III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Taekwondo ITF Choi Jung Hwa

6 medali: 4 złote, 2 srebrne

Tang Soo Do Pustelnik  - 1 złoty

Tang Soo Do Stanisławów - 3 złote, 2 srebrne

alt

24 marca 2012r. Szkoła Podstawowa nr. 5 w Mińsku Mazowieckim była  miejscem III Otwartych Mistrzostw Powiatu Mińskiego w Taekwondo ITF Choi Jung Hwa. Organizatorem przedsięwzięcia była Akademia Sztuk Waki (www.aswtkd.republika.pl) kierowana przez Dawida Matwieja.

W sportowej rywalizacji udział wzięło około setki zawodników zrzeszonych w klubach taekwonodo Akademii Sztuk Walki: Mińsk Mazowiecki, Dębe Wielkie, Brzeziny, Cyganka, Cegłów oraz tang soo do zrzeszonych w klubach Tang Soo Do „Ronin” – UPLKS Stanisławów (Stanisławów – Jacek Kesler, Pustelnik – Damian Buczek) oraz Mazowieckim Centrum Tang Soo Do (Wołomin – Dariusz Wójcicki, Zielonka – Michał Majewski).

Rywalizacja przebiegała w konkurencjach: walki soft-stick, walki sumo-grappling, kontaktowe walki sportowe light-contact, techniki specjalne oraz w konkurencji układów formalnych dostępnej dla zawodników taekwondo. . Rywalizacja przebiegała z podziałem na kategorie wiekowe.

Udział naszej siedmioosobowej reprezentacji zakończył się sukcesem w postaci zdobycia II miejsca w końcowej klasyfikacji drużynowej na 6 startujących ekip.  Na taki wynik złożyły się osiągnięcia indywidualne naszych zawodników, którzy uzyskali aż 6 lokat medalowych, z czego aż 4 stanowiły te koloru złotego i dwa srebrnego. Niewiele brakowało do kolejnych zdobyczy medalowych.

Osiągnięcia naszych adeptów:

Dominik Kaim (Stanisławów)   – złoto (sumo-grappling), złoto (techniki specjalne)                                                             

 Izabela Urbaniak (Pustelnik)            -  złoto (walki ligh-contact)                                                                                         

 Adrian Laskowski (Stanisławów)  -  złoto (soft-stick)                                                                                                                                        

 Szymon Szulc (Stanisławów)          -  srebro (sumo-grappling), srebro (techniki specjalne)

Udział brali również Damian Buczek (Pustelnik), Kamil Pasik i Mateusz Pasik (obaj Stanisławów) a także zawodnicy ze zaprzyjaźnionego i współpracującego z nami klubu Mazowieckie Centrum Tang Soo Do, sekcje: Zielonka i Wołomin.

alt alt alt altTurniej rozegrany był w duchu fair play i przyjacielskiej atmosferze zabawy sportowej. Były jednak i emocje.  Towarzyszyła radość, uśmiech na twarzach uczestników: dzieci i młodzieży ale pojawiły się również czasem i łzy ;p. Następna edycja tego turnieju za rok, zatem do następnego razu. A może wcześniej spotkamy się na podobnym turnieju w Stanisławowie? Któż wie..

Przed zawodnikami ze Stanisławowa teraz udział w Spartakiadzie organizowanej przez Tarnogórską Akademię Goju-Ryu, w kwietniu wąskim składem w Mistrzostwach Tang Soo Do „Dutch Open” w Holandii, a następnie krótka chwila wytchnienia służąca do przygotowania się do kolejnych zawodów oraz egzaminów na stopnie zaawansowania (gup) w tang soo do.

Tang Soo !