Mistrzostwa Polski ICO Tae Cup Open 29.09.2018 Sulejówek

Dwa ZŁOTE MEDALE
dla dwójki zawodników Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów.

Mistrzostwa Polski ICO Tae Cup Open 29.09.2018 Sulejówek.
Około 200 zawodników według podawanych danych z klubów kick boxingu, muay thai, taekwondo, karate a nawet boksu.

Dwa tytuły MISTRZA POLSKI w Point Fightingu.(kick boxing)
Martyna Woch Woch seniorki +170
Adrian Laskowski seniorzy – 185

W piękny sposób rozpoczynają sezon sportowy zawodnicy klubu TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów.

Z ramienia klubu startuje tylko dwójka naszych zawodników i ta dwójka zdobywa ZŁOTE MEDALE swoich kategorii w konkurencji point-fighting. Cieszy to nie tylko zawodników, ale jakże by inaczej , również trenera (Jacek Kesler) Reprezentanci zdobywają swoje pierwsze punkty zawodnicze w tym sezonie.

Ciekawostką a jednocześnie pod znakiem zapytania był występ Martyny Martyna Woch (159 cm), która nie miała przeciwniczek w swojej kategorii wzrostowej. Zdecydowaliśmy się (za zgodą organizatora) wystawić Martynę o.. dwie kategorii wyżej, czyli +170 cm.
Miały tam oczekiwać na nią trzy inne rywalki. W wyniku nie stawienia się przeciwniczki w pierwszej walce Martyna przechodzi do strefy finałowej. Swoje rękawice krzyżuje z zawodniczką klubu Legia Warszawa. Walka kończy się remisem w regulaminowym czasie, a następnie dogrywką do pierwszego trafienia na korzyść naszej Martyny.
Cieszy to, że w końcowej fazie zawodniczka zaczęła słuchać rad trenera i to, że mamy ZŁOTO :)

Adrian Laskowski to utytułowany zawodnik. Dziś była jednak obawa o jego formę ze względu na wczorajsze zabiegi lekarskie. Jego kategoria liczy 4 zawodników. Podejmuję walkę z dwoma zawodnikami. W pierwszej dynamicznej, ale rozważnej walce wygrywa z zawodników reprezentującym klub Jaćwing Gołdap. W drugiej walce, finałowej wyraźniej zaznacza swoją przewagę techniczną i pokazuje doświadczenie. Zaczyna stosować dość widowiskowe techniki nożne, niekiedy po obrocie lub po szybkiej zmianie pozycji. Te akcje, w przerwie między walkami, zaczynają komentować sędziowie planszowi. Nie tylko same akcje – co sposób ustawienia pozycji i gardy naszego zawodnika. Zdobywamy drugie ZŁOTO

Udany występ na początek sezonu. Mam nadzieję, że doda wiatru w skrzydła i będzie motorem napędowym oraz przykładem dla naszych innych, może tych młodszych zawodników, którzy swoje pierwsze szlify będą zdobywali na jutrzejszym turnieju w Pustelniku.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i patronom: Bartłomiej Turczyńskii, Ewelina Turczyńska, Piotr Bąkowski za możliwość udziału w zmaganiach, a klubom i trenerom za wspólną rywalizację.
Tang Soo !

Zdjęcia znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2030475326996449&__tn__=-UC-R