Mistrzostwa Polski Sztuk Walki 9.04.2016 Marki

20 MEDALI: 8 ZŁOTYCH, 5 SREBRNYCH I 7 BRĄZOWYCH

W sobotę 9 kwietnia w Markach odbyły się Mistrzostwa Polski Sztuk Walki zorganizowane przez trenera Tomasza Wysockiego 6 dan karate. W zawodach brały udział głownie kluby karate, ale też w mniejszej ilości reprezentanci stylów chwytanych czy tang soo do.

Rywalizacja odbywała sie na kilku planszach w konkurencjach kata (form), walk semi-contact a także w konkurencji walk piankowymi pałkami (kalaki) oraz grapplingu.

10-cioosobowa reprezentacja Tang Soo Do "Ronin" Stanisławów przywiozła z tych zawodów 20 medali 8 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych.

Najlepszy wynik uzyskał młody weteran turniejowy, Dominik KAIM. Nie oddał pola rywalom w żadnej konkurencji zdobywając cztery złote medale a tym samym cztery tytuła Mistrza Polski.

Nie gorzej poszło też doświadczonemu juniorowi Adrianowi LASKOWSKIEMU, który zdobył złoto, dwa srebra i był tuż o włos od zdobyczy czwartego, brązowego w konkurencji kata. O jego  przegranej  a tym samym czwartej lokacie zadecydowała w finałowej rundzie dogrywka. W walkach kontaktowych Adrian był w niewybredny sposób prowokowany przez swojego rywala w walce finałowej, ale ze stoickim spokojem toczył swoją walke ku zwycięstw, ku niezadowoleniu przeciwnika.

O świetnym występie może też mówić jeszcze debiutująca, ale ambitna i systematyczna kadetka Magdalena GADOMSKA, która zdobyła trzy medale, dwa  złote  oraz turniejowe srebro.

Również inni zawodnicy klubu  zdobyli medale, niektórzy swoje pierwsze.

A oto pełne zestawienie wyników:

20 medali: 8 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych

Dominik KAIM 4 medale: 1 walki semi contact, 1 grappling, 1 kata, 1 walki kalaki

Magdalena GADOMSKA 3 medale: 1 walki semi contact, 1 walki kalaki, 2 kata

Adrian LASKOWSKI 3 medale: 1 walki semi contact, 2 walki kalaki, 2 grappling, 4 kata

Tomasz Wytrykus 2 medale: 2 walki semi contact, 3 walki kalaki

Tomasz REK 2 medale: 2 kata, 3 walki semi contact

Patrycja BIEDRZYCKA 2 medale:  3 kata, 3 grappling

 

Jakub Słowik 1 medal: : 1 grappling

Michał Cudny 1 medal: 3 grappling

Arkadiusz Hodzyński 1 medal: 3 walki semi contact