Zimowisko 27-30/01/2019 Gołoborze

Na początku ferii, w dniach od 27 do 30 stycznia, od środy do niedzieli włącznie 20 osobowe grono osób związanych z TSD „Ronin” przebywało na Zimowisku w Górach Świętokrzyskich. Korzystaliśmy ze znanego nam i zaprzyjaźnionego ośrodka o doskonałych warunkach do treningu i wypoczynku. Do dyspozycji mieliśmy sale treningowe z lustrami, krytą pływalnię z jacuzzi, torami, stopniami do skoków itp. oraz inne atrakcje ośrodka.

Pięć dni pobytu minęły nam bardzo szybko na nauce bądź doskonaleniu form z bronią (kji), form tradycyjnych, technik samoobrony oraz technik nożnych, walk zadaniowych i sparingów. Przez cały okres pobytu odbyliśmy około 10 treningów po dwie godziny a nawet dłużej. To daje więcej niż miesięczna ilość regularnych treningów i godzin w klubie. Dużym plusem grup było to, że prezentowały w swoich szeregach ten sam poziom zaawansowania pod względem stopnia szkoleniowego. Treningi układały się w logiczną całość, ponieważ zostały skoncentrowane wokół elementów z egzaminu na kolejny stopień gup w TSD. Bardzo polecam i zachęcam w przyszłości na takie wyjazdy osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie gup bądź chcące nabyć konkretne umiejętności na wybranym przez siebie odcinku w TSD.

W tym krótkim i kameralnym zimowisku, kierowanym przez Jacek Kesler 1 dan udział wzięli: wcielając się w rolę kadry: Adrian Laskowskii 1 dan, Martyna Woch 3 gup, Sebastian Socha , kandydat na asystenta Szymon Szulc 5 gup.
Uczestnikami byli: Kamil Skowronek 6 gup, Patryk Skowronek 6 gup, Damian Szczęsny 6 gup, Marcin Kalata 10 gup, Mateusz Bożym 10 gup, Michał Łokietek 7 gup, Ola Kalata 8 gup, Julia Brulińska 8 gup , Julia Jeżak 7 gup,@Klaudia Szponar 8 gup, Cezary Wieczorek 5 gup Kuba Suchenek 8 gup, Norbert Socha 6 gup i Adrian Socha 7 gup, Jan Boński 9 gup

Pobyt to nie tylko jednak treningi, to również czas na wypoczynek i rekreację. Poza wspomnianym basenem, grą w karty, bilard, cymbergaj w Niedzielę wybraliśmy się również na wycieczkę szlakiem pieszym na Święty Krzyż, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Klasztorze oraz rzuciliśmy okiem na świętokrzyskie gołoborze, odwiedziliśmy miejscową restaurację pijąc gorącą czekoladę.

Zwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu.
Ostatniego dnia w drodze powrotnej do domu pojechaliśmy do do kina „Helios” w Starachowicach, gdzie obejrzeliśmy seans „ Asterix i Obelix”.
Dzięki Szymon Szulc i Martyna Woch mieliśmy również seans w ośrodku. Oboje nam zorganizowali kino zimowe w ośrodku i obejrzeliśmy film pt „Kung Fu Shaw” dość głupawą komedię ale zabawną :)
Szymon i Martyna świetnie współpracują z sobą w zakresie przedsięwzięć obozowych.

Podczas pobytu w ośrodku odbyła się również różne gry i konkursy. Konkurs „Kalamburów”, „Naj foto” – na na najlepsze, najładniejsze lub najgłupsze foto w swojej grupie, konkurs samoobrony pokazowej czy konkurs talentów, ba nawet konkurs czystości. W poszczególnych konkursach różnie osoby zwyciężały ale liczyła się suma punktów ze wszystkich konkursów. I tak pierwsze miejsce zajęła: Ola Kalata, drugie Klaudia Szponar, a trzecie ex equo Julia Jeżak, Julia Brulińska. Osobom na kolejnych miejscach naprawdę niewiele zabrakło do finałowej trójki. Zwycięskie dziewczęta otrzymały nieodpłatny wstęp do kina i słodycze.

W trakcie zimowiska obchodziliśmy również urodziny Adrian Laskowski i Jan Boński. Obaj Panowie otrzymali w prezencie pasy na tyłek pasami od doboku. To taki już klubowy zwyczaj :)

Celem obozu był wypoczynek, integracja ale też przygotowania do egzaminów cząstkowych i na stopnie gup. Ten cel został osiągnięty. Młodzież świetnie się bawiła jak też złożyła egzaminy. Ci z nich którzy otrzymali maksymalną liczbę cząstek podejdą do egzaminu na pełny stopień i pas w dniu 13 lutego 2019. Złożą egzamin przed naszym Mistrzem Marcin Kostyra V dan podczas egzaminu w Stanisławowie

Do domu wróciliśmy zadowoleni z pobytu i z żalem, że pobyt tak krótki. Na pewno podobne wyjazdy zdarzą się w przyszłości, zarówno dla zawodników jak i rodziców, rodzeństwa.

Fotki znajdziecie tutaj:

Dzień 1 https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2198958596814787

Dzień 2 https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2200445746666072

Dzień 3 https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2201942893183024

Dzień 4 https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=2203651439678836