, Adrian Laskowski
 
Jak dotąd do największy egzamin na czarne pasy w Polskiej Federacji Tang Soo Do (PF TSD) albowiem do testu przystąpiło aż 10 kandydatów zdając na różne stopnie dan, m.in. szef instruktorów TSD w Polsce Marcin Kostyra na 5 dan.
 
 od lewej: Adrian Laskowski, Kamil Pasik, Marcin Kostyra 5 dan, Damian Buczek, Jacek Kesler 1 dan
 
Prestiż  wydarzeniu nadawał fakt, że egzamin  odbywał się pod nadzorem Grand Master Robert Cheezic 10 dan (USA) oraz asystującym mu David Deguzmann 8 dan, Adam Górski 6 dan, Todd Deutsch 6 dan i Martin Longo 2 dan  (wszyscy z USA). W tym celu przylecieli na egzamin ze Stanów Zjednoczonych.  Po złożeniu swoich egzaminów w komisji zasiedli również Marcin Kostyra 5 dan i Marek Czapka 4 dan. 
 
 od lewej: Kamil Pasik, Damian Buczek, Grand Master Robert Cheezic 10dan, Jacek Kesler, Adrian Laskowski 1 dan
 
Pośród zdających znaleźli się również przedstawiciele klubu Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów: Damian Buczek, Kamil Pasik, Adrian Laskowski oraz ich wychowawca i szkoleniowiec Jacek Kesler, którzy przystąpili do zakończonego pozytywnie egzaminu na stopień 1 dan czarny pas z jednym białą belką w Cheezic Tang Soo Do Federation. 
   
od lewej: Marcin Kostyra 5 dan i  Jacek Kesler 1 dan 
 
To bardzo ważne wydarzenie dla klubu i samych zainteresowanych, historyczne ponieważ aż czterech przedstawicieli jednego klubu uzyskało promocję na stopień dan, wychowankowie wraz ze swoim trenerem składając egzamin przed tak szacowną komisją.
 
To dobry znak służący rozwojowi klubu i pomyślnie wróżący jego przyszłości, stanowiący powód do dumy  dla zainteresowanych trenerów  i ich uczniów, ale też wskazujący drogę dalszego rozwoju. 
 
Będzie to bardzo ważna data w kalendarzu wydarzeń klubowych. 
 
Sami zainteresowani prowadzą zajęcia m.in.
w Stanisławowie – Tang  Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów
w szkole podstawowej w środy i piątki od godz.19.30. 
Poświętnem w szkole podstawowej w środy i piątki 18.00 – 19.00
 
więcej informacji: www.tangsoodo.stanislawow.com,  tel. 668 826 405 Jacek Kesler
a także na facebooku: