II Międzyklubowy Turniej Tang Soo Do "Ronin Cup" 30.09.2018 Pustelnik

II Międzyklubowy Turniej Tang Soo Do „Ronin Cup” 30.09.2018 Hala Sportowa Pustelnik
30 września 2018 w Hali Sportowej w Pustelniku (gmina Stanisławów, pow. Miński) odbyła się druga edycja Międzyklubowego Turnieju Tang Soo Do w Sztukach Walki „Ronin Cup”. Poprzednia miała miejsce ponad cztery lata temu w Poświętnem.

Turniej był adresowany do dzieci i młodzieży z roczników 2010 – 2003, a gości jako gospodarz podejmował miejscowy klub Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Tęcza Stanisławów (trener Jacek Kesler 1 dan) pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pana Adama Sulewskiego.
Prawdziwymi i przyjaznymi gospodarzami hali są jednak Pani Dyrektor Lidia Marczak oraz Kierownik hali Pani Justyna Michalska.
Do nowej hali sportowej w Pustelniku, na pierwszą taką imprezę, zjechało około 80 zawodników reprezentujących pięć klubów Tang Soo Do, Taekwondo i Kick Boxingu. Rywalizacja odbywała się na dwóch lub trzech planszach w konkurencjach technicznych: form stylowych oraz kontaktowych walk sportowych w formule semi-contact oraz walk na piankowe pałki mini-kumdo. Wprowadzony był podział na kategorie wiekowe, wzrostowe, płeć a w konkurencjach technicznych na stopień zaawansowania. Najwięcej emocji wzbudzały oczywiście walki semi-contact.

Rywalizacja rozpoczęła się od godziny 11.00 a zakończyła około godziny 19.00. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano na godzinę 15.30, kiedy Wójt Gminy Pan Adam Sulewski z Panią Dyrektor Lidią Marczak dokonali ceremonii otwarcia witając gości i dziękując za przybycie do nowej hali. Wspomnieli przy okazji organizacji Mistrzostw Polski Tang Soo Do w Pustelniku w 2019 roku, a także dokonali dekoracji laureatów za rozegrane już konkurencje wręczając dyplomy i wieszając na ich szyjach medale odpowiedniego koloru.

Nastąpił krótki pokaz klubu TSD „Ronin” w którym podopieczni trenerów Jacka Keslera 1 dan, Kamila Pasika 1 dan i Martyny Woch 3 gup zaprezentowali m.in. widowiskowe techniki nożne, formy, pokaz zadaniówek czy dynamicznej samoobrony jak również efektowne łamania desek, elementy akrobatyki i fitnessu.
Nastąpiła dalsza część emocjonującej rywalizacji. Emocje towarzyszyły zawodnikom, kibicom, trenerom, a nawet rodzicom. Było mnóstwo dopingu i wrzawy. Co ciekawsze akcje były nagradzane owacjami i gromkimi brawami.
W końcowej klasyfikacji drużynowej:
Puchar za I miejsce zdobył Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki (trener Dariusz Sułek 3 dan) z liczbą 57 medali (24 złote, 17 srebrnych, 16 brązowych).
Puchar za II miejsce powędrował do klubu gospodarzy TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów z ilością 25 medali (7 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych).

Puchar za III miejsce – Wołomińskie Centrum Sztuk Walki (trener Michał Majewski II dan)

IV miejsce – Akademia Sztuk Walki Taekwondo Dębe Wielkie (trener Dawid Matwiej VI dan).
V miejsce – Mazowieckie Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria (trener Tomasz Nowicki III dan).

Srebrne medale dla Akademii Sztuk Walki TKD Dębe Wielkie zdobyli Natalia Sikorska (semi contact), Izabela Więsik dwukrotnie (semi contact, mini kumdo), Michał Biernacki (semi contact).
Brązowe: Aleksandra Piotrkowicz (formy), Karolina Skolimowska dwukrotnie (formy i mini kumdo), Andrzej Ostrowski dwukrotnie (walki semi contact i mini kumdo).

W gronie zawodników TSD Ronin prym wiodły dziewczęta. Najlepsze wyniki uzyskały młodziczki:
Julia Brulińska, która zdobyła aż 3 medale: złoty i dwa srebrne. Złoto w formule walk semi contact, gdzie między innymi zmierzyła się z aktualną, tegoroczną Mistrzynią Świata Kick Boxingu WAKO z Włoch oraz srebrne medale w konkurencji form i walk mini kumdo.

Emilia Chodara, 2 medale: złoty i srebrny oraz IV miejsce form. Emilka to kolejna młodziczka, która zdobywa złoto w konkurencji walk sportowych semi contact, srebro w walkach mini kumdo. Czwarte miejsce to wynik startu po wejściu do strefy finałowej w konkurencji form. Do trzeciego medalu zabrakło niewiele. Brawa dla tych dobrze zapowiadających się i można powiedzieć wszechstronnych dziewcząt. Trudno nie być dumnym z ich wyników.

Duma to nie tylko z dwóch wyżej wymienionych zawodniczek ale pozostałych, bez wyjątku, naszych reprezentantów. Po dwa medale zdobyli również Julia Jeżak (złoto i brąz), Klaudia Szponar (dwa srebra), Dominik Kaim (dwa srebra), Maciej Przybysz (dwa srebra), Cezary Wieczorek (złoto i brą

Oto pełna lista wyników TSD Ronin Tęcza Stanisławów:

Złote medale:
Julia Brulińska semi contact
Emilia Emilka Chodara semi contact
Natalia Dąbrowska formy
Cezary Wieczorek semi contact
Adrian Socha mini kumdo
Julia Jeżak formy

Srebrne medale:
Julia Brulińska formy, mini kumdo
Emilia Chodara mini kumdo
Klaudia Szponar formy, mini kumdo
Dominik Kaim semi contact, mini kumdo, formy
Maciej Przybysz semi contact, mini kumdo
Bartosz Wieczorek formy
Ola Kalata mini kumdo

Brązowe medale:
Jan Boński formy
Jakub Kuba Suchenek formy
Cezary Wieczorek formy
Julia Jeżak semi contact
Gabriela Przybysz semi contact
Adrian Socha semi contact

To bardzo udany turniej na początek sezonu, pozwalający na przetestowanie możliwości oraz sprawdzenie potencjału zawodników. Turniej ten jednak nie był by możliwy gdyby nie wsparcie naprawdę wielu osób, które często pozostają w cieniu innych. Za tę dobrą wolę, chęć bezinteresownej pomocy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w tę imprezę i jej przygotowanie:

Panu Wójtowi Adamowi Adam Sulewskiemu – za wsparcie i objęcie Honorowym Patronatem.
Pani Dyrektor Lidii Marczak i Pani Kierownik Justynie Michalskiej za udostępnienie hali.
Pani Sylwii Sylwia Kaim za działanie na rzecz klubu i logistykę turnieju.
Pani Edycie Szulc za sprawowanie opieki medycznej w trakcie zawodów.
Liderowi Tang Soo Do w Polsce – Panu Marcinowi Marcin Kostyraze V dan za zawsze bardzo wielkie wsparcie i serducho wraz z całą rodziną: Ulą Urszula Kostyraą, Anią Ania Kostyrar, Kubą Jakub Kostyra a także z chłopcami z MOW z Warszawy.
Marek CzapkaIV dan, który pełnił rolę Sędziego Głównego.

Nie było by zawodników, gdyby nie przywieźli ich rodzice, którym dziękuję z całych sił, ale też gdyby nie trenerzy i sędziowie.
Składam serdeczne podziękowania dla:
Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki: trener Dariusz Sułek III dan wraz z trenerami i sędziami: Piotr Olszewski, Zuzia Maj, Maciej Czachor, Michał Prokop, Łukasz Delega, Robert Wojda.

Wołomińskie Centrum Sztuk Walki: trener Michał Majewskii II dan wraz z trenerami i sędziami: Damian GębalIII dan, Damian Buczek I dan, Wiktoria Banaszek, Dawid Janusz Janek Janek, Dominik Dominika Majewska

Mazowieckie Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria – Tomasz Nowicki III dan. Tom Tomasz
Akademia Sztuk Walki Taekwondo Dębe Wielkie – trener Dawid Matwiej VI dan z instruktorami i sędziami Mariusz Steczek, Joanna Mazurowska.

Szczególnie chciałbym też podziękować ekipie z mojego otoczenia, która okazała gotowość zarówno przy organizacji turnieju, przygotowaniu sali jak i na samym turnieju. Bez Was nie było by łatwo: Martyna Woch, Przemysław Przemek Kosiński, Szymon Szulc, Natalia Gnich, Magda Gnich, Mateusz Pasik, Kamil Skowronek, Patryk Kamil Skowronek, Dominik Kaim, Kamil Pasik, Małgorzata Komorowska, Magdalena Gadomska. Naprawdę dziękuję bardzo. Iza Urbaniak dziękuję za fotki. Na Ciebie też zawsze można liczyć. Jeszcze raz wszystkim dzięki

https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2032954046748577&__tn__=-UC-R