V Mistrzostwa Polski Tang Soo Do - Puławy.

V Mistrzostwa Polski Tang Soo Do - Puławy

alt

W dniach 17/18 marca 2012r. w Puławach odbyła się kolejna, piąta już edycja:  Mistrzostw Polski Tang Soo Do, które zgromadziły przeszło 200 zawodników reprezentujących kluby tang soo do, taekwondo, kickboxingu oraz karate.  Na wachlarz konkurencji złożyły się konkurencje techniczne: formy, formy z bronią, techniki specjalne i rozbicia oraz konkurencje walk sportowych w formułach: touch-conatct, semi-contact, light-contact i light-kick ( z kopnięciem w udo).  Ciekawostką były dwie dodatkowe i osobno nagradzane konkurencje specjalne: extremalne techniki rozbić i bicie rekordu Polski w kopnięciu dosiężnym.

Pośród startujących zawodników zaprezentowała się również 10 osobowa reprezentacja z klubu       Tang Soo Do „ Ronin” – UPLKS Stanisławów (4 sędziów, 6 zawodników), która swój występ zwieńczyła sukcesem w postaci 9 lokat medalowych: 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

kadeci:  

Sylwia Soszka  I m – formy z bronią, IIm – formy , 

Natalia Gnich  I m – walki semi-contact, III m – formy, III m – techniki specjalne (nierankingowe)                          

 Kamil Pasik   II m – formy z bronią, II m – rozbicia, III m – formy                                                                                   

Adrian Laskowski  I m – rozbicia

Godnym zauważenia jest fakt, że zawodnicy klubu jeszcze kilkakrotnie ocierali się o wejście do rozgrywek finałowych czy poszczególnych eliminacyjnych jak np. Adrian Laskowski w konkurencji form czy Patryk Gnich w walkach semi-contact.  Poszczególne konkurencje odnotowywały dużą obsadę.

Organizatorem Mistrzostw Polski była Polska Federacja Tang Soo Do kierowana przez p. Marcina Kostyrę III dan.

W najbliższym czasie klub ze Stanisławowa weźmie udział wraz ze swoimi najmłodszymi zawodnikami w Spartakiadzie organizowanej przez zaprzyjaźniony klub ze Śląska, a w kwietniu wąskim składem również w Mistrzostwach Tang Soo Do „Dutch Open” w Holandii.

Więcej informacji o klubie i treningach na stronie: www.tangsoodo.stanislawow.com