UFR Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 25/26 luty Ciepłowody

alt

fot: A. Laskowski, K. Pasik, J. Kesler, P. Gnich, D. Buczek

 Materiał zapowiadający: :http://www.tvsudecka.pl/material/video/7697

W dniach 25/26 luty 2012r w Ciepłowodach (woj. dolnośląskie)  odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski UFR zorganizowane przez Centrum Rekreacji i Sportu kierowane przez p. Tomasza Olszewskiego.

Do hali sportowej w Ciepłowodach zjechało przeszło 130 zawodników ze swoimi trenerami, a reprezentującymi kluby kickboxingu, taekwondo, tang soo do itp. 

W gronie startujących zawodników znalazła się również czteroosobowa reprezentacja Tang Soo Do „Ronin” – UPLKS Stanisławów w składzie: Damian Buczek (junior)  i kadeci: Patryk Gnich, Kamil Pasik oraz Adrian Laskowski. Stanisławowscy zawodnicy tang soo do ograniczyli swój start do jednej  spośród  pięciu rozgrywanych konkurencji. Startowali w formule walk przerywanych (point-fighting) ale w dwóch kategoriach: swojej i wyższej.

Spośród startujących zawodników najlepiej wypadł Patryk Gnich, który zdobył brązowy medal walk point-fighting w kategorii wyższej. Jest to dobrze rokujący zawodnik tej konkurencji, co już niejednokrotnie było widoczne. Jedna z walk Patryka była tak niezwykle zacięta, wyrównana i widowiskowa, że zgromadziła przy macie na której się toczyła niesamowitą ilość widzów: zawodników,trenerów. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie stosunkiem punktów 12:12. Zarządzono dogrywkę, która miała być do jednego punktu a zakończyła się wynikiem 16:15, niefartownym niestety dla Patryka. Patryk walczył z reprezentantem kadry Polski UFR , co tym bardziej walkę tę czyniło prestiżową. Naszemu zawodnikowi kibicowali nawet zawodnicy (może i trenerzy:)) z klubów współrywalizujących. To jest piękno tego sportu, że mimo rywalizacji i chęci uzyskania jak najlepszych wyników ten sport właśnie bawi, łączy i zawiązuje nowe znajomości, przyjaźnie zarówno pomiędzy zawodnikami jak i trenerami. Sympatycznym akcentem było również to, gdy zawodnicy po walce nawzajem sobie podziękowali kwitując: „ Dzięki, to była dobra walka”.

Pomimo braku lokaty medalowej do udanych startów należy zaliczyć również występ Adriana Laskowskiego. Jest to również dobrze zapowiadający się zawodnik, u którego trzeba zniwelować pewne drobne braki w elementach sportowego wyszkolenia technicznego. Adrian jedną ze swych walk na obecnym turnieju wygrał stosunkiem punktów 8:0. Startował jednak w dość silnie obsadzonej kategorii wzrostowej kadetów.

Bliski remisu w walce eliminacyjnej był junior Damian Buczek, który do sportowych startów powrócił po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Nieprzewidziane zdarzenie sprawiło, że w końcowych sekundach nie uznano Damianowi cennego punktu decydującego o dogrywce. Na matę wpadła piłeczka bawiących się na uboczu dzieci, o którą potknął się zawodnik przeciwnego klubu. Szkoda. Przegrana wyeliminowała Damiana z dalszej rywalizacji w tej kategorii.

Los nie sprzyjał na turnieju Kamilowi Pasikowi, któremu nie udało się wyjść z eliminacyjnego sita.

Turniej należy uznać jednak za udany. Można było zaobserwować potencjał drzemiący w zawodnikach jak też przyjrzeć się elementom na które należy poświęcić większą uwagę na treningu.

W najbliższym czasie zawodnicy wezmą udział w V Mistrzostwach Polski Tang Soo Do, które odbędą się 17/18 marca w Puławach.

 

Reprezentacja Tang Soo Do "Ronin" Stanisławów:

1. Damian Buczek

2. Patryk Gnich

3. Adrian Laskowski

4. Kamil Pasik

5. Jacek Kesler - kierownik ekipy, trener