Puchar Polskiej Unii Taekwondo - Opole 2011

 

W dniach 19/20 listopada w Opolu odbył się Otwarty Puchar Polski Polskiej Unii Taekwondo.

2 medale: 2 srebrne

Reprezentacja Tang Soo Do: 15 medali: 7 złotych, 7 srebrnych, 1 brązowy.

alt          altalt

 

W zawodach  udział wzięło 442 zawodniczek i zawodników z 33 klubów (w tym 3 ekipy zagraniczne: Argentyna, Niemcy, Mołdawia) . Zawody sędziowało 31 sędziów Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do 

Polską Federację Tang Soo Do reprezentowało 15 zawodników, którzy turniej zakończyli wynikiem 15 medali: 7 złotych, 7 srebrnych i 1 brązowy. W barwach tej drużyny startowało również trzech reprezentantów sekcji "Ronin" Tang Soo Do Stanisławów: Patryk Gnich, Kamil Pasik i Adrian Laskowski. Ich występ zakończył się wywalczeniem dwóch srebrnych medali w walkach formuły semi-contact: Adrian Laskowski w kategorii młodzików i Kamil Pasik w kategorii kadetów. 

Adrian Laskowski by dojść do finałowej walki stoczył cztery wygrane pojedynki, ulegając w piątym "bratobójczym"o turniejowe złote federacyjnemu koledze z reprezentacji - Łukaszowi Muratowi. 

Nieco łatwiejszą drogę po srebro z turnieju miał Kamil Pasik. O wyjątkowym niefarcie można mówić w wypadku Patryka Gnicha. Pośród 20 zawodników - walka Patryka była pierwszą rozpoczynającą kategorię. Naprzeciwko Patryka zawodnik z Mołdawii. Po dwóch rundach zarządzona 45 sekundowa dogrywka i remis 8:8, u Patryka jednak jedno ostrzeżenie na koncie. Wskutek tego ostrzeżenia jako zwycięzca wskazany zawodnik z Mołdawii.

W konkurencji tradycyjnych form dowolnych nie udało się przejść eliminacyjnego sita ani Patrykowi Gnichowi ani Adrianowi Laskowskiemu, choć Adrian otrzymał dobre noty.  Kamil Pasik z konkurencji form został wycofany ze względu na kontuzję której uległ w trakcie walk.

Przypomnijmy, że łącznie ekipa Polskiej Federacji Tang Soo Do zdobyła 15 medali: 7 złotych, 7 srebrnych i 1 brązowy.

Tang Soo !!

foto: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278266222217377.67704.203411993036134&type=1