VII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI TANG SOO DO 24/25.10.2015 PIONKI Relacja

30 MEDALI: 5 ZŁOTYCH,13 SREBRNYCH, 12 BRĄZOWYCH.

PUCHAR ZA III MIEJSCE W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ NA OKOŁO 200 ZAWODNIKÓW Z 20 KLUBÓW TAEKWONDO, KICK-BOXING I TANG SOO DO

Nalepsze wyniki z klubu podczas turnieju: Adrian Laskowski i Natalia Gawryś o po 7 medali

fotki na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.991190414258284.1073741895.203411993036134&type=3

 

Piękny sukces odnotowali zawodnicy klubu Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów podczas odbywających się w Pionkach w dniach 24/25 października 2015 Otwartych Mistrzostwach Polski Tang Soo Do z udziałem około 200 zawodników z 20 klubów reprezentujących taekwondo, kick-boxing i tang soo do. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk kontaktowych: ciągłych i przerywanych w formułach semi-contact, light-contact, touch-contact, tag team semi-contact a także w konkurencjach technicznych technik specjalnych, rozbić desek, form tradycyjnych oraz form z bronią.

Team prowadzony przez trenerów Jacka Keslera i Damiana Buczka zdobył aż  30 medali: 5 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych co zaowocowało sklasyfikowanej tej drużyny na III miejscu w klasyfikacji końcowej pośród dwudziestu często liczniejszych ekip.  Godnym uwagi jest fakt, że na ten sukces przyczyniły się indywidualne wyniki tylko 8 zawodników z klubu. Z niejawnych przecieków doszły słuchy, że Natalia Gawryś była dosłownie o włos od zdobycia pucharu dla najlepszej juniorki turnieju.

Poniżej przedstawiamy indywidualne wyniki :

Adrian Laskowski juniorzy 7 medali . 1 m rozbicia, 2 m light contact -72kg, 2 m light contact -78, 2 m semi -185, 3 msemi - 175, 3 m tech.spec, 3 m. tag team
Natalia Gawryś juniorki 7 medali 1 m semi -160 , 1 m rozbicia, 2 m tech.spec., 3 m light contact -64, 3 m +64, , 3 m formy, 3 m formy bron
Szymon Szulc kadeci  4 medale 1 m rozbicia, 2 m semi -175, 2 m tech.spec, 3 m light -66,
Dominik Kaim młodzicy  4 medale 1 m rozbicia, 2 m tech spec, 3 m semi, 3 formy z bronia
Kamil Pasik  juniorzy 3 medale 2 m semi -175, 3 semi -185, 3 m tag team                                            

Mateusz Pasik młodzicy 2 medale, 2 tech spec. 2 rozbicia
Ernest Suchocki  dzieci 2 medale, 2 touch contact, 2 rozbicia
Cezary Wieczorek  młodzicy 1 medal 2 tech specjalne

Obsługę z ramienia klubu stanowili: trener i kierownik ekipy: Jacek Kesler. Sędziowie: Damian Buczek, Sylwia Soszka.

Był to dla nas pierwszy start w sezonie 2015/2016 i jak widać niezwykle udany . Niewielką liczba zawodników była w stanie swoją postawą wypracować tak ważny wynik i miejsce. Tradycyjnie nie zawiodła wyłoniona kadra klubowa, nie tylko w konkurencjach walk ale i konkurencjach technicznych. Bardzo pomyślną konkurencją okazały się dla  klubu rozbicia desek, gdzie zdobyte zostały aż cztery turniejowe złota a tym samym tytuły Mistrzów Polski w tej konkurencji:  Natalia Gawryś, Adrian Laskowski, Szymon Szulc i Dominik Kaim.

Turniej ze względu na uczestnictwo wielu dobrych klubów a tym samym zawodników był bardzo wymagający. Cieszy zatem wynik uzyskany w klasyfikacji drużynowej gdyż na  trzecim stopniu podium stanęliśmy z czołowymi polskimi klubami:  „Orient” Częstochowa i LKSW „Dan” Świdnik.

Świętne występy w kategoriach juniorów odnotowali Adrian Laskowski i Natalia Gawryś, którzy oboje zdobyli po 7 medali.  Laskowski jak burza szedł do finałów w konkurencji walk kontaktowych, gdzie cząesto dopiero tam ulegał w potyczce o turniejowe złoto.  Nie do pokonania był też w konkurencji rozbić, gdzie dynamicznie łamiąc deski otrzymał najwyższe noty sędziowskie w swej kategorii.

Natalia Gawryś w konkurencji rozbić juniorek również była najlepsza spośród kobiet. Nie oddała również zwycięstwa w  walkach semi contact kobiet zostając Mistrzynią Polski tej konkurencji

Kolejne udane występy zaliczył  kadet Szymon Szulc   4 medale w tym zdobywca złotego w konkurencji  rozbić. Ładne walki stoczył junior Kamil Pasik.  Z zawodów na zawody coraz lepszą formę wykazują klubowi młodzicy: Dominik Kaim, Mateusz Pasik oraz Cezary Wieczorek.

Startowali również najmłodszy  8 letni  Ernest Suchocki (2 medale) oraz Jakub Pasik, Adrian Suchocki i Patrycja Biedrzycka. Ta ostatnia trójka tym razem nie miała szczęścia kończąc bez wyników.

Za miesiąc kolejny start na Polish Open Taekwondo Cup w Opolu