Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwondo ZS PUT 16/02/2019 Olsztynek

9 medali: 5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy dla 6 zawodników TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów.

Dominik Kaim 1 semi contact, 1 układy otwarte

Adrian Laskowski 1 semi contact, 2 light contact

Szymon Szulc 1 light contact, 2 semi contact (w finale ulega Damian Gębal z WCSW TSD Wołomin)
Martyna Woch 1 semi contact 
Kamil Pasik 2 Grand Champion Semi Contact
Jacek Kesler 3 układy otwarte

Turniej liczący około 140 zawodników, ale dzięki zabiegom organizatorów łączone kategorie pozwoliły na tak właściwą rywalizację na ile było to możliwe. Dziękujemy Bartosz Zabłotny, Karol Siwek, Wojciech Jarosz. Dziękujemy wszystkim klubom, zawodnikom i trenerom za wspólną rywalizację. Dziękujemy sędziom za rzetelną pracę i bezstronne sędziowanie, bez faworyzowania zawodników z czym niejednokrotnie się spotykamy w naszych wojażach.

Nasz występ należy zaliczyć do udanych. Sześcioro zawodników i 9 medali, w tym aż 5 złotych.

Szymon Szulc po walkach eliminacyjnych w finale formuły semi contact spotyka się z federacyjnym kolegą Damian Gębal, który w walce rozpoczynającej kategorię eliminuje z dalszej rozgrywki Kamil Pasik. Kamil Pasik po długiej przerwie w startach dochodzi jednak do finału w Grand Champion semi contact, gdzie zdobywając srebro ulega Krzesimir Kasza. 
Kamil ma nadal swój wytrenowany przez lata styl walki, nieco odmienny od klubowych kolegów.

Dominik Kaim to najbardziej udany występ. Dwa złota powodują, że odzyskuje wiarę w rywalizację. Szkoda, że nie udało się w formule light contact wskutek przegranej pierwszej walki w eliminacjach.

Adrian Laskowski niezawodny w semi contact, w finale light contact dochodzi do finału, gdzie musi oddać palmę zwycięstwa rywalowi. Zdecydowało przygotowanie kondycyjne, Adrianowi brakuje sił. Nie walczy w pełni swych możliwość co jest dość zaskakujące. 
Możliwe, że zadecydowało przemęczenie i krótkotrwały sen. Zdarza się.

Martyna Woch złoto semi contact. Konkurencja układów otwartych nie okazuje się dla niej przyjazną. Znajduje się w połączonej kategorii junior/senior, gdzie jej rywalami są m.in. Kamil Pasik, Damian Gębal oraz klubowy trener Jacek Kesler. Martyna w swojej pierwszej rozgrywce ulega Damian Gębal co ją eliminuje z dalszego startu w tej konkurencji. 
Trener Jacek Kesler w tej konkurencji wygrywa pierwsze dwa starcia. W swoim trzecim spotyka się z Damian Gębal, gdzie zostaje ogłoszony remis. Zostaje zarządzona dogrywka ze wskazaniem inny układ, co jak się okazało nie było wcale obowiązkiem. Jacek Kesler podejmuje wyzwanie rozpoczynając innym układem, w którym się myli dając to do zrozumienia sędziom i poddając. Ta pomyłka zmusza do obrony 3 miejsca w kategorii co się udaje. Trochę szkoda bo celowanie było w najwyższe miejsce podium lub drugie . 
Ważne jednak podjęcie rywalizacji. Jako ciekawostkę należy podać, że drugie miejsce na podium zajmuje dawny kolega z pracy Rafał Soja z klubu Taekwondo Ronin Warszawa , a palmę zwycięstwa konkurencji dzierży Damian Gębal .

Więcej fotek w albumie: https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2232118993498747