II Otwarte Mistrzostwa Barczewa w Mieszanych Sztukach Walki Federacji WFMC

2 medale: złoty i srebrny w konkurencji: stop-point

W dniu 11 maja 2013r. zawodnicy Tang Soo Do "Ronin" zrzeszeni w sekcjach w Stanisławowie i Poświętnym wystartowali w II Otwartych Mistrzostwach Barczewa w Mieszanych Sztukach Walki Federacji WFMC.

alt

srebrny Norbi "Apcagi" Socha

alt

złota Natalia Gawryś

World Fightsport and Martial Arts Council (WFMC) jest światowa organizacją sztuk i sportów walki, która posiada kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie. Od 2012 r. ma również swój oddział w Polsce, którym kieruje Rafał Karcz, promotor sztuk i sportów walki.

Głównym organizatorem turnieju był Klub Sportowy Egida, na czele z Bartoszem Zabłotnym.
Na starcie tych bardzo prestiżowych zawodów stanęło 145 zawodników z 12 klubów, w tym 15 zawodników TSD Pionki. Rywalizowano wyłącznie w walkach, w formułach: kalaki fight, stop point (formuła przerywana), light contact (formuła ciągła z ograniczonym kontaktem).

Na zawodach nasz klub reprezentowało ośmioro zawodników, jednak trofea sportowe udało się wywalczyć jedynie czternastoletniej Natalii Gawryś, która zdobyła złoto w konkurencji stop-point, zaś srebrny medal tej samej konkurencji w kategorii dzieci zdobył nasz najmłodszy zawodnik - zaledwie 6 letni Norbert Socha, który w bardzo ładnym stylu wywalczył turniejowy krążek.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że walka Norberta i jego przeciwnika została zgodnie uznana przez sędziów i publiczność jako jedna z najładniejszych i najbardziej technicznych walk turnieju w kategorii dzieci, co bardzo cieszy.

Natalia i Norbert być może niebawem dołączą do wyróżniających się zawodników klubu. Oby tak się stało! ;p

Pozostali zawodnicy mieli tym razem mniej szczęścia, może mniej przygotowania, a także wykluczały kontuzje. Udało się jedynie powygrywać pojedyńcze starcia odpadając w dalszym sicie eliminacji.