II Spartakiada Tarnogórskiej Akademii Karate Goju-ryu 31.03.2012

3 medale: 2 srebrne, 1 brązowy

alt alt

Nasza grupka wraz z zawodnikami goju-ryu                                                                             Adrian Laskowski i Kamil Pasik

W dniu 31.03. 2012 r. kilkuosobowa grupa naszego klubu Tang Soo Do „Ronin” – UPLKS Stanisławów na zaproszenie Tarnogórskiej Akademii Karate Goju-ryu http://www.gojuryu-tg.cba.pl/ kierowanej przez sensei Janusza Pfaffa wzięła udział w II Spartakiadzie organizowanej przez ten klub.

alt alt

Dominik Kaim

Rywalizacja mająca charakter wieloboju konkurencji koordynacyjno-wytrzymałościowych zgromadziła kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubach Goju-ryu karate w Tarnowskich Górach i Bytomiu oraz naszą ekipę Tang Soo Do. Z ramienia naszego klubu swój występ zwieńczyli sukcesem: Adrian Laskowski – II miejsce, Mateusz Pasik – II miejsce oraz Dominik Kaim – III miejsce. Pozostałym zabrakło wymaganej liczby punktów gwarantującej lokatę medalową. Na osłodę i pocieszenie otrzymali tabliczkę czekolady i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zaś, prócz medali odpowiedniego koloru również nagrody rzeczowe.

Na sali panowała kameralna, ale bardzo wspaniała i przyjacielska atmosfera. Każdy starał się wypaść jak najlepiej, zwłaszcza najmłodsi. Niewątpliwą atrakcją spartakiady był pokaz karate goju-ryu (kata, i walki) oraz nasz krótki pokaz tang soo do, który został ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami. Zachwyca precyzja w wykonaniu kata przez zaawansowanych zawodników  goju-ryu.

Gościem honorowym był szef stylu Karate Goju-ryu IOGKF na Polskę – sensei Tomasz Siewkowski.

alt alt

Było to bardzo ważne spotkanie pozwalające zacieśniać współpracę i umacniać znajomości między naszymi klubami, mimo prezentowania odmiennych sztuk walki a może nawet i filozofii. Następne spotkanie możliwe, że u nas – czemu nie? ;p

Podczas pobytu niektórzy znaleźli czas i na relaks na dużym kompleksie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, a fotograficznie nasz pobyt na spartakiadzie udokumentowała Iza Urbaniak, której należą się podziękowania. Kilka fotek: http://izaurbaniakphotography.blogspot.com/2012/04/ii-spartakiada-tarnogorskiej-akademii.html