Mistrzostwa Europy MSAC i Kong Sao -Mikołów 2011

 

 

W dniach 22/23 października 2011r. w  Mikołowie na Górnym Śląsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Kong Sao oraz MSAC. (www.kongsao.pl).

alt

fot. Damian Buczek

Hala widowiskowo-sportowa w Mikołowie zgromadziła przeszło 150 zawodników reprezentujących różne style i sporty walki. Na matach pojawili się adepci karate, taekwondo, kick-boxingu, tangsoodo, różnych odmian ju-jitsu oraz kung-fu z różnych krajów Europy, a nawet Azji.  Swoich przedstawicieli na turnieju miały, prócz Polski, drużyny z Portugalii, Ukrainy, Czech, Mołdawii, a nawet z Azerbejdżanu.

Każdy ze startujących mógł  wybierać spośród wielu różnorodnych konkurencji:  walki semi-contact, walki ju-jitsu, formy (kata) tradycyjne, formy (kata) z bronią, duo-system, Open Kong Sao Combat (zbliżone do MMA), semi-contact drużynowy oraz trójbój federacji MSAC z Ukrainy: strzelanie z broni pneumatycznej, walki light/semi contact oraz walka bronią (atrapą noża).  Konkurencje były rozegrane z podziałem na płeć,wiek, wagę oraz poziom zaawansowania.

W turnieju nie mogło również zabraknąć przedstawicieli tangsoodo reprezentowanych przez  sekcję MC TSD „Ronin Tang Soo Do Stanisławów”, dla których był to pierwszy start w obecnym sezonie sportowym, a trzeci w turnieju realizowanym przez Stowarzyszenie Kong Sao.  Tym razem do zmagań o laury turnieju przystąpili Kamil Pasik (l.13), Adrian Laskowski (l.12) i Jacek Kesler  podejmując rywalizację w trzech konkurencjach: walki semi-contact, formy tradycyjne i formy z bronią. Ich start zaowocował zdobyciem 2 medali Mistrzostw Europy: srebrnego, brązowego i czwartego miejsca

Srebrny medal walk semi-contact to wynik udziału Adriana Laskowskiego, który uległ jedynie w walce finałowej o najwyższe trofeum. 

 Trudniejszą przeprawę miał Kamil Pasik, który pomiędzy rywalizującymi z nim 8 zawodnikami w  swojej  pierwszej  walce (semi-contact) uległ przeciwnikowi. Spowodowało to , że w wyniku repasaży mógł już tylko próbować walczyć o trzecią lokatę turnieju, co uczynił pokonując pewnie kolejnych czterech przeciwników( w tym dwóch stosunkiem punktów 5:0) zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Europy.                                                                                                                                                  

Do finałowej czwórki  pośród ósemki startujących zawodników w konkurencji kata tradycyjne seniorów zakwalifikował się Jacek Kesler, który w finale musiał uznać wyższość rywali plasując się tuż za podium, ulegając między innymi zawodnikowi z Portugalii (I miejsce), który na zakończenie turnieju został ogłoszony „Najlepszym Technikiem Mistrzostw Europy w konkurencji kata”

Godnym podkreślenia jest fakt, że poszczególne konkurencje miały dość mocną obsadę i nie było łatwo wyjść ze strefy eliminacyjnej, np. Adrian Laskowski w konkurencji kata rywalizował wśród 20 zgłoszonych zawodników jego kategorii.

Turniej przeprowadzony został bardzo sprawnie. Zgromadzona publiczność mogła obserwować zmagania w różnych konkurencjach na pięciu matach, co ciekawsze akcje nagradzając oklaskami. Duże zainteresowanie przykuwały walki semi-contact oraz open kong- sao combat.

Dla nas był to udany start. Mogliśmy zetknąć się z zawodnikami reprezentującymi różne szkoły i style, a także przywieźliśmy medale. Nawiązaliśmy nowe znajomości utrwalając te starsze. Turniej też pozwolił wysunąć wnioski, co trzeba udoskonalać a nad czym jeszcze dobrze popracować.:). Z niektórymi zawodnikami obecnymi na turnieju zapewne spotkamy się podczas Mistrzostw Świata w Portugalii.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju na facebooku:  

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.264156666961666.65161.203411993036134&type=1

lub w naszej galerii: TUTAJ