Seminarium klubowe 19.05.2012

W dniu 19.05.2012r w Stanisławowie odbyło się seminarium klubowe Tang Soo Do "Ronin" UPLKS Stanisławów przeznaczone dla wszystkich sekcji tego ośrodka.

W seminarium wzięło udział przeszło dwudziestka młodych adeptów sztuki walki z sekcji w Stanisławowie, Pustelniku oraz nowo powstałej w miejscowości Poświętne.

Spotkanie treningowe miało na celu integrację wszystkich ćwiczących w ramach jednego klubu, nawiązanie znajomości, naukę technik podstawowych, zapoznanie z prostymi technikami samoobrony oraz przygotowanie do ewentualnych pokazów klubowych i w poszczególnych sekcjach.

Odbyły się trzy treningi, które obejmowały różne zagadnienia. Pierwszy z nich to animacyjne zabawy, konkursy oraz gry sportowe (również z elementami technicznymi) służące poznaniu imion, integracji grupy oraz przełamaniu pierwszych barier pośród nieznających się osób. Również odbyły się zabawy uczące współpracy w grupach jak i rywalizacji. Drugi trening to nauka technik podstawowych, a trzeci zaś to nauka elementów samoobrony w parach. W czasie dwóch ostatnich treningów starsi, bardziej zaawansowani adepci pomagali z cierpliwością i wyrozumiałością młodszym i mniej zaawansowanym uczestników zajęć. 

W trakcie treningów, obecnych na sali w ramach zabawy zapoznano z konkurencją Mini-Kumdo (walki na piankowe pałki), która często rozgrywana jest na turniejach dla zawodników z młodszych grup wiekowych. Wszyscy fajnie się bawili włącznie z obserwującymi rodzicami ;p

Seminarium zakończyło się wspólnymi fotkami zadowolonych uczestników, którzy wyrażali opinię, że fajnie by było taki klubowy zjazd wkrótce powtórzyć ;p