Tang Soo Do „Ronin” i TSD Wołomin na świętokrzyskim zimowisku

Pod koniec ferii w dniach od 11 do 14 lutego, od czwartku do niedzieli włącznie 16 osobowe grono osób związanych z TSD „Ronin” i Klubem Sztuk Walki Tang Soo Do Wołomin przebywało na Zgrupowaniu Zimowym w Górach Świętokrzyskich. Korzystaliśmy ze znanego nam i zaprzyjaźnionego ośrodka  o doskonałych warunkach do treningu i wypoczynku. Do dyspozycji mieliśmy sale treningowe z lustrami, codziennie krytą pływalnię z jacuzzi,  torami, stopniami do skoków itp. oraz inne atrakcje ośrodka.

 

 

 

Cztery dni pobytu minęły nam bardzo szybko na nauce bądź doskonaleniu  form z bronią (kji), form tradycyjnych,  technik samoobrony oraz pobieżnie technik nożnych, walk zadaniowych i sparingów. Przez cały okres pobytu odbyliśmy około 9 treningów po półtorej godziny a nawet dłużej. To daje więcej niż miesięczna ilość regularnych treningów i godzin w klubie. Dużym plusem grup było to, że prezentowały w swoich szeregach ten sam poziom zaawansowania pod względem stopnia szkoleniowego. Treningi układały się w logiczną całość, ponieważ zostały skoncentrowane wokół elementów z egzaminu na kolejny stopień gup w TSD. Bardzo polecam i zachęcam  w przyszłości na takie wyjazdy osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie gup bądź chcące nabyć konkretne umiejętności na wybranym przez siebie odcinku w TSD.

W tym krótkim i kameralnym  zimowisku, kierowanym przez  Jacka Keslera udział wzięli: Kamil Pasik 1 gup, Wiktoria Banaszek 3 gup, Monika Banaszek 3 gup, Szymon Szulc 5 gup, Dominik Kaim 5 gup, Mateusz Pasik 5 gup, Barbara Rogala 9 gup, Martyna Woch 9 gup, Magdalena Gadomska 9 gup, Tomasz Wytrykus 10 gup, Tomasz Rek 10 gup a nawet osoby tylko utrzymujące więzi z klubem jak Anna Wojdyna (dawniej Wieczorek:)) wraz z mężem Grzegorzem, Iza Urbaniak w parze z Mateusz Fałek, i....nie wolno zapomnieć o zabranym przez Izę i Mateusza psiaku, a właściwe zabawnej suczce, która nam towarzyszyła podczas całego wyjazdu.

Pobyt to nie tylko jednak treningi, to również czas na wypoczynek i rekreację. Poza wspomnianym basenem, grą w karty, bilard, cymbergaj  późnym wieczorem  wybraliśmy się również na wycieczkę szlakiem pieszym na Święty Krzyż, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Klasztorze oraz rzuciliśmy okiem na świętokrzyskie gołoborze.

Ostatniego dnia pojechaliśmy również na stok narciarski Sabat – Krajno podejmując próby nauki jazdy na nartach czy snowboardzie. Odwiedziliśmy również Aleję Miniatur, repliki w skali różnych budowli z całego świata. W jednej minucie byliśmy w USA lub np. Brazylii;

Podczas pobytu w ośrodku odbyła się również gra pod hasłem „znaleźć Wodza” którą zorganizowały i przeprowadziły Basia, Martyna i Magda. Dziękujemy. Gra wymagała dwóch drużyn i albo rywalizacji albo współpracy.

Do domu wróciliśmy zadowoleni z pobytu i  z żalem, że pobyt tak krótki. Na pewno podobne wyjazdy zdarzą się w przyszłości, zarówno dla zawodników jak i rodziców, rodzeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotek z  wyjazdu.tu:

https://www.facebook.com/jacek.kesler.5/media_set?set=a.1057349857661888.1073741843.100001606525923&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1044109068966418.1073741916.203411993036134&type=3