Warsztaty FUN-KICK z zakresu prowadzenia zajęć z dziećmi

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się z zajęcia z zakresu sztuk i sportów walki wśród rodziców posiadających dzieci w wieku 6-8 lat i młodsze.

alt

więcej fotek: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2415310836131.126511.1652134856&type=3

Uczciwie należy przyznać, że niewiele jest takich programów szkoleniowych, które umożliwiałyby prowadzenia zajęć czy dawałaby należną wiedzę instruktorom do prowadzenia zajęć wśród takich grup wiekowych.  Jeśli takie programy już są, najczęściej obwarowane są kosztownymi licencjami czy prawami nie pozwalającymi swobodnie korzystać z ich zasobów.

W praktyce oznacza, że kluby sztuk/sportów walki przyjmują  dzieci z tych grup wiekowych prowadząc treningi według. typowego schematu szkoleniowego właściwego dla uprawianej dyscypliny. Trenerzy próbują samodzielnie zdobywać doświadczenie na tym polu lub czerpią z porad kolegów w swoim środowisku.  Oczywiście nie jest to regułą, ale w wielu przypadkach trenerom doskwiera brak potrzebnej wiedzy czy doświadczenia z zakresu prowadzenia zajęć z dziećmi w tak młodym wieku.

Z ciekawą propozycją i projektem wyszedł Lubelski Klub Sportów Walki „DAN” oferując  Warsztaty  dla instruktorów sportów i sztuk walki z zakresu prowadzenia zajęć z dziećmi  wg. autorskiego programu „FUN-KICK”.  „FUN-KICK” to projekt  z wizją, a według  autorstwa  instruktorów LKSW „DAN” – mgr. Marek Piszczek i mgr. Piotr Bernat.

Warsztaty odbyły się w dniu 5 listopada 2011r. w Lublinie, a obecność przeszło 20 instruktorów, trenerów, oraz asystentów z różnych klubów najlepiej świadczy o zapotrzebowaniu na tego rodzaju szkolenia.

Warsztaty były pierwszym z planowanych szkoleń cyklicznych i obejmowały zagadnienia z I Modułu.  Szkolenie było bardzo sprawne i zorganizowane według bardzo ciekawego programu obejmującego kilka bloków.

Warsztaty rozpoczęły się treningiem pokazowym z grupą dzieci, na którym można było zaobserwować  jak w praktyce są realizowane zagadnienia z programu „FUN-KICK”.  Część teoretyczna obejmowała:                                                                                                                          

charakterystykę psychologiczną i motoryczną dzieci w wieku 3-6 lat, metodyka prowadzenia zajęć   z dziećmi, gry i zabawy w zajęciach, systematyka zajęć dla dzieci,  korektywa, kompensacja, psychomotoryka w zajęciach, organizacja zawodów dla dzieci, marketing i budowanie image sekcji, nauka asekuracji w ćwiczeniach akrobatycznych.

W części praktycznej przeprowadzono  również  szkolenie z zakresu BLS –pierwszej pomocy wykorzystując do ćwiczeń praktycznych fantomy. Każdy z uczestników miał do dyspozycji fantoma, na którym mógł przeprowadzić  ćwiczenia z zakresu reanimacji. Została odegrana również scenka sytuacyjna, analizująca zachowanie osoby która ją odgrywała.

Z ramienia naszego klubu udział w szkoleniu wzięli Damian Buczek i Jacek Kesler,  dla których szkolenie niewątpliwe będzie przydatne w ramach prowadzonej działalności. 

Było to pierwsze szkolenie  programu przewidzianego na kilka modułów. Niewykluczone, że wiedza zdobyta na warsztatach czy zaczerpnięte z nich pomysły zaowocują  w najbliższej przyszłości stworzeniem  specjalnych grup dla dzieci w naszym klubie.W tej chwili będziemy podejmowali próbę naboru i stworzenia takiej czy takich grup. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Dane kontaktowe w zakładce „dołacz do nas/treningi"”  w pasku gównym strony.