V Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT 10/03/2019 Zawiercie

Magdalena Gadomska i Natalia Gnich
Mistrzyniami Polski light contact seniorek podczas

V Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwondo ZS PUT 10 marca w Zawierciu.
3 medale: złoto i dwa brązy.

Brązowe medale:
Magdalena Gadomska/Natalia Gnich – Tag Team Semi Contact seniorki
Kamil Skowronek/Patryk Skowronek - Double Match Light Contact kadeci.
Szymon Szulc w Double Match Light Contact reprezentując TSD Pionki w duecie z Piotr Piotrek Olszewski
(trener Dariusz Sułek).

Niefartowny los dla naszych dobrze rokujących kadetek: Julia Brulińska, Julia Jeżak. O tym jednak dalej.

Fotki z zawodów dla TSD Ronin dzięki Iza Urbaniak są tutaj:

https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2265437320166914&__tn__=-UC-R

 

Prawa do fot zastrzeżone, o zgodę pytać wykonawcę.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT w Zawierciu za na nami. Wracamy z nich zadowoleni. Jest to bardzo interesująca ale i wymagająca formuła rywalizacji. Wymagająca nie tylko ze względu na obsadę (ponad 350 zawodników) ale i prezentowany poziom zawodników. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że są to zawody drużynowe, gdzie zawodnicy muszą podejmować mądre decyzję nie tylko pomiędzy sobą ale również z trenerem/sekundantem. Ciekawe i dostarczające emocji wydarzenie i widowisko.

Nasz team stanowią trzy dwuosobowe zespoły walczące na dystansie 4 minut w dwóch konkurencjach: Tag Team Semi Contact oraz Double Match Light Contact.

Świetny występ odnotowują startujące w duecie w seniorkach Magdalena Gadomska i Natalia Gnich, które w formule Double Match Light Contact pokonują dwa inne zespoły zdobywając turniejowe złoto i tym samym tytuł Mistrzyń Polski Taekwondo w tej konkurencji i kategorii.

Dla Magdy jest to bardzo duży sukces, który sprawił jej wiele radości po przerwie w treningach, która spowodowana była wypadkiem. Bardzo się cieszę, że jest w niej nadal ten potencjał i nadal będzie reprezentować barwy naszego klubu. Wiemy też jednak nad czym trzeba popracować, co troszkę umknęło.:).

Równie wielki sukces jest to dla Natalia Gnichi , która nie dowierzała w swoje możliwości i czuje się nie pewnie w formule light contact, która ją stresuje. Wystartowała na moją prośbę, i bardzo się cieszę, że nie odmówiła, Myślę, że chyba jest zadowolona gdyż nie wierzyła, że zdobyły złoto :).

Bardzo się cieszę dziewczyny Waszym sukcesem razem z Wami. Fajnie, że podjęłyście współpracę i okazała się ona satysfakcjonująca dla Was i a jakże by inaczej i dla mnie :). Fajnie by było mieć Was na startach:).

Natalia i Magda zdobywają również brązowy medal Tag Team Semi Contact. Walkę o brązowy medal traktują jako walkę honorową, której nie mogą przegrać. Z tej walki wychodzą zwycięsko spełniając swoje zamierzenia. Łatwo jednak nie było. Większość czasu walki nie wyglądała korzystnie dla naszych zawodniczek. Ulegały dość znaczącą liczbą punktów. Dopiero druga runda i końcówka to wejście na maksymalne obroty i odrobienie strat, i efekt – jest brąz. Jakaż radość w tym teamie, zwycięski pisk radości mówił wszystko :). Pisk bynajmniej nie trenera, trener jest poważny zawsze :).

Kamil Skowronek i Patryk Skowronek, dwaj bracia startujący w kadetach zdobywają brązowy medal double match light contact i nabierają coraz większego doświadczenia startowego. Nie jest im lekko, ale należy im się wielkie uznanie za determinację, za podejmowanie ambitnych wyzwań i trudnych przeciwników. Szacunek za nie poddawanie się i łapanie byka za rogi i tak trudne turnieje. To musi przynieść pożądany efekt. Tutaj zdobywają brązowy medal po walkowerze w rundzie eliminacyjnej i kontynuacji walki dalej. W formule semi contact zmuszeni byli uznać wyższość rywali w pierwszej walce co ich wyeliminowało z dalszej rywalizacji. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że mieli bardzo doświadczonych i utytułowanych zawodników w kategoriach. Także chłopaki – brawa za podjęcie tego.

I wreszcie nasze najmłodsze, dobrze rokujące zawodniczki startujące jako kadetki: Julia Jeżak i Julia Brulińska. Dla nich był to debiut na tej randze i o takiej skali trudności zawodach, jak same przyznały.
Dziewczęta wygrywają swoją pierwszą walkę w semi contact, niestety ulegają w drugiej co eliminuje je z dalszej rywalizacji. Mają dobrze obsadzoną kategorię, bodaj 8 drużyn. Jest to dla dziewczyn dobry start i należy uznać za osiągnięcie. Są tak ambitne, że pytają trener nie jest na nas zły. (No nie :)).

Startują również w konkurencji double match light contact, który jest dla nich bardzo trudną przeprawą w każdym względzie: techniczną, kondycyjną i emocjonalną. Nie zmierzyły się jeszcze nigdy z takimi emocjami i poziomem wymagań od walki/rywalek.
Dochodzi do walki o brązowy medal, który kosztuje obie drużyny wiele wysiłku. Obraz walki nie pozwala wskazać zwycięzcy, trudno ocenić. Każdy team chce zwyciężyć i oba nie odpuszczają, widać tę zaciętość. Walka kończy się niejednogłośnym zwycięstwem dla naszych dziewczynek ( wskazanie: dwa remisy i dwa głose na nasze). Werdykt: zwycięstwo odnoszą nasze dziewczyny.
Mimo niepewności jak będzie jest radość.
Po kilkunastu minutach zostaje złożony protest co do wyniku przez stronę przeciwną.
Protest w większości argumentów zupełnie uzasadniony. Po rozstrzygnięciu przez organizatora protestu oraz złożeniu wyjaśnień sekundantów (trenerów) i sędziów, by nie krzywdzić żadnej ze stron zarządzone zostaje powtórzenie całej walki.
Niestety nie jesteśmy w stanie jej kontynuować. Julka Jeżak jest u lekarza zawodów z bólem klatki. Lekarz uspokaja, że zapewne jest wszystko ok ale dla bezpieczeństwa trzeba zbadać dziewczynkę na SOR wykonując prześwietlenie. Nie mając innej możliwości musimy poddać walkę oddając zwycięski brąz drużynie przeciwnej. W tym momencie ważniejsze jest zdrowie.

Uwaga!. Julce nic się nie stało wszystko w porządku zarówno po RTG i USG, lekarz po prostu należycie wykonywał swoje zadanie :). To stres, emocje i wysiłek , którym lekarz zawodów miał prawo się zaniepokoić. Wizyta okazała się bezpodstawna, ale należy podziękować obsłudze medycznej zawodów za czujność.

I nie można zapomnieć o zawodniku TSD Ronin – tym razem w barwach TSD Pionki – Szymon Szulc zdobywa brązowy medal walk light contact seniorów w parze z Piotr Piotrek Olszewski. W formule semi conatct wygrywają obaj jedną walkę.

Bardzo udany wyjazd, choć wkradł być może trochę emocji i niepokoju:). Myślę, że jednak każdy z nas wrócił zadowolony myśląc o kolejnej imprezie jaką są Mistrzostwa Polski w kwietniu :)