"RONIN CUP" i wizyta Św. Mikołaja 17 XII 2011r.

alt  

W sobotę 17 grudnia w godzinach popołudniowych hala sportowa w Stanisławowie stała się areną klubowego turnieju „Ronin Cup” dla dzieci i młodzieży zrzeszonych w sekcji Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów. Celem turnieju była integracja trenujących, promocja dobrej zabawy przez sport, dostarczenie radości oraz motywacji do dalszego uczestnictwa w zajęciach treningowych naszej grupy.

Rywalizacja przebiegała w 6 konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe, czasem również wzrost i płeć. Na wachlarz konkurencji złożyły się: techniki specjalne (wyskok dosiężny), techniki szybkościowe (kopnięcia okreżne – ilość w czasie), walki sportowe formuły touch-contact, walki sportowe semi-contact, walki soft-stick(mini-kumdo; piankowe pałki) oraz sumo-grappling.

altaltaltalt

Mimo że był to turniej wewnętrzny, zorganizowany w formie zabawy, podsumowujący niejako sportowy sezon roku 2011 i tak rywalizacji towarzyszyły niesamowite emocje i wola walki.

Każdy chciał uzyskać jak najlepszy wynik w danej konkurencji. Przykładem mogą być techniki specjalne, gdzie w zmaganiach o pierwszą lokatę w jednej z kategorii zabrakło na liście miejsca do odhaczenia kolejnych wysokości. Emocje towarzyszyły również zgromadzonym rodzicom, koledzy z sekcji głośno dopingowali swoim faworyzowanym kolegom i koleżankom głośno skandując ich imiona. Panowała prawdziwie turniejowa atmosfera.

Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudziły widowiskowe konkurencje jak np. walki semi-contact, gdzie startowali „klubowi weterani wyjazdów sportowych”.

Turniej był świetną formą rozrywką dla uczestników, ich rodzin i znajomych, ale też próbą przed organizacją w niedalekiej przyszłości otwartej imprezy sportowej o większej randze.

Posłużył też do zaobserwowania potencjału i drzemiących możliwości wśród adeptów, którzy jeszcze nie wstąpili na ścieżkę sportową.

Na zakończenie turnieju do zgromadzonych uczestników przybył z wizytą Św. Mikołaj, który obadarował świątecznymi upominkami- paczuszkami pełnymi słodyczy. ;/. Niektórzy aby otrzymać podarunek proszeni byli przez Mikołaja o prezentację swoich umiejętności czy pokaz technik. :).

Roześmiane buzie obdarowanych były zwieńczeniem turnieju.

Impreza ta nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc licencjonowanych sędziów PFTSD – Anny Wieczorek, Kamila Zgódki, Damiana Buczka, trenera Michała Majewskiego. Duża rola przypadła też siędzącym za stolikiem – Martynie Araszkiewicz i Sylwii Soszce. Nieocenione fotki upamiętniające nasze klubowe wydarzenie wykonała nieoceniona Izabela Urbaniak ;/.

W tym miejscu tym wszystkim osobom serdecznie dziękuję.

Szczególne podziękowania dla pani Edyty Szulc (mamy Szymona) za objęcie naszego turnieju profesjonalnym nadzorem medycznym. Podziękowania kierowane są również do rodziców, którzy zapwnili słodki poczęstunek przynosząc upieczone przez siebie ciasta.

Turniej nie odbył by się też w takiej formie, gdyby nie pomoc zaprzyjażnionego Klubu Sportowego Ju-Jitsu Ruda, kierowanego przez p. Adama Żukowskiego. Zawdzięczamy bezinteresowaną pomoc w postaci mat do sumo-grapplingu, tablic punktowych, klikerów oraz gongów. .

Wyniki z turnieju i klasyfikacji ogólna w następnym artykule na stronie: 

http://tangsoodo.stanislawow.com/aktualnoci/72-qronin-cupq-wyniki-i-klasyfikacja-ogolna.html

Więcej fotografii wykonanych przez Izę, której wielkie dzięki: http://izaurbaniakphotography.blogspot.com/2011/12/ronin-cup.html

Tang Soo !

Jacek Kesler