Sportowe podboje „Ronina” na Górnym Śląsku i Mazowszu. 10/11.03.2018 Radlin, Mińsk Mazowiecki, Wołomin.

W ciepły, niemal wiosenny już weekend z 10 na 11 marca 2018 zawodnicy „Ronina” brali udział w szeregu przedsięwzięć sportowych w różnych miejscach na mapie kraju.

I tak, niewielki, bo 5cio osobowy skład pod wodzą trenera Jacek Kesler oraz Magdalena Gadomska wybrał się do miejscowości Radlin na Górnym Śląsku, gdzie w niedzielę 11 marca wzięli udział z sukcesami w rozpoczynającej się tegorocznej edycji zawodów z serii Liga MFR „Waleczne Południe” (organizator: Robert Szindler FC Ronin) z udziałem ponad 80 zawodników kung fu, muay-thai, kick boxingu i oczywiście tang soo do.

Tematem dnia dla naszych zawodników był start w konkurencjach walk modern point fighting oraz modern light contact. 
Wywalczyli pięć pierwszych miejsc oraz jedno nie wchodzące do klubowego rankingu drugie.

Dominik Kaim 1 modern point fighting, 1 modern light contact
Martyna Woch 1 modern point fighting, 1 modern light contact
Szymon Szulc 1 modern point fighting, 2 modern light contact (poddana walka walka, kontuzja ręki).

Podczas tego turnieju zawodnicy TSD „Ronin” UPLKS Tęcza Stanisławów za ubiegłoroczne wyniki w Lidze dostali powołania do pierwszej Kadry MFR otrzymując wyróżnienia i nagrody w postaci T-shirtów z wyhaftowanymi swoimi nazwiskami oraz logo MFR. Zaszczytu tego dostąpili: Magdalena GadomskaSzymon SzulcMartyna Woch oraz nieobecny Adrian Laskowski, który tego dnia pełni funkcję trenera na zawodach w Mińsku Mazowieckim. Jacek Kesler Lider Ligi MFR na Mazowszu otrzymuje powołanie w charakterze Konsultanta, specjalisty opiniotwórczego.

Miłym akcentem dla naszego teamu, a zwłaszcza dla Martyna Woch było wręczenie jej przez organizatorów okazałej karty z okazji obchodzonych przed kilkoma dniami 18 urodzin. Karta wypełniona życzeniami i podpisami uczestników.

fotki: https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1761187987258519
*************

Jak wspomniano wcześniej tego samego dnia w rodzimym powiecie w Mińsku Mazowieckim odbywają się X Mistrzostwa Powiatu Taekwondo ITF (organizator: ASW – Dawid Matwiej).

Rywalizacja odbywa pomiędzy ponad 80 zawodnikami taekwondo, karate, kick boxingu i tang soo do startującymi w konkurencjach walk: hogo semi, light contact oraz technikach specjalnych: kopnięcie dosiężne oraz boczne w locie

Kilkunastoosobowy zespół zawodniczy „Ronina”, kierowany w tym dniu przez trenerów: Damian BuczekKamil PasikAdrian Laskowskii zdobywa około 20 medali: 7 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe. Rozkład osiągnięć medalowych przedstawia się w sposób następujący:

TSD "Ronin" UPLKS Tęcza Stanisławów 
8 medali: 1 złoty, 5 srebrnych, 2 brązowe 
Julia Brulińska : 1 hogo semi, 2 formy tsd, 2 dosiężne, 2 boczne
Julia Jeżak : 2 hogo semi, 2 dosiężne, 3 formy TSD, 3 boczne 
Klaudia Szponar : 4 formy TSD 
Wiktoria Polkowska start 
trener : Kamil Pasik

TSD "Ronin" Poświętne 
9 medali: 6 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy 
Adrian Socha : 1 light contact, 1 boczne, 1 dosiężne
Norbert Socha 1 hogo semi 1 boczne 
Patryk Skowronek 1 dosiężne, 2 boczne 
Damian Szczęsny 2 formy TSD
Kamil Skowronek 3 light contact
trener : Adrian Laskowski/Jacek Kesler

Ronin Fight Poświętne: 
2 medale: 1 srebrny,1 brązowy
Weronika Bakiera 2 light contact
Martyna Bakiera 3 light contact 
trener Adrian Laskowski

Ronin Fight Dobre: 
1 medal: 1 srebrny 
Mateusz Mirosz : 2 light contact 
trener Damian Buczek

fotki: https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1761155537261764
***********
Dzień wcześniej, 10 marca w Radlinie odbyło się zgrupowanie szkoleniowe Kadry MFR i seminarium szkoleniowe podczas którego nasi adepci mogli poznać tajniki akrobatyki i trickingu (Rafał Haker Hara, Paulina Szafruga), Ju – Jitsu (Mariusz Wowra) oraz Kick Boxingu (Cezary Podraza).

fotki: https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1760610520649599

10 marca, Adrian Laskowski jako członek bierze udział w odbywającym się w Wołominie zgrupowaniu Kadry Narodowej Polskiej Federacji Tang Soo Do. Zgrupowanie prowadzi trener kadry – Dariusz Sułek.

Jest to zgrupowanie przygotowujące do meczu walk pomiędzy Polską Unią Taekwondo a Polską Federacją Tang Soo Do, który się odbędzie w czasie uroczystej Gali Sportów Walki w ramach akcji: "Walczymy Mając ją w Sercu. Polska Niepodległa 1918-2018" w dniu 17.03.2018 w Ostródzie podczas rozgrywanych XXV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Taekwondo ZS PUT.

 

Adrian Laskowski zawalczy w kadrze seniorów PF TSD w formule walki light contact z zawodnikiem taekwondo PUT. Kibicujemy i wspieramy .