Obóz Letni Tang Soo Do 2012r. Góry Świętokrzyskie

  alt

W dniach od 9 do 13 lipca 2012r. odbył się Letni Obóz Tang Soo Do w Górach Świętokrzyskich, którego inicjatorami były nasze współpracujące kluby: Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Stanisławów i Mazowieckie Centrum Tang Soo Do.

W kolonii udział brało 23 uczestników z sekcji tang soo do w Stanisławowie, Wołominie, Poświętnem, Pustelniku i Górze Kalwarii. Kadrę instruktorską i wychowawczą stanowili Michał Majewski, Jacek Kesler i Damian Buczek.

TangSooDo-cy zakwaterowani byli w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Gołoborze” Rudki, gdzie do dyspozycji mieli komfortowo urządzone pokoje, stołówkę oraz pozostałe obiekty jak boiska, świetlice (stoły bilardowe/ping-pong itp.), plac rekreacyjny itp. Najważniejsze dla nas: mieliśmy do dyspozycji salę gimnastyczną i…wow…basen ;p. Warunki sprzyjały naszemu wypoczynkowi, integracji i realizacji założeń kolonii.

alt

Kilka dni wypoczynku zleciało bardzo szybko i aktywnie. Program był bardzo napięty, ale świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w treningach. Treningi obejmowały zagadnienia form, samoobrony oraz technik zadaniowych przydatnych w walkach sportowych. Również miały miejsce konsultacje indywidualne i przygotowania do egzaminów. Rozegrany został mały turniej obozowy w konkurencjach form i walk semi.

Odbywało się kilka treningów dziennie, ale korzystaliśmy też każdego dnia z basenu jak i graliśmy w gry świetlicowe: bilard i tenis stołowy.

Wybraliśmy się również na wycieczkę pieszą na szczyt Łysej Góry aby obejrzeć  świętokrzyskie gołoborza (rumowisko skalne) i opactwo na Świętym Krzyżu.

Ostatniego wieczoru bawiliśmy się na ognisku, gdzie szkolono nas na Czarownice i Zbója Świętokrzyskiego. Było latanie na miotle, picie zioła i rabowanie ;p.  Po szkoleniu przy kiełbasce zleciał czas na rozmowach i dowcipach. ;p

alt

W dniu wyjazdu odwiedził nas trener Marcin Kostyra III dan (szef naszej federacji), przed którym adepci ze Stanisławowa zdawali egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe. Egzamin pozytywnie ukończyli: Damian Buczek na 3 gup, Kamil Pasik na 4 gup, Adrian Laskowski na 5 gup, Sylwia Soszka na 7 gup, Mateusz Pasik, Dominik Kaim i Szymon Szulc na 8 gup oraz Przemysław Kosiński na 9 gup. Dla tych osób było to na pewno bardzo miłe zwieńczenie pobytu na obozie.

Pozostały wspomnienia, fotki, filmiki i do następnego razu.

Tang Soo!

A nieco podejrzeć możemy tu:

http://www.facebook.com/ObozySzkolenieWyjazdyTSD