Szymon Szulc TSD „Ronin” Stanisławów – ponownie medalistą, tym razem podwójnym Złotym Medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwondo ZS PUT w Zawierciu.

Po dziewięcioletniej przerwie Polska Unia Taekwondo w 2015 roku przywróciła Drużynowe Mistrzostwa Polski w walkach i pomysł ten okazał się bardzo trafiony. Walki drużynowe są bardziej pasjonujące od rywalizacji indywidualnej. Ich ciągły charakter i dynamika dostarcza emocji a i wynik często jest trudny do przewidzenia. W drugiej edycji Mistrzostw Polski, które odbyły się 24 kwietnia 2016 w Zawierciu wzięło udział 292 zawodników z 13 klubów z całej Polski.

W formule walk semi contact „Tag Team” (trzyosobowe zespoły na dystansie 5 minut, zawodnicy zmieniają po komendzie stop w dowolnej chwili i kolejności) zawodnik naszego klubu Szymon Szulc (2002) występując w barwach drużyny KS Centrum TSD Pionki wywalczył wspólnie w drużynie  z Patrykiem  Banaszek i Kubą Grzywacz złoty medal tej konkurencji pośród kadetów. 

Podobnie rzecz się miała w walkach light-contact „Double Match”( dwuosobowe drużyny na dystansie 4 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili), gdzie Szymon Szulc (ponownie w drużynie KS Centrum TSD Pionki) wspólnie z Patrykiem Banaszek wywalczył złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii kadetów – 60kg.

O braku szczęścia, a właściwie frustrującym pechu może mówić nasza klubowa, seniorska obsada Tag Team Semi Contact w składzie: Adrian Laskowski, Kamil Pasik i Damian Buczek. Chłopcy rywalizowali w kategorii obsadzonej aż 17 mocnymi drużynami, będąc chyba najmłodsi wiekiem. Doszli aż do finału i walki o trzecie miejsce, którą przegrali stosunkiem remisu 5:5. O przegranej przesądziło...jedno małe ostrzeżenie, które mieli na koncie tej walki. Nie dziwi fakt, że trudno przełknąć gorycz takiej porażki, bez możliwości dogrywki. Sport uczy pokory.

Wyjazd do Zawiercia to nie tylko sportowe pojedynki. Tradycją klubu stały się już wyjazdy połączone ze zwiedzaniem miejsc, w których odbywają się zawody lub okolic. Nie inaczej było i tym razem. W dzień poprzedzający zawody zwiedziliśmy ruiny malowniczo położonego zamku w Ogrodzieńcu, a także Park Doświadczeń Fizycznych w Parku Rozrywki. Po konsumpcji różnych wariantów kiełbaski z grilla udaliśmy się na nocleg w goszczącym naszą ekipę Ratuszu w Ogrodzieńcu. Mimo pewnego niedosytu był to kolejny udany wyjazd i weekend.

więcej fotek: https://www.facebook.com/Klub-Tang-Soo-Do-Ronin-TSD-Stanis%C5%82aw%C3%B3w-203411993036134/

Należy dodać, że zawodnicy sami sobie opłacali wyjazd i start. Posiadając środki finansowe....

bylibyśmy w stanie wystawić więcej drużyn z klubu, a tym samym zwiększyć szanse medalowe. Na środki jednak musimy jeszcze poczekać :)